To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Vanat napisał(a):
matsuka napisał(a): Nie istnieje żaden dowód na kulistość Ziemi - a przynajmniej wy nie znacie żadnego. Ta rozmowa tego dowiodła.
A rozmiar Słońca cały czas nie zmienia się od świtu aż po zmierzch. Cały czas tego nie zauważyłeś debilu?


Vanacie - pewnego razu napisałem o pewnym fakcie dotyczącym refrakcji - zażądałeś ode mnie źródeł - otrzymałeś link do pracy naukowej, które potwierdziła to co pisałem.

Co wtedy zrobiłeś? Po 3 minutach napisałeś, że przeczytałeś pracę i nic nie ma w niej o tych faktach.

Udowodniłem Ci wtedy, że jesteś klamcą - nie dało się tej pracy przeczytać w trzy minuty, a po drugie było w niej dokładnie to, o czym pisałem.


Później udowodniłem Ci, że jesteś dość mało bystry (eufemizm), nie rozumiesz podstawowych prawideł logicznych, nie umiesz wnioskować.

W tym momencie nie masz nic, żeby ze mną dyskutować : ani kultury osobistej, ani uczciwości, ani umiejętności logicznego myślenia.

Pod każdym moim postem możesz tylko wyzywać mnie od debili, bo jesteś internetowym napinaczem.
Przepraszałeś już za to grzecznie, ale później znów wróciłeś do starych nawyków.

To pokazuje, że jesteś niestabilny psychicznie i martwię się o Twoje zdrowie - dlatego tym bardziej nie chciałem z Tobą rozmawiać.

Odpowiadam Ci więc ostatni raz, a następnie permamentnie podłączam Cię do ignorowanych  chyba, że przeprosisz, przyznasz się, że jesteś kondonem i obiecasz, że nigdy więcej nie będziesz mnie, ani nikogo wulgarnie obrażał - a jeśli się to statnie to będzie Twój ostatni post.

Mam nadzieję, że dotarło do Ciebie.


Wyjaśnijmy sobie więc raz na zawsze problem rozmiaru Słońca.

* Po pierwsze należy zadać sobie pytanie czy Słońce naprawdę nie zmienia rozmiaru z żadnego miejsca na Ziemi.

proszę rzucić okiem na ten kilkusekundowy fragment filmu

https://youtu.be/QMaRn1UgeeI?t=8m26s

Z niego wynika, że Słońce z niektórych miejsc na Ziemi może czasem zmieniać swój rozmiar.
Jest to do problem do przebadania. To, że z naszego miejsca nie zmienia, nie znaczy, że z każdego miejsca na Ziemi nie zmienia.

* Po drugie na tym filmie https://youtu.be/zes6nc7PebA?t=2m57s
pewien człowiek postanowił zmierzyć różnice w rozmiarze Słońca w ciągu dnia - przy zastosowaniu filtra.
I wyszło mu, że Słońce zauważalnie zmienia rozmiar w ciągu dnia.


* Po trzecie proszę spojrzeć na ten film
https://www.youtube.com/watch?v=Vq5ixQytLXE

w którym badacz wyjaśnia na chłopski rozum dlatego Słońce nie kurczy się do małej kropki tylko wydaje się nie zmieniać, lub zmieniać rozmiar bardzo mało.


* Po czwarte spójrzmy na tę animację :
https://youtu.be/L6cI5T-zs8o?t=50s

Jest to symulacja wschodów i zachodów Słońca na płaskiej Ziemi, w której widać jak na dłoni, że Słońce w modelu płaskiej Ziemi przykrytej firmamentem - z perspektywy Ziemi będzie zachodzić nie dlatego, że oddala sie w nieskończoność i kurczy do rozmiaru kropki, ale z powodu refrakcji będzie sprawiało wrażenie po prostu chowania się za linią widnokręgu bez znaczącej zmiany rozmiaru.


Comprende Amigo?


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez matsuka - 29.08.2018, 18:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości