To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
matsuka napisał(a): Vanacie - pewnego razu napisałem o pewnym fakcie dotyczącym refrakcji - zażądałeś ode mnie źródeł - otrzymałeś link do pracy naukowej, które potwierdziła to co pisałem.
Co wtedy zrobiłeś? Po 3 minutach napisałeś, że przeczytałeś pracę i nic nie ma w niej o tych faktach.
Debilu, czy ty myślisz, że ja nie mam wyszukiwarki? Że znając nazwisko badacza nie potrafię sobie jego pracy wygooglować?
Przeczytałem ją wcześniej, a jak potwierdziłeś, kretynie jeden, że o ta dokładnie pracę ci chodziło to po 3 minutach napisałem co myślę o powoływaniu się na nią.
Jesteś debilem, jeśli sam nie wpadłeś na to, jak to zrobiłem...
I oczywiście kłamałeś i w pracy tej nikt nawet nie próbował obalać prawa Snelliusa

matsuka napisał(a): proszę rzucić okiem na ten kilkusekundowy fragment filmu
https://youtu.be/QMaRn1UgeeI?t=8m26s
Z niego wynika, że Słońce z niektórych miejsc na Ziemi może czasem zmieniać swój rozmiar.
Jest to do problem do przebadania. To, że z naszego miejsca nie zmienia, nie znaczy, że z każdego miejsca na Ziemi nie zmienia.
Sam nagrałeś ten film? 
Udowodnij, że jest prawdziwy, albo przyznaj publiczne: jestem takim debilem, że uwierzę we wszystko co zobaczę w Internecie, nawet jak to wygląda nia nieudolne fałszerstwo.

matsuka napisał(a): * Po drugie na tym filmie https://youtu.be/zes6nc7PebA?t=2m57s
pewien człowiek postanowił zmierzyć różnice w rozmiarze Słońca w ciągu dnia - przy zastosowaniu filtra.
I wyszło mu, że Słońce45 zauważalnie zmienia rozmiar w ciągu dnia.
No popatrz, a pewien człowiek połknął kiedyś samolot pasażerski  wyszło mu, że samoloty są jadalne. A potem zrobił o tym animację na YT ale już jej nie ma bo CIA ją skasowała, czyli moja historia jest wiele wiarygodniejsza od twojej bo uwiarygadnia ją CIA
A tak na marginesie, szkoda, że jesteś aż tak głupi, że sam nie potrafisz powtórzyć obserwacji z rozmiarem słońca i musisz się powoływać na czyjeś, rzekome wyniki. Rzekome bo zamiast zapisu tych wyników w postaci zdjęć, widzimy odrysowane w komputerze kółeczka. Żałosne.

matsuka napisał(a): * Po trzecie proszę spojrzeć na ten film
https://www.youtube.com/watch?v=Vq5ixQytLXE
w którym badacz wyjaśnia na chłopski rozum dlatego Słońce nie kurczy się do małej kropki tylko wydaje się nie zmieniać, lub zmieniać rozmiar bardzo mało.
I ty mu uwierzyłeś Uśmiech Boooże co za naiwniak z ciebie

matsuka napisał(a): * Po czwarte spójrzmy na tę animację :
https://youtu.be/L6cI5T-zs8o?t=50s
Jest to symulacja wschodów i zachodów Słońca na płaskiej Ziemi, w której widać jak na dłoni, że Słońce w modelu płaskiej Ziemi przykrytej firmamentem - z perspektywy Ziemi będzie zachodzić nie dlatego, że oddala sie w nieskończoność i kurczy do rozmiaru kropki, ale z powodu refrakcji będzie sprawiało wrażenie po prostu chowania się za linią widnokręgu bez znaczącej zmiany rozmiaru.
I gdzie ta symulacja dowodzi, że słońce wszędzie na karteczce ma ten sam rozmiar? Jak zwykle nie zrozumiałeś o czym dyskutujemy i czego musiałbyś dowieść, by udowodnić, że nie jesteś debilem. Po raz kolejny ci się nie udało.

A groźby zbanowania mnie nie boje się ani trochę - to będzie jedynie dowód twojej bezsilności wobec argumentów.

Podsumujmy: dalej nie potrafisz obalić podstawowego dowodu na kulistość Ziemi - rozmiar Słońca jest stały przez cały dzień dla wszystkich obserwatorów.
Nie obala go ani nieudolnie sfałszowana animacja, ani inna z kilka czerwonymi kółkami podpisanymi jakimiś cyframi, ani opowieści jakiegoś idioty, który nie rozumie o czym gada, ani świecenie latarką na szklaną kulę.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Vanat - 29.08.2018, 19:36
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 35 gości