To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Vanat napisał(a):   Maciej, tam nie ma żadnego horyzontu. Tam jest jakiś szum. Nawet ty sam nie potrafisz pokazać linii wyznaczającej horyzont pośród tego chaosu. Więc gdzie jest horyzont?

Tam jest granica wody gdzie sam ją obrysowałeś.


Cytat:Horyzont, jeśli tylko twoje obliczenia są poprawne, jest przed wysepką z latarnią.

[Obrazek: RgFTtDq.jpg]

[Obrazek: KScdWDh.jpg]

[Obrazek: WV72vsQ.jpg]

Horyzont wodny "jest przed wysepką" ? Na powyższych zdjęciach, tak ?
Jeśli tak, to nie mam więcej pytań. Zastanawiam się tylko czy Ci odpisywać i po co. Nie bardzo widzę możliwość rozmowy z kimś kto idzie w zaparte i udaje głupiego, udaje że nie widać tego, co widać.
Jakbyś napisał mi np. tak "jesteś oszustem, zmanipulowałeś te zdjęcia", to byłoby wszystko w porządku. Mógłbym Cię wtedy oczywiście zapytać o to czy masz jakieś dowody na moją manipulację, czy może ze zdjęć jakoś wynika oszustwo ? Itp., itd.
Lecz z człowiekiem, który pisze "że krótsze jest dłuższe, a białe jest czarne" w zasadzie nie ma rozmowy. Bo jaka może być?


Cytat:Jeśli na twoim niewyraźnym zdjęciu widać cokolwiek za horyzontem, to jest to wynik jakichś zaburzeń optycznych.

Jakich "zaburzeń optycznych" ? I dlaczego ?


Cytat:Co wyraźnie widać na twoim zdjęciu - wyraźnie widać, że nic wyraźnie nie widać.

Wyraźnie widać, że latarnia jest przed granicą powierzchni wody. Zrób test z małym dzieckiem, pokaż to zdjęcie dzieciom i zadaj im takie pytanie jakie ja Ci zadaję: czy widać, że latarnia jest przed horyzontem, czy nie widać że jest przed horyzontem ? 
Wcześniej pokaż tym dzieciom przykłady, by zrozumiały o co chodzi, by wiedziały o co pytasz. Np. takie:
[Obrazek: 8OgFpdi.png]
Statek nie będący przed linią horyzontu

[Obrazek: QRQQLel.png]


[Obrazek: eU1Xyuw.jpg]
Statki przed linią horyzontu wodnego.
Dzieci w odróżnieniu od dorosłych na ogół nie umieją iść w zaparte, bo najczęściej (jeszcze !!!) nie są zakłamane tak jak dorośli, którym np. wyprano rozum "kulą ziemską". Oczywiście z wiekiem dzieci z tego wyrastają. Zwłaszcza gdy odpowiednio długo poddawane praniu rozumu i zwłaszcza gdy już się nauczyły "chodzenia na kompromis" (z kłamstwem). Spróbuj więc z małymi dziećmi. Ale przecież po co ja Ci to piszę? Ty dobrze wiesz co widać i jak widać.


Cytat:Zastanawiałeś się kiedyś co dzieje się z promieniem światła odbitym od migotliwej powierzchni wody i lecącym prawie równolegle do jej parującej powierzchni przez 5 do 15 kilometrów?

Tak. Bardzo wiele razy i bardzo długo. Prowadząc dalekie obserwacje jest to koniecznością.



Cytat:Dlaczego upierasz się, że takie światło musi lecieć po linii idealnie prostej, zanim trafia do obiektywu, twojego niedostosowanego do dalekich obserwacji aparatu?

Ponieważ gdy leci nie po prostej, to to widać. Otrzymujemy efekty refrakcji. Takie efekty często widać nad wodą przy dalekich obserwacjach. Ja jednak pokazuję Ci zdjęcia bez istotnej refrakcji.



Cytat:Przecież zrobiłeś zdjęcia, z których wyraźnie wynika, że takie światło nie leci po linii prostej, dając efekt pokaźnego szumu w miejscu, które na swoim zdjęciu nazwałeś "horyzontem wodnym".

A z czego Ci "wynika, że światło nie leci po prostej" ? 
Ale powiedz mi jeszcze to: jeśli każdy sprzeczny z oficjalnym modelem widok/obserwację Ty z góry zaklasyfikujesz jako "szum i aberrację", to jak Ty masz poznać że mylisz się co do kształtu ziemi ?


Cytat:Na razie udowodniłeś jedynie, że fotografiom bardzo odległych obiektów nie można ufać, bo nie są dokładne.
Ależ można ufać. Wyraźnie i bez problemów widać, że latarnia nie jest schowana za horyzont wodny, że granica powierzchni wody jest za latarnią. Nawet małe dziecko bez problemu to rozpoznaje.




Cytat:Albo mierz promień ziemi innymi - nie dającymi błędu, metodami,

1. A co to za metody ? 
2. To co ja wykonałem nie jest metodą pomiaru promienia ziemi tylko jest przetestowaniem hipotezy, że "ziemia to kula o promieniu ok. 6371-6378 km". Test wypada negatywnie. Bo gdyby ziemia byłą taką kulą, to za latarnią (dalej niż latarnia nie byłoby widać powierzchni wody, latarnia byłaby za horyzontem wodnym (granicą widoczności powierzchni morza). Nie jest pomiar promienia ziemi. Niemniej jednak z całą pewnością test wskazuje na to, że zakładając (hipotetycznie) że ziemia jest jakąś kulą, to na pewno, przynajmniej w tym rejonie świata, przynajmniej lokalnie nie może być kulą mniejszą niż kula o promieniu ok. 18462 km.




Cytat:albo zrób jakieś wyraźne zdjęcie, na którym widać coś bez zniekształceń, to pogadamy.

Nie da się zrobić zdjęcia obiektu na zdjęciu "idealnie ostrego" przy tak dalekiej obserwacji.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Maciej1 - 09.07.2018, 10:39
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 24 gości