To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Vanat napisał(a):   Czyli wierzysz w grawitację Newtonowską. On ta siłę nazwał powszechnym ciążeniem.


Przecież już wcześniej wyraźnie napisałem, że nie. Powtarzam: nie, nie wierzę.

Gdybyś nie wiedział lub nie rozumiał: istotą "teorii grawitacji Newtona" nie jest nazwanie siły, która powoduje spadania ciał na ziemię "siłą powszechnego ciążenia", nie nazwa przypisana sile jest istotą tej teorii.
Lecz to jest istota "teorii grawitacji Newtona"postulat, że masa jest źródłem i przyczyną tej siły o której mowa, tej odpowiedzialnej za spadanie ciał (a którą możesz sobie nazwać "siłą grawitacji", nie będę się spierał o nazewnictwo).

Otóż na to, że "masa generuje siłę" nie ma żadnych przekonujących, empirycznych dowodów. Dlatego nie wierzę w "teorię grawitacji". Natomiast nie przeczę istnieniu siły, która powoduje spadanie ciał. Nawet mogę tę siłę nazywać "siłą grawitacji"



Cytat:No bo właśnie, gdzie jest "dół" na płaskiej Ziemi?

Od strony płaskiej ziemi.




Cytat:Dlaczego sama płaska Ziemia nie spada w dół, skoro wszystko spada?

Nie wiem.
 Pomijając to, że nie wiem czy "ziemia jest płaska". Wyraźnie pisałem wielokrotnie: obserwacje, których przykładem jest moja obserwacja obalają model "ziemi-kuli o promieniu ok. 6371-6378 km" zatem i całą współczesną kosmologię. Obserwacje te jednak nie udowadniają "idealnej płaskości ziemi" (chodzi o powierzchnię w jaka układają się wody morza, bo wiadomo, że ziemia jest pomarszczona- góry, doliny, płaska nie jest ). Aczkolwiek obserwacje pozwalają używać założenia (idealizacji na potrzeby ewentualnego modelu) płaskiej ziemi. Czyli: obserwacje nie pozwalają używać modelu "ziemi-kuli o promieniu ok. 6371-6378 km", bo ten jest sfalsyfikowany przez te właśnie obserwacje (powierzchni ziemi) ale nie wykluczają, nie falsyfikują tezy o "płaskiej ziemi".



Cytat:Dlaczego Słońce, Księżyc i gwiazdy (oraz hipotetyczna przyczyna "kosmicznej refrakcji") nie spadają?

Nie wiem. Mogę tylko spekulować. Np: może są tylko światłami, obrazami, a nie ciałami ?



Cytat:Jakie dziwacznie skomplikowane siły wynikające z praw, w które wierzysz (mechanika Newtonowska itp) sprawiają że to wszystko trzyma się w kupie?
 Nie wiem. W szczególności nie wiem jaka jest istota i z czego wynika siła odpowiedzialna za spadanie ciał z góry na dół, na ziemię.


Cytat:Współczesna kosmologia daje na to wielokrotnie udokumentowane i doskonale policzone odpowiedzi, które jednak sprawdzają się jedynie przy kulistej Ziemi.

Więcej ! Nie tylko "ziemi-kuli" ale "ziemi-kuli o promieniu ok. 6371-6378 km" (niewielka tylko zmiana promienia ziemi- rozwala cały model!). Dlatego współczesna kosmologia jest fałszywa. Właśnie dlatego, że mogłaby być prawdziwa jedynie (co sam napisałeś) gdyby ziemia była "kula o promieniu ok. 6371-6378 km". Temu jednak, że ziemia jest taką kula jednoznacznie przeczą obserwacje powierzchni ziemi, które to obserwacje są niezgodne z geometrią sfery kuli o promieniu ok. 6371-6378 km.

Najwyższy czas wyrwać się z matrixu "gwiezdnych wojen" i "kulistych światów". Współczesna kosmologia jest z gruntu fałszywa.



Cytat:Ty dajesz jedną odpowiedz: na moich fotkach nie ma refrakcji bo ja tak uznałem,

Nie dlatego, że "tak uznałem" ale dlatego że nie widać jej znaków oraz dlatego, że przyjęcie iż to "refrakcja poprzestawiała obiekty na obrazie, że widać jakby ziemia była płaska, choć tak naprawdę ziemia jest kulą o promieniu jw" jest nieprawdopodobne, co tłumaczyłem.



Cytat:Pycha kroczy przed upadkiem!

No ktoś niewątpliwie jest pyszny i ktoś się myli. Na ogół racja nie leży po stronie szyderców, bo szyderstwo i wyśmiewanie się z innych ludzi zwyczajnie zaciemnia rozum. A kto ma rozum zaćmiony przez złe emocje ten popełnia błędy.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez Maciej1 - 11.07.2018, 13:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 38 gości