To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Cytat:Ale może polecieć samolotem, wysłać w górę balon z kamerą, zrobić wiele rzeczy o wiele wiele lepszych niż robienie zamazanych zdjęć równolegle do parującej powierzchni Ziemi
Wysłanie balonu jest kosztowne i wymaga stosownych zezwoleń. Nie wolno Ci "ot tak sobie" wysyłać w górę takich obiektów. Pewnie mógłbym ryzykować i olać to. No ale jak potem się podzielić tym, co nakręciłem ? Życzliwi są wszędzie, a internet nie zapewnia pełnego ukrycia. Ponadto: po co jeśli są prostsze i dużo tańsze metody weryfikacji współczesnego modelu? No po co ? Któż potem ewentualnie mógłby sprawdzić widoki z balonu ? A sprawdzić poprzez obserwacje powierzchni ziemi- każdy może (no niemal każdy).

Samolot-owszem, latałem. Z samolotu jasno widać, że ziemia najpewniej jest płaska, w każdym razie nie jest taką kulą jaką ją malują. Ale i tak łatwiej jest sprawdzić przez dalekie obserwacje.

Cytat:Woda jest nad sklepieniem??? Bo musi??? Jakie masz na to dowody???

Żadnych. Nie mam żadnych dowodów. Podobnie jak Ty nie masz dowodów na to, że "słonce to wielka kula materii oddalona o 150 mln km stąd". To jest tylko założenie w Twoim modelu, Twoje wyobrażenie na temat tego co tam jest u góry nad głową.
Natomiast ja mam dowód na to, że Twoje wyobrażenie (model heliocentryczny z "ziemią-kulą o promieniu ok. 6371-6378 km") jest fałszywe. A Ty nie masz dowodu na to, że moje wyobrażenie (sklepienie + wody nad nim) jest fałszywe.

Cytat:Jakie ja mam kompetencję by wypowiadać się w kwestiach onkologicznych?
 Skoro tak pytasz to stawiam na to, że niewielkie. Niemniej jednak zechciej zauważyć, że kwestia o którą toczy się spór jest o wiele prostsza i dotyczy rzeczy prostszych, prostszych obserwacji. I to jest piękne ! Ponieważ nie da się w tej sprawie zmydlić komuś myślącemu oczu tekstem w rodzaju "nie znasz się, nie masz kompetencji". 

A tak na marginesie- to jest bardzo wygodna dziedzina: nauka ludzka. Wspaniała dziedzina dla oszustów! Trzeba tylko umieć robić "dobre wrażenie", posługiwać się różnymi niezrozumiałymi zwrotami. I tyle. Ponieważ ludzie dzisiaj traktują naukę jak bożka, to zawsze można im zamknąć usta zwrotem "wy się na tym nie znacie, co wy wiecie, czy wy to studiowaliście ?". Dlatego w stronę nauki zawsze parło wielu oszustów i hochsztaplerów od robienia wrażenia. Zdaje się, że matsuka podał tutaj przykład alchemików średniowiecznych, którzy na dworach królewskich mamili władców różnymi zmyślonymi kwestiami np.niesmiertelnością czy tym, że potrafią "zamieniać ołów w złoto. [Tu rozumny człowiek zadałby pytanie" skoro tak potrafią zamieniać, to po cholerę idą do króla na prośbę ? Po co im król ? Niech zamienią ołów w złoto i niech sami zdobędą władzę. Zdaje się, że zawsze tak było, że za złoto można było mieć wielką armię. No ale jak widać nawet króla da się omamić]. Ale zwróć uwagę, że ci alchemicy oprócz ewidentnych przechwałek coś jednak zrobić potrafili- np. przeprowadzali też realne eksperymenty chemiczne, jakąś wiedzę jednak mieli, np. wiedzieli (z doświadczenia) że jak "zmieszać A z B to wyjdzie C". No to czy coś się zmieniło ? Forma rządów się zmieniła, ale nic poza tym! Nihil novi. Nic nowego pod słońcem, ale wszystko już było. Na niestworzonych opowieściach, których słucha władza, np. na opowieściach "o kosmosie", o tym jak to oni "wiedzą" co jest "w środku gwiazdy"- można zbijać ciężkie pieniądze. Patrz budżety różnych agend ko(s)micznych, czy instytucji naukowych. Majstersztyk ! Na opowiadaniu o niestworzonych rzeczach zawsze dało się dobrze zarabiać- patrz historia. Polecam uczyć się historii. I myśleć samodzielnie.
Taka dygresja.
[W farmakologii to dopiero się robi "naukowe przekręty". Jak to w tym powiedzeniu "wymyślilismy wspaniały lek, teraz trzeba tylko znaleźć odpowiednią chorobę". Większość leków jest weryfikowana statystycznie na dużych "próbkach ludzkich" (duża liczba ludzi). A jak wiadomo istnieje "prawda półprawda i statystyka". Najczęściej wszystko się da udowodnić odpowiednio dobierając próbkę. (można udowodnić, że działa i że nie działa). Potem już trzeba tylko dać łapówkę ministrowi lub przedstawicielowi takiego FED-u. Mój lek dopuści, leku nieprzebadanego "naukowo"- nie dopuści. I konkurencja wykoszona. I kręci się interes. Biznes,  nawet "naukowy". Majstersztyk ! Wiadomo: biedni, chorzy ludzie każdy chce się ratować. Zapłacą.]


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Maciej1 - 09.07.2018, 15:25
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości