To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Maciej1 napisał(a): Jaką "refrakcję" ? Chodzi Ci o zaklęcie "refrakcja", po wypowiedzeniu którego "znikają niezgodności z oficjalnym modelem" ? Czy potrafisz jakoś konkretnie ? Czy umiesz konkretnie wytłumaczyć w jaki sposób "refrakcja nieustannie symuluje płaską ziemię" ?
Dziwnym zbiegiem okoliczności na fotkach innych płaskoziemców (jeśli tylko robione są systematycznie) Ziemia zmienia swoją krzywiznę. No chyba że mam miejsce jakieś inne zjawisko, tylko jakie? Ja stawiam na refrakcję, tym bardziej, że ślady jej istnienie zazwyczaj wyraźnie na tych fotkach widać - im "płasksza" wydaje się Zmienia tym te same obiekty są bardziej rozmyte.
U ciebie tego nie zaobserwujemy, bo nie robisz systematycznych fotek, lub je selekcjonujesz pod kątem oczekiwanego wyniku

Maciej1 napisał(a): Jeżeli natomiast jakiś uczciwy profesjonalista zabierze się za obserwowanie powierzchni ziemi, to staje się ...płaskoziemcą lub przynajmniej przestaje wierzyć w brednie o "ziemi-kuli o promieniu ok. 6371-6378 km". Na przykład: https://www.youtube.com/watch?v=PaanEaMDIx0
Podobno doktor nauk a jednak debil nie rozumiejący na czym polega badanie naukowe... Zrobił jedną obserwację. Nie powtarzał jej systematycznie i od razu wyciągnął wnioski...
Jak zauważyłeś: "Większość uczonych zajmuje się swoją działką", więc i nasz doktor nauk może siedzieć w koleinach swojej dziedziny, ale trudno wyjaśnić, jak można dostać doktorat z czegokolwiek i nie próbować nawet oszacować błędu pomiarowego?

Maciej1 napisał(a): Jestem "fatalnym badaczem"? No cóż pewnie tak jest. Ale Ty nie jesteś żadnym. Ty przecież niczego nie sprawdziłeś, tylko się tutaj wymądrzasz i krytykujesz i to jeszcze bez sensu, bo nie mając żadnego logicznego argumentu.
Ja nie planuje obalenia ugruntowanej teorii naukowe, więc żadnych badań nie muszę prowadzić. Ty chcesz taką teorię obalić - ciężar dowodu leży po twojej stronie.

Sprawdziłem za to wyniki twoich badań i wyszło mi, że nie przeprowadziłeś ich w sposób dający miarodajny wynik.

Powtórzę to, co mówię od początku: nie oszacowałeś jakie błędy pomiarowe daje przyjęta przez ciebie metoda. Obserwuj to samo systematycznie bo tylko wtedy dowiesz się, czy raz Ziemia wychodzi ci płaska a raz okrągła czy też nie. Innym, którzy prowadza takie obserwacje choćby w miarę systematycznie, wychodzi raz płaska a raz okrągła i to o różnym promieniu. Czyli taka metoda badawcza daje olbrzymie błędy, czyli niczego nie udowadnia. Czyli za jej pomocą nie można obalić teorii o kulistości Ziemi. Czyli cały twój trud nie ma sensu.

Maciej1 napisał(a): Po drugie: właśnie to robię (robiłem). Jakbyś nie rozumiał: aparat z teleobiektywem działa na takiej samej zasadzie co luneta.
Chyba jednak zbyt słaby ten teleobiektyw, skoro nie potrafisz orzec, czy rozmycie odległych obiektów, które fotografujesz, to wynik refrakcji, czy czegoś innego


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Vanat - 29.08.2018, 11:44
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 31 gości