To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Vanat napisał(a): Maciej1 - ile razy ci można powtarzać, że jedna obserwacja nic nie znaczy?

A możesz powtarzać ile tylko chcesz. A nie lepiej byłoby samemu sprawdzić, dokonać własnej obserwacji ?
Jakiej "jednej obserwacji" ? Zdaje się, że pokazałem wam już trzy własne oraz wkleiłem linki z materiałami pokazującymi obserwacje innych- kilkanaście obserwacji. Nie tak było ?


Cytat:Dlaczego nie powtarzasz swoich obserwacji systematycznie - np zdjęcie tego samego obiektu z tej samej pozycji codziennie o tej samej porze, przez 30 dni, albo robione co godzinę przez cały dzień i potem powtórka tego za kilka dni przy innych warunkach atmosferycznych.

Ależ powtarzam. Np. widok z Jersey City na most Verrazano to mam sfotografowany wiele wiele razy. Zawsze to samo: niezgodność z oficjalnym modelem.
Zamiast się wymądrzać i krytykować zrób własną obserwację.


Cytat:Tylko wtedy będzie można wykluczyć inne zmienne takie jak refrakcja (której udajesz, że nie ma, bo masz do tego marny sprzęt i nie widzisz jak bardzo rozmazane refrakcją są obrazy dalekich obiektów, które nam prezentujesz)

Jaką "refrakcję" ? Chodzi Ci o zaklęcie "refrakcja", po wypowiedzeniu którego "znikają niezgodności z oficjalnym modelem" ? Czy potrafisz jakoś konkretnie ? Czy umiesz konkretnie wytłumaczyć w jaki sposób "refrakcja nieustannie symuluje płaską ziemię" ?


Cytat:Wiem, że twoim zdaniem obserwacje amatora robione incydentalnie fatalnym sprzętem, są lepsze niż systematyczne obserwacje robione przez profesjonalistów,

Jacy "profesjonaliści" ? "Profesjonaliści" wpatrują się w gwiazdy i w "czarne dziury", bo z tego są pieniądze. Samo tylko wypowiedzenie w środowisku "profesjonalistów" zdania w rodzaju "a mnie się wydaje, że ziemia jest płaska" wyklucza ze środowiska "profesjonalistów" i odcina od koryta z pieniędzmi, od odczytów, oklasków, tytułów przed nazwiskiem, od "publikacji", od ...sławy. Ale to jeszcze mało, bo jest więcej: naraża na "smieszność", ostracyzm. Więc jacy "profesjonaliści" ? Profesjonaliści to tacy sami ludzie jak ja i Ty. Mają swoje życie i swoje lęki. 

Jeżeli natomiast jakiś uczciwy profesjonalista zabierze się za obserwowanie powierzchni ziemi, to staje się ...płaskoziemcą lub przynajmniej przestaje wierzyć w brednie o "ziemi-kuli o promieniu ok. 6371-6378 km". Na przykład:

https://www.youtube.com/watch?v=PaanEaMDIx0

Autor tej obserwacji ma (podobno) doktorat ze spektrofotometrii. Proszę zatem obejrzeć wynik jego obserwacji Brighton. Całkowita niezgodność z oficjalnym modelem.

Każdy może dokonać podobnej obserwacji, nie trzeba być "profesjonalistą". Nie święci garnki lepią.


Cytat:bo wszyscy profesjonaliści są w spisku, a jak mają czas robić je systematycznie, to znaczy że z tego żyją, czyli ktoś im płaci, czyli są w spisku.

Ale w jakim tam "spisku" ? Większość uczonych zajmuje się swoją działką, rozum większości pracuje na założeniu o kulistości ziemi, wdrukowanym im do głowy w dzieciństwie. I nawet nie śmieją kwestionować tego założenia. Jeśli kogoś wpuszczono w maliny, np. w obserwacje "czarnych dziur" czy innych "galaktyk", to on to robi, tym bardziej że za tym idą całkiem niezłe pieniądze. On nie ma żadnej szansy na odkrycie tego, że się myli- dopóki wpatruje się tylko w niebo ! Bo tu trzeba zejść na ziemię i zacząć obserwować powierzchnię ziemi. Niebo bowiem zachowuje się tak jakby ziemia była kulą, słonce było 150 mln km od ziemi....itd. (cały współczesny model). Tylko, że powierzchnia ziemi się tak nie zachowuje, nie zachowuje się tak jakby ziemia była kula o promieniu ok. 6371-6378 km.
Mógłbym więc powiedzieć w ten sposób: "większość uczonych to głupki". Ale z grzeczności tak nie powiem. Lecz powiem tak: większość uczonych się myli.
Nie są w żadnym spisku (większość z nich, niektórzy pewnie są), ale zwyczajnie się mylą. Bo zostali wpuszczeni w maliny, podobnie jak każdy z nas. Ja przecież też kiedyś wierzyłem w "kulę ziemską". A dlaczego miałem nie wierzyć ? Przecież tak mi wdrukowano do rozumu. Podobnie jak wam.

Każdy jednak uczciwy i myślący człowiek jeżeli tylko zacznie sprawdzać samemu, to już nigdy, powtarzam nigdy nie będzie zdolny wierzyć w oficjalny model.


Cytat:Ale to tylko mara wymówka.Kup lunetę z możliwością podłączenia aparatu - stać cię, zapewniam. Weź dzień wolnego lub ustaw się na niedzielę i rób co godzinę fotki. Ustal godzinę przed praca lub po pracy i rób fotki dokładnie o tej samej porze codziennie. Można bez miliardowych nakładów i grantów badawczych? Można! Dlaczego ty tak nie robisz?
  
Po pierwsze: Bóg zapłać za dobre rady. 
Po drugie: właśnie to robię (robiłem). Jakbyś nie rozumiał: aparat z teleobiektywem działa na takiej samej zasadzie co luneta.
Po trzecie: a dlaczego Ty tego nie robisz ? Może zamiast się wymądrzać i krytykować zrobisz samemu i podzielisz się tu z nami własną obserwacją ?


Cytat:Dlatego, że jesteś fatalnym badaczem, czy dlatego że manipulujesz wynikami?
Wynikami nie manipuluje. Jak mi wychodzi tak pokazuję. Jestem "fatalnym badaczem"? No cóż pewnie tak jest. Ale Ty nie jesteś żadnym. Ty przecież niczego nie sprawdziłeś, tylko się tutaj wymądrzasz i krytykujesz i to jeszcze bez sensu, bo nie mając żadnego logicznego argumentu.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 29.08.2018, 11:04
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości