To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Galahad napisał(a): Ja tam od dawna nawołuję żeby nie karmić.
Szczerze mówiąc, to ja od dawna nabrałem przekonania graniczącego z pewnością, że jesteś lekko opóźniony.

Z jednej strony od początku, konsekwentnie nawołujesz, żeby nie pisać w tym wątku, a napisałeś już 40 postów.
To pewnie jeden z popularniejszych tematów w jakich się udzielasz.

Po drugie podałeś w sumie dwa dowody na kulistość Ziemi. Uwaga, bo idą petardy.

Galahad napisał(a):Na dach wystarczy wyleźć. Albo na drabinę malarską. Albo ambonę myśliwską. O górze tylko napomknę... I się horyzont elegancko przesunie.

Czyli, według Galahada, żeby udowodnić, że Ziemia jest kulą wystarczy wejść na dach, a kto tego nie rozumie, najwyraźniej jest debilem.

Drugi dowód Galahada to już istny majstersztyk
Galahad napisał(a):I popatrzeć w nocne niebo. Luknąć na Księżyc, na Wenus z Marsem, i na gwiazdki a potem uprzytomnić sobie że to wszystko jest kuliste.

Czyli krótko mówiąc, jeśli zbudzisz się w ciemnej piwnicy, a nad głową będziesz miał jakieś kuliste światło, to uprzytomnij sobie, że widocznie podłoga na której leżysz też jest kulistym światłem.

Miażdżąca logika dowodów Galahada. Co tu jeszcze udowodniać. A najlepsze jest to poczucie wyższości Galahada nad resztą ludzkości, która nie jest tak lotna, żeby pojąć, iż wdrapanie się na dach praktycznie udowadnia kulistość Ziemi.

I ten ojcowski ton : "Apeluję, nie karmić", jakby był mądrzejszy od wszystkich, którzy jednak zdecydowali się rozmawiać z odrażającymi trollami.


Żarłak napisał(a):…matsukoidom nie chodzi o dowodzenie, bo zdali sobie sprawę, że nie są w stanie niczego udowodnić. To już jest sekta religijna.

Żarłak jest jednak jeszcze lepszy niż Galahad, bo nie ma już absolutnie żadnych własnych myśli w temacie, który jest bardziej skomplikowany niż piłka nożna.

46 postów o niczym, raz wklejony tylko cudzy film z youtuba, po angielsku, który nie odnosił do niczego, o czym było w wątku - krótko mówiąc był ni w pięć ni w dziewięć.

Posty Żarłaka to tylko serie ad personam, ale na moją kontr-uwagę o zerowej wartości merytorycznej postów Żarłaka :
matsuka napisał(a):Wiesz Żarłak, że psy, które robią kupę ustawiają się w pozycji względem pola magnetycznego Ziemi? Jestem pewny, że gdy pisałeś swojego posta zrobiłeś nieświadomie dokładnie to samo.

odpowiada mi

Żarłak napisał(a):Niestety znowu pudło.

geniusz tej riposty mnie powalił. To pokazuje jak bardzo ogarnięty jest żarłak, jak jest mocno świadomy tego co robi nieświadomie.


Mimo, że udziela się w tym temacie prawie rok do dziś nie zorientował się, że nie jest to temat o płaskiej Ziemi. Nieźle.

Vanat napisał(a):Matsuka - Jesteś kretynem.
...
Masz pecha, bo ja poczytałem co piszesz i mam wystarczająco wiele zapału by ci to pokazać.
Nie licz, że się zmęczę.
Na każdy twój durny post będę pisał swój pokazujący jakim jesteś idiotą i jak dalece nie potrafisz formułować logicznie żadnych myśli.
Lepiej odpuść i nie publikuj tu swoich idiotycznych infantylnych przemyśleń, bo ci tylko smutno będzie...

To dość ciekawe, bo kiedy ja zrozumiałem, że masz braki intelektualne to straciłem zapał, żeby z Tobą rozmawiać. Parafrazując ZaKotem - wygrać z Tobą dyskusję, to jak sklepać inwalidę - chwały mi to nie przyniesie.

Jeszcze gdy wiem, że jesteś kłamczuszkiem, to już w ogóle ... dlatego jeśli jeszcze raz mnie przezwiesz lub wulgarnie obrazisz (dowcipnie możesz mnie obrażać ile chcesz) - lądujesz na listę ignorowanych, tak formalnie. Będziesz pierwszy na tej liście, bo dwóch ignorowałem wcześniej nieformalnie.

Trochę za dużo tych twoich ad personam jak na to co sobą prezentujesz intelektualnie (czyli prawie nic, ale jednak coś)

Sofeicz napisał(a): A ja proponuję, żebyś odpowiedział na podstawowe pytania, które ja, pilaster i inni ci zadawali, a na które w żaden sposób nie potrafiłeś sensownie odpowiedzieć, nie powołując się na refrakcję i brazylijskich naukowców.
Maciej przynajmniej potrafi strzelać fotki na plaży.

Widzisz, drogi Sofeiczu, swego czasu zadałeś tak przerażające absurdalne dowody na kulistość Ziemi, że moja delikatna, wrażliwa natura nie wytrzymała obciążenia psychicznego i stałem się zimnym cynikiem.

Odebrałeś mi moją niewinność, trochę taki zły dotyk, który boli przez całe życie. Chodzi o ten post :

Sofeicz napisał(a):skoro jesteś takim sceptykiem, to proponuje ci zrobienie doświadczenia.

Kup parę tysięcy kilometrów sznurka, wbij np. w Warszawie kijek i przywiąż do niego koniec sznurka.
Potem idź przed siebie prosto do Nairobi rozwijając sznurek. Zajmie ci to trochę ale przynajmniej zwiedzisz świat.
Kiedy dojdziesz do Nairobi wbij kolejny kijek i przywiąż do niego sznurek.
Następnie idź do Teheranu (cały czas rozwijając sznurek),
Po dotarciu do Teheranu wbij następny kijek i wracaj do Warszawy.
Kiedy już wytyczysz trójkąt Warszawa, Nairobi, Teheran zmierz kąty z jakimi zbiegają się sznurki.
I wytłumacz sobie i innym sceptykom dlaczego suma tych katów nie jest równa 180st, tak jak stanowi zasada dla trójkątów płaskich.
A jakimś dziwnym trafem suma tych kątów dokładnie pasuje do modelu kątów na kuli.

Gdy zrozumiałem, że ten post jest pół żartem, pół serio, to się załamałem. Ponieważ niemal wszystkie swoje dowody ciągniesz właśnie na sznurku tego pomysłu

Sofeicz napisał(a):I wytłumacz sobie i innym sceptykom dlaczego suma tych katów nie jest równa 180st, tak jak stanowi zasada dla trójkątów płaskich.

który powielałeś w innych formach wielokrotnie. Naprawdę nie pojmujesz do dzisiaj, że Twoje pytanie jest równoważne pytaniu "Kto jest największym przywódcą na świecie i dlaczego właśnie Stalin".

Ty właśnie zakładasz, że jest to Stalin i pytasz dlaczego właśnie on, tylko że Stalin to u Ciebie suma kątów różna 180st, gdy to jest coś, co powinieneś udowodnić.

W pewnym momencie zacząłem Cię za to chłostać, a Ty nie rozumiejąc wciąż dlaczego - zacząłeś mnie wyzywać od durniów, bo pojąłeś, że się z Ciebie wyśmiewam, a to przecież Ty miałeś patent na wyśmiewanie się ze mnie.
To nie tak miało wyglądać, że ktoś robi z Ciebie debila, prawda? Ale to nie ja robiłem z Ciebie debila, po prostu chciałem byś zaakceptował swoją naturę.

Bez urazy.

Co do pytań pilastra, to najpierw otrzymał on rzeczowe odpowiedzi, a gdy kilkanaście razy wkleił to samo, to skontruowałem kontrpytania równoważne, gdzie odpowiedz na nie jest odpowiedzią na jego pytania.

1. Dlaczego w dużym, oświetlonym, zamkniętym pomieszczeniu na suficie widać nad głową, w zenicie różne żarówki z zupełnie różnych miejsc tegoż pokoju?
2. Dlaczego po zanurzeniu głowy w jeziorze przy jednym brzegu nie widzimy drugiego brzegu spod wody.
3. Dlaczego samochód, który wyjechał z Krakowa do Warszawy widziany jest w Warszawie z pewnym opóźnieniem
4. Dlaczego gdyby pilaster zaczął kręcic nad głową kolorowym parasolem wszystkie wzorki na tym parasolu kręcą się razem a nie tylko niektóre?
5. Dlaczego bombki na choince są kuliste, ale podłoga na której stoi ta choinka już nie?
6. Dlaczego gdy ktoś lub coś przesłoni pewien obiekt ten obiekt nie jest w pełni widoczny
7. Dlaczego gdy coś okrągłego przesłoni okrągły obiekt to widoczna część obiektu ma kształ wycinka koła?


To jest właśnie jakość pytań Pilastra.

Żałuję tylko, że raz go obraziłem, gdy wkleił n-ty raz o samo, ale chciałem sprawdzić jak zareaguje na agresję, z jakim człowiekiem mam do czynienia. Za to go przepraszam, a więcej grzechów nie pamiętam.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez matsuka - 19.07.2018, 18:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 36 gości