To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Maciej1 napisał(a): Oczywiście, że wykonywałem je systematycznie (i nadal wykonuję).

Pisałem wielokrotnie co rozumiem przez systematycznie - co jakiś czas (najlepiej określony - np co godzinę) z TEGO SAMEGO MIEJSCA TEMU SAMEMU OBIEKTOWI.
Jeśli tak robiłeś to przed nami ukrywasz wyniki takich zdjęć.

Maciej1 napisał(a): I nigdy, ani raz nie zaobserwowałem zgodności z "kulistą ziemią".
I nic w tym dziwnego, bo przyjęta przez ciebie metoda daje OGROMNE BŁĘDY. Tylko cudem wyniki obserwacji mogłyby być zgodne z realną średnicą Ziemi.
Poza tym każda twoja obserwacja potwierdza kulistość Ziemi, nie zgada się jedynie jej promień - i na każdym zdjęciu wyjdzie ci inny promień Ziemi - BO METOPDA DAJE BŁĘDY

Maciej1 napisał(a): Ale to jest Twoje niezrozumienie tego na co patrzysz i na co się powołujesz. Po lewej stronie jest zdjęcie z efektami refrakcji nadwodnej: kompresja obiektu, spłaszczenie- najczęstszy efekt. Po prawej jest bez refrakcji. I widać zgodnie z płaską ziemią. Musisz się wiele nauczyć. Ale żeby to zrobić to musisz samemu zacząć obserwować. Wtedy nauczysz się rozpoznawać i rozumieć efekty refrakcji nadwodnej.
To jest twoja BŁĘDNA INTERPRETACJA tego co widzisz, bo uwierzyłeś jak dziecko autorytetowi, który ci coś wmawia.
FAKTY SĄ NIEPODWAŻALNE - na zdjęciach robionych z tego samego miejsca temu samem obiektowi widać horyzont RAZ BLIŻEJ RAZ DALEJ
NIE MA TAM ŻADNEGO SPŁASZCZENIA!!! Nogi platformy SĄ UCIĘTE a nie spłaszczone!!!
Albo jesteś ślepy albo bezczelnie kłamiesz

Maciej1 napisał(a): Powtarzam po raz kolejny: zdjęcia z efektami refrakcji nie nadają się do interpretacji. Chodzi o te zdjęcia na których istotnej refrakcji nie ma.
Pomimo, że tłumaczyłem to Ty w ogóle nie rozumiesz tej kwestii.
Brawo! Tak jest!
Zdjęcia z refrakcją nie nadają się do analizy - czyli TWOJE ZDJĘCIA NIE NADAJĄ SIĘ DO ANALIZY!!!!
Sam to przyznajesz. Więc po co marnujesz czas na ich analizę.
Z twoich fotek nic nie wynika! Zrozum to wreszcie!!!

Maciej1 napisał(a): Jeżeli "ziemia wydaje się być płaska" i jeżeli Ty tłumaczysz to "refrakcją wynikłą z takiego akurat układu czynników w atmosferze" to znaczy, że wierzysz iż "atmosfera może przypadkowo zbudować symulator optyczny przekształcający obraz krzywej powierzchni w obraz jak na płaskiej ziemi".
Ale to jest skrajnie nieprawdopodobne. I już tłumaczyłem dlaczego.
Mylisz mnie z tym debilem Matsuką chyba.
To Matsuka upiera się, że atmosfera może przypadkowo zbudować symulator optyczny przekształcający obraz oddalającego się Słońca, tak, że wszystkim obserwatorom na raz na całej Ziemi wydaje się ono dokładnie tych samych rozmiarów.
I oczywiście masz rację, Matsuka to debil, a coś takiego jest NIEMOŻLIWE.

Refrakcja sprawia, że każda obserwacja horyzontu da INNY WYNIK.
Wiedziałbyś to gdybyś robił SYSTEMATYCZNE OBSERWACJE, czyli co jakiś czas (najlepiej określony - np co godzinę) z TEGO SAMEGO MIEJSCA TEMU SAMEMU OBIEKTOWI.

Nie robisz tak, więc wydaje ci się, że to co zobaczyłeś to tak widać zawsze. Nie, za każda obserwacją inny wynik.

Maciej1 napisał(a): Bo gdyby ziemia była "kulą o promieniu ok. 6371-6378 km" to powinno być tak:
  • nigdy nie powinno być widać w zupełnej zgodności z modelem płaskim
I NIGDY NIE WIDAĆ!!!!
Pokaż wreszcie zdjęcia Mont Everestu! robione z Kalisza!

Maciej1 napisał(a): Bo gdyby ziemia była "kulą o promieniu ok. 6371-6378 km" to powinno być tak:
  • dość często występowałaby refrakcja nadwodna uniemożliwiająca dokładną interpretację.
Za cholerę nie wiem o co ci chodziło w tym zdaniu
Przecież własnie tak jest - cały czas występuje refrakcja, nawodna, naziemna i jaka chcesz, bo powietrze tuż nad wodą, ziemią i czymkolwiek innym ma inna temperaturę niż wyżej, bo wszystko co ma temperaturę powyżej zera absolutnego promieniuje w podczerwieni i nagrzewa powietrze w bezpośredniej bliskości.


Maciej1 napisał(a): Bo gdyby ziemia była "kulą o promieniu ok. 6371-6378 km" to powinno być tak:
  • często i regularnie powinno być widać w zupełnej zgodności z modelem "ziemi kulki o promieniu...itd."
Nie, nigdy tak nie będzie widać bo cały czas występuje refrakcja, nawodna, naziemna i jaka chcesz, bo powietrze tuż nad wodą, ziemią i czymkolwiek innym ma inna temperaturę niż wyżej, bo wszystko co ma temperaturę powyżej zera absolutnego promieniuje w podczerwieni i nagrzewa powietrze w bezpośredniej bliskości.
Gdybyś kiedykolwiek dokonał obserwacji Ziemi z powierzchni Ziemi, która to obserwacja była idealnie zgodna z jej przyjętym naukowo promieniem, to uciekaj, bo najpewniej udusisz się, bo robisz zdjęcia w idealnej próżni, albo Ziemia ma temperaturę zera bezwzględnego, albo fizyka przestała działać i kosmos się rozpadł.

Bo nie wierzę, że jakimś cudem zdarzył się taki moment, że na przestrzeni tych kilku kilometrów powietrze ma idealnie taką samą temperaturę w każdej warstwie i refrakcja nie występuje.

Maciej1 napisał(a): Czasami nawet gołym okiem widać, że ziemia najpewniej jest płaska.
Np. tutaj:
https://ateista.pl/showthread.php?tid=13...#pid689501
W ten dzień, gdy robiłem tę obserwacje była tak dobra widoczność, taka przejrzystość powietrza, że (a mam dobry wzrok, bo jeśli ktoś ma słaby wzrok, to jego to nie dotyczy) nawet gołym okiem, bez teleobiektywu, bez lunety widać było, że ziemia najpewniej jest płaska.
???
Ja tam widzę wyraźną refrakcję - obraz jest rozmyty, falujący, nieostry
Gdybyś pokazał mi serię zdjęć robioną temu samem obiektowi z tego samego miejsca co godzinę przez cały dzień, to zobaczyłbyś, że Ziemia (pozornie) zmienia promień.
I oczywiście nic a nic na tych zdjęciach nie mówi że Ziemia jest płaska. Mont Everestu nie widać. Zrób w nocy zdjęcia konstelacji gwiezdnych z drugiej półkuli, no to być coś udowodnił. Te fotki nie dowodzą niczego poza tym, że się na refrakcji nie znasz i nie wiesz nic o metodologii badań naukowych.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Vanat - 01.09.2018, 18:00
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 32 gości