To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Vanat napisał(a):  
Maciej1 napisał(a): Myslenie, a zwłaszcza w nauce polega na przyjmowaniu tego co prawdopodobne, a odrzucaniu tego co skrajnie nieprawdopodobne.
Jaja se robisz Uśmiech

Nie.


Cytat:Prawdopodobne jest, że wszyscy piloci, marynarze, kosmonauci, technicy od GPS, map, pomiarów, astronomowie, fizycy, itp kłamią, lub przynajmniej są od ciebie dużo głupsi.

Którzy z tych wszystkich wyżej wymienionych kiedykolwiek prowadzili obserwacje powierzchni ziemi analogiczną do mojej ? Jeżeli astronom wpatruje się tylko w niebo, to jak on może poznać, że pracuje na fałszywym założeniu, które mu wdrukowano do rozumu przez wielokrotne powtarzanie odkąd tylko sięga pamięcią ?
Astronom jest takim samym człowiekiem jak ja i Ty. Dowolny "naukowiec" jest takim samym człowiekiem i podlegał od dzieciństwa temu wszystkiemu co ja i Ty. (Bombardowaniu rozumu globusem przy każdej okazji, nawet w czasie prognozy pogody i rozrywki- patrz np. czołówki filmów).

Następujące dwa poniższe zdania są prawdziwe:
"Naukowiec" nie jest "nieomylnym bogiem" lub "półbogiem".
Uczony- może się pomylić.
Przeczysz tym zdaniom ?

Nie mam zamiaru dyskutować na temat "kto jest mądrzejszy". Bo to do niczego nie prowadzi. Z góry przyznaję, że jestem głupszy od Ciebie, tak jak wcześniej napisałem. Ale pokażę Ci dowód na to, że nawet "uczeni" mogą się mylić, nawet wszyscy "naukowcy" i nawet całe epoki historyczne mylić się mogą.

Oto dowód: patrz historia nauki- zmieniają się "teorie naukowe i światopoglądy". Wszystkie teorie naukowe i światopoglądy, panujące w danych epokach wymyślone były przez "uczonych, naukowców".  Jeżeli więc współcześnie dominujące teorie są w wielu miejscach sprzeczne z tymi, które były, to...koniec dowodu. [Albo mylą się ci którzy teraz propagują swoje teorie i wyobrażenia albo mylili się tamci ]

Krótka piłka:
Uczeni- mogą się mylić. Istnieje taka możliwość. Patrz dowód powyżej. Nawet wszyscy uczeni w danym czasie.
Natomiast nie istnieje możliwość by model sprzeczny z prostą , powtarzalną obserwacją i z prostymi regułami geometrii był prawdziwy.



Cytat:Prawdopodobne jest, że w kosmosie wisi nad nami ocean wody, który wywołuje projekcje nie-wiadomo-czego co jest za nimi, na zasadach które są nieprzeniknione, że świat jest płaski jak naleśnik, ale woda z niego nie spłynęła,

Jest to możliwe. A dlaczego niby "słonce-kula oddalona o 150 mln km" ma być "bardziej prawdopodobne" ? Bo tak przyszło do głowy Eratostenesowi ? Bo tak Ci powtarzali odkąd sięgasz pamięcią ?


Cytat:że świat ten powstał w sposób nie-wiadomo-jaki i nie wiadomo na jakich zasadach bo prawa fizyki nie obowiązują.

Nie napisałem "prawa fizyki nie obowiązują". To Ty piszesz w ten sposób.


Cytat:Natomiast mało prawdopodobne jest że zdjęcie wykonywane cyfrowa lustrzaną, przez osobę która nie rozumie pojęcia "margines błędu" i szczyci się swoim nieuctwem w dziedzinie optyki, nie wyszło i że złapałeś na nim refrakcje, którą tłumaczysz wszystko co nie jest twoim zdjęciem.

Tak. Jest to bardzo mało prawdopodobne by (te ostatnio pokazane) zdjęcia były "efektem refrakcji". Co Ci przecież jasno i klarownie wytłumaczyłem.
Tak, nawet gdyby małpa wykonała to zdjęcie- niczego to nie zmienia. Małpa, małpą ale aparat aparatem i zarejestruje tak jak jest. To oczywistość.
Że Tobie się nie podoba wynik tego zdjęcia, to ja już wiem. Ty masz  bożka "globusa". A priori zanegujesz wszystko co zaprzecza Twemu globusowi.


Cytat:Pycha kroczy przed upadkiem Maciej!
To nie ja wyszydzam i wyśmiewam ludzi inaczej myślących. To nie ja idę w zaparte, mówiąc, że nie widać tego co widać. To nie ja twierdzę, że "wiem co jest w środku gwiazdy" albo  że "wiem czym w ogóle jest gwiazda".  Ja tylko tyle wiem: to co Ty wyznajesz (współczesna kosmologia)- to jest fałsz.
Dowód Ci pokazałem. Możesz sprawdzić  samemu. Dlaczego zatem przypisujesz mi pychę ?
Ja niewiele wiem, ale to akurat wiem.





Cytat:Czy wierzysz w zasady dynamiki Newtona

Tak.



Cytat:Czy wierzysz w prawo grawitacji Newtona

Nie. 



Cytat:Czy wierzysz w zasady termodynamiki
 Tak.



Cytat:Czy wierzysz w zasady optyki

Tak.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Maciej1 - 10.07.2018, 16:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości