To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
To może pokażę jednak jako przykład inna moją obserwację.

[Obrazek: uRjAsNS.jpg]
Miejsce obserwacji. Exchange Place ,Jersey City, NJ, USA.  To molo. Współrzędne.
[Obrazek: clBEtPL.jpg]
Widok na mapie, z dalsza .
[Obrazek: OZ3dsKH.jpg]
[Obrazek: 9jq0DdE.jpg]


Z tego molo robiłem zdjęcia [Tu akurat zdjęcie z innej chwili, ale to dla pokazania miejsca]. Mniej więcej tam stałem i tam kładłem aparat (na deskach) gdzie stoją ci ludzie.
[Obrazek: PfI8jCs.jpg]
Jeszcze raz to molo, akurat w ten dzień i w tym czasie, w którym robiłem zdjęcia.
[Obrazek: WGjxEO1.jpg]
Dowód na wysokość aparatu nad powierzchnią wody. Analogiczny jak z tą mewą na kamieniu. Linia CD- "linia zbiegu", linia horyzontu, czyli wskaźnik wysokości obiektywu, tak jak tłumaczyłem. Przyjąłem wysokość tego gentlemana na 1.9 metra. co daje wysokość 3.33 m npm . Przyjmijmy wysokość 3.5 metra npm. Mam nadzieję, że nie muszę po raz kolejny tłumaczyć z czego co wynika.

No to teraz po kolei  niezgodności z modelem "ziemi-kuli o promieniu ok. 6371-6378 km". Zacznijmy od najbliższego szczegółu.
[Obrazek: HSMMuqB.jpg]
Czarne strzałki pokazują cypel lądu za filarami Verrazano Narrows Bridge. Czerwone linie oznaczają kierunki mojego spoglądania- prześwit pomiędzy filarem mostu Verrazano, a wyspą Hoffmana (Hoffman Island). Wrócę do kwestii później. Na razie cypel, miniaturowy "półwysep" za filarem mostu Verrazano.
[Obrazek: sTg679j.jpg]
[Obrazek: iR3EKlu.jpg]
[Obrazek: 1ZV6bTa.jpg]
 Cypel jest widoczny na powyższych zdjęciach. Ostatnie pokazuje gdzie konkretnie (czarny pasek lądu pomiędzy grotami strzałek).  Widok niezgodny z "ziemią kulą o promieniu ok. 6371-6378 km". Odległość do cypla wynosi bowiem 13 km. Patrz mapa, proszę sobie zmierzyć na mapie. Przy takiej odległości i przy wysokości spoglądania 3.5 metra npm nie mógłby on być widoczny na takiej kuli jak ta "ziemska". [Jedynie to co wyższe niż 3.13 metra mogłoby być widoczne. ]. Przy wysokości spoglądania 4.5 metra (część zdjęć była robiona z barierki, a nie z poziomu desek; te zdjęcia ustawione skośnie tj. ze skośnym horyzontem, czyli przechylone były robione z desek, pozostałe z wysokości barierki. Celowo tak zrobiłem by pamiętać które z jakiej wysokości) tylko to co wyższe niż 2.3 metra mogłoby być widoczne. Problem jednak w tym, że ten cypel jest bardzo niski- proszę sprawdzić na mapie. A jest widoczny na całej swej długości. Będzie też widoczny na niektórych kolejnych zdjęciach.

No to idźmy do obiektów położonych coraz dalej.
[Obrazek: wnwGNJT.jpg]
Wyspa Hoffmana. [Tym razem mapka pokazuje widok z odwrotnej strony, niż poprzednia mapka. To znaczy tutaj, na tej mapce moje stanowisko jest poniżej dolnej ramki zdjęcia/mapki]. Proszę zwrócić uwagę na konstrukcję zaznaczoną niebieskimi strzałkami oraz na kamienie wyspy Hoffmana. Można sobie pooglądać tę wyspę w internecie. Już nie wklejam, żeby nie mnożyć zdjęć. Kto chce może znaleźć.
[Obrazek: 28FV2aq.jpg]
Wyspa Hoffmana w całej okazałości.
[Obrazek: 7EkDHbM.jpg]

Strzałka pokazuje czoło wyspy Hoffmana z widocznymi białymi kamieniami. Odległość do czoła wyspy ok. 15 km. Odległość do ww. "konstrukcji" ok. 15.3 km. Na dystansie 15 km, przy wysokości spoglądania 3.5 m npm, na "kuli ziemskiej" może być widoczne tylko to co jest wyższe niż 4.3 metra. A z odległości 15.3 km tylko to co wyższe niż 4.67 metra. 
[Obrazek: zmsCfrg.jpg]

Niebieskie strzałki pokazują "konstrukcję" o której mówiłem. Nie powinna być widoczna gdyby ziemia była tym czym rzekomo jest. Czerwone strzałki pokazują tło z odległego lądu w prześwicie między filarami mostu Verrazano, a wyspą Hoffmana. Jeszcze będę o tym mówił. Widać także wyraźnie cypel za filarem mostu, ten o którym już mówiłem. Widok niemożliwy do uzyskania na "ziemi-kuli o promieniu ok. 6371-6378 km".

No to idźmy do coraz dalszych obiektów. Teraz proszę się przenieść na drugą stronę wyspy Hoffmana (po lewej stronie od wyspy Hoffmana). Już nie wklejam mapki, żeby nie mnożyć zdjęć. Proszę znaleźć w Google Earth i w internecie, jak ktoś nie wierzy.
[Obrazek: DBeSslR.jpg]
Swinburne Island. Znajduje się pomiędzy grotami strzałek.
[Obrazek: 8Al7wBp.jpg]

[Obrazek: xfjDapj.jpg]

Pięknie widoczna Swinburne Island (tu akurat z 4.5 metra- zdjęcie nieprzechylone).
[Obrazek: kB4HDBu.jpg]
Tu widok z dalsza, ale też widoczna. Proszę sobie powiększyć zdjęcie jeśli trzeba. (widok z poziomu barierki- 4.5 metra npm. widać rozmazaną barierkę na dole zdjęcia. celowo tak zrobione)
A teraz niezgodności: odległość do Swinburne Island = 16.6 km. Na "ziemi kuli" przy wysokości patrzenia 4.5 metra może być widoczne jedynie to co wyższe niż 6.38 metra. A przy wysokości patrzenia 3.5 metra tylko to co jest wyższe niż 7.7 metra. Zatem cała wyspa w zasadzie nie powinna być widoczna. Nie tylko jest widoczna, ale nawet widać jasny pasek kamieni u jej podnóża. Proszę pooglądać dokładnie i w powiększeniu.

No to idźmy jeszcze dalej:
[Obrazek: LeMbPZA.jpg]
Wspominałem już o prześwicie pomiędzy filarami Verrazano Bridge, a wyspą Hoffmana. To jest właśnie moje pole widzenia. Ten prześwit zaznaczony na mapce. Patrząc w ten prześwit celuję właśnie w ten odległy ląd. I widzę ten odległy ląd w tym prześwicie !!!
[Obrazek: UGbSVsJ.jpg]
Pokazywałem też już zdjęcie z zaznaczonymi czerwonymi strzałkami i wspominałem o tym odległym lądzie. Otóż gdyby ziemia była "kulą o promieniu ok. 6371-6378 km" to w tymże prześwicie żaden odległy ląd nie mógłby być widoczny. Ponieważ odległość jest już zbyt duża [ląd zaczyna się ponad 30 km od mojego obiektywu] , "obniżenie wynikłe z globusa" jest już bardzo duże, a tamten ląd jest niski. Lecz jeśli ktoś twierdzi, że cos mogłoby być widoczne, to proszę niech wskaże. Wiadomo gdzie ma szukać: pomiędzy tymi czerwonymi liniami na mapce.

Widok jest całkowicie niezgodny z modelem "ziemi-kuli o promieniu ok. 6371-6378 km". Natomiast zupełnie zgodny z tezą, że ziemia jest płaska.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Maciej1 - 09.07.2018, 23:04
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości