To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Vanat napisał(a): Co, twoim zdaniem, co sprawia, że przedmioty spadają na Ziemie?

Jakaś siła, która sprawia, że przedmioty spadają z góry na dół, tak jak to obserwujemy


Cytat:Czy znasz i akceptujesz prawa refrakcji?
Tak. Refrakcja istnieje. To załamanie światła na granicy ośrodków.


Cytat:Podsumujmy Macieju.

Nie uczyniłem Cię moim rzecznikiem, więc powtrzymaj się od relacjonowania moich wypowiedzi. Bo czym innym jest to co ja napisałem, a czym innym to co Ty mówisz, że ja napisałem. Napisałem to co napisałem. Pozwól by ten kto umie czytać sam wyrobił sobie zdanie.


Cytat:Zrobiłeś kilka niewyraźnych zdjęć bardzo amatorskim sprzętem i one są dowodem na to że:

1. W kosmosie znajduje się ocean, który tak zakłóca widok ciał niebieskich, że wydaje się jakby znikały za horyzontem, mimo że cały czas są nad naszymi głowami

Nie. Obserwacje których przykłady podałem nie są dowodem na powyższe, tylko na to: ziemia nie jest "kulą o promieniu ok. 6371-6378 km"


Cytat:2. GPS dział inaczej niż nam wmawiają, ale nie wiadomo jak
Tak. Obserwacje, których przykłady podałem są dowodem na to. Jeśli ziemia nie jest kulą taką jak wyżej opisano, to GPS nie może działać tak jak nam to pokazują.


Cytat:3. Wszystkie zdjęcia z kosmosu to fałszywki

Wszystkie, które pokazują ziemię jako taką kulę (jak wyżej opisano)- tak.


Cytat:4. Mapy są fałszowane

Tak. Mapy "całej ziemi" (np. globus) są fałszywe.


Cytat:5. Wszyscy fachowcy, we wszystkich dziedzinach choć troszkę związanych z kształtem Ziemi, są w spisku.

No nie! I proszę już więcej w ten sposób nie przekręcać moich wypowiedzi . Wielokrotnie podkreślałem: uczeni mylą się. "Mylić się" nie jest równoważne "być w spisku".
Masz więc złą wolę lub nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.


Cytat:ale nigdy nie czytałeś żadnego podręcznika na temat tego czym refrakcja jest, nigdy nie robiłeś na jej temat badań,

Znasz historię mojego życia ?


Cytat:zasadniczo nie potrafisz wyjaśnić czym refrakcja jest i w jakich warunkach powstaje.

Refrakcja to załamanie światła na granicy ośrodków.


Cytat:No więc powiem ci że nadal mnie nie przekonałeś do swoich racji [Obrazek: smile.gif]

Ale ja to wiem. Dałeś dowód wielkiej i silnej wiary w kulę ziemską. I wygląda na to, że nawet nie chcesz spróbować samemu dokonać podobnej obserwacji. Wystarcza Ci po prostu to co Ci wtłoczono do głowy w procesie indoktrynacji (dla niepoznaki zwanej "edukacją"). Wierzysz swoim nauczycielom bezgranicznie i nie chcesz niczego sprawdzać. Tak to wygląda w mojej ocenie.

No coż, ja różnię się od Ciebie chyba tym, że ja mam rozum otwarty i nieuprzedzony. Podobnie jak Ty byłem wychowany do wiary w globus i podobnie jak Ty wierzyłem we współczesną kosmologię- przez kilkadziesiąt lat. Kiedy jednak natknąłem się w internecie na tezy i świadectwa ludzi , którzy twierdzili, że widoczność na powierzchni ziemi jest w zupełnej niezgodzie z modelem "ziemi-kuli o promieniu ok. 6371-6378 km", to zwyczajnie mnie to zaciekawiło, jako że wydaje mi się iż mam otwarty rozum. Nie nie, to nie znaczy że "z miejsca się zachwyciłem i od razu im uwierzyłem"! Lecz jako człowiek nieuprzedzony i nieskory do szyderczych śmiechów z poglądów innych ludzi pomyślałem sobie "a sprawdzę sam, a co mi szkodzi ? Czy mi zależy na tym jaki ziemia ma kształt ? Jak ma kształt kuli, to ma, to się nie obrażę na ziemie-kulę, przecież tyle lat się nie obrażałem, a jak wyjdzie mi zgodnie z modelem kulistym, to będę wiedział że ci ludzie z internetu to oszuści -kłamcy lub bardzo błądzący. Natomiast jeśli wyjdzie mi na to, że ziemia nie jest taką kulą? A to będzie bardzo ciekawie! A ja lubię ciekawe rzeczy..."

Ty jednak, jak widać prawdopodobnie masz zupełnie inny rozum. Zamknięty i uprzedzony. I nie jesteś ciekawy prawdy, nie chcesz sprawdzać samemu, lecz zdaje się że wystarcza Ci dogmatyczna wiara w to czego Cię nauczono.


Cytat:Dlaczego woda wylana ze szklanki spada na ziemię, a "ocean kosmiczny" zaburzający obraz słońca nie spada na Ziemię.
A ja nie wiem, czy "ocean kosmiczny istnieje". Niby skąd mam wiedzieć ? Wyraźnie pisałem "jeżeliby założyć..." No więc jeżeliby założyć że istnieje, to oczywiście trzeba by też założyć, że "coś" go powstrzymuje. Sklepienie ? Stojące na ziemi ?

Ale najważniejsze jest to: zwróć uwagę na to, że ja doskonale rozumiem co jest tylko moim przypuszczeniem, założeniem w myśleniu, a co jest faktem. Natomiast przykrość ze współczesną nauką na tym polega, że naukowcy przestali rozróżniać między własnymi przypuszczeniami, domysłami i założeniami , teoretycznymi spekulacjami i obliczeniami, a faktami. I swoje niesprawdzone przypuszczenia i domysły traktują jakby były "udowodnionymi faktami". Tak to wygląda, w ten sposób się zachowuje cała współczesna nauka. Śmiało więc można powiedzieć, że zachowują się tak jakby mieli wielki odlot, od...rzeczywistości.


Cytat:kolejny świetny film pokazujący na jakiej zasadzie powstały twoje zdjęcia.

https://www.youtube.com/watch?v=Dt6mjnUdrxs


No coż, jakbyś nie wiedział to obserwacje tego faceta potwierdzają to, że ziemia nie jest "kulą o promieniu ok. 6371-6378 km"

https://www.youtube.com/watch?v=WvcJ8XumBig

Dobry przykład obserwacji falsyfikującej współczesny model, współczesną kosmologię.
[Obserwacja wykonana tym samym aparatem co mój]

Cytat:Sam byś to zobaczył, tylko masz sprzęt do luftu. Rób obserwacje lunetą, to sam wybijesz sobie ze łba te bzdury o płaskiej Ziemi.

Jakbyś nie wiedział, to spieszę Ci wyjaśnić: aparat z teleobiektywem działa tak samo jak luneta plus dokumentuje (robi zdjęcia). Gdybyś nie wiedział: zanim "pstrykniesz", to możesz długo wpatrywać się w to co za chwile uwiecznisz na zdjęciu. Mało tego możesz w ogóle nie pstryknąć tylko poprzestać na samym oglądaniu. [No ale jakbym Ci powiedział, że na zbliżeniu widziałem to czego na "ziemi kuli o promieniu ok. 6371-6378 km" nie da się widzieć, to czy byś mi uwierzył skoro widząc zdjęcie udajesz, że nie widać tego co widać ?]
Udzielasz mi "dobrych rad" w stylu "rób obserwacje w inny sposób, zmień sprzęt", ale czy Ty wykonałeś choćby jedną obserwację tego rodzaju? Może byś wykonał, zamiast udzielać mi rad?


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Maciej1 - 11.07.2018, 12:20
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 31 gości