To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Joker napisał(a):  
Poświęciłem 30 minut swojego życia na te banialuki.

Przede wszystkim to nie jest prawda co piszesz, że te formalności należy spełnić aby popłynąć lub podróżować po Antarktydzie.
Popłynęli sobie nawet zwyczajni Polacy na wycieczkę poniżej 60S, tutaj video:

wyprawa Polaków

Traktat Antarktyczny istnieje. Traktat ten mówi to co zapisano i tak, jak zapisano. To, że Ty mówisz swoje pierdoły i swoje widzimisię, to ja dobrze wiem. Ten jednak człowiek, z tego filmu mówił na podstawie tego co mówi Traktat Antarktyczny. Nawet ci Polacy musieli być zaakceptowani. Takie jest prawo wynikające z Traktatu Antarktycznego.


Cytat:Są tam rejony specjalnie zarządzane (ASMA) łącznie 46 602 km 2 oraz obszary szczególnie chronione ze względu na walory przyrodnicze itp. (ASPA) łącznie 4 127 km2


To jest Twoja wersja rzeczywistości, wersja połykacza tego co rząd powie.
Moja jest taka: prawdziwą przyczyną jest to co im się niechcący chlapnęło w rządowym dokumencie: widać nawet na 300 mil.
To Cię już nie zainteresowało ?




Cytat:Na Antarktydzie tylko wejście na obszary przyrodnicze (ASPA) wymaga specjalnych pozwoleń i jest rzeczywiście problematyczne. O tym było 3/4 tego materiału co można odrzucić na starcie. Po co się pchać na siłę  do rezerwatów jak należy tylko przemierzyć wszerz kontynent, co wielokrotnie już zrobiono, nawet osoby niepełnosprawne.

Jesteś specjalistą od Antarktydy ? Byłeś, widziałeś, badałeś ? Czy zwyczajnie tak sobie pleciesz na podstawie tego czym Cię nakarmiono ?


Cytat:Jeśli płaskoziemniaki zamierzają pisać (w formularzach aplikacyjnych) jako powodach wyprawy o swoich "prawdziwych" celach to obowiązkiem każdego rozsądnego urzędnika jest nie wydawanie takiej zgody. Kto chce wziąć na siebie odpowiedzialność za los wyprawy ludzi niezrównoważonych psychicznie?

O to jest to, to właśnie jest to !
Kto nie wierzy w oficjalną wersję rzeczywistości podawaną do wierzenia przez nasze ukochane rządy, naszych dobroczyńców za pomocą "poważnych mediów",  => "ani chybi musi być chory psychicznie !"

To jest właśnie to. Ktoś tu się pytał "a kiedy będą prześladowania?"  A one już są. Już są ich zalążki. Wyśmiewanie i dyskredytowanie to pierwszy etap prześladowań. Na razie jest to jeszcze tylko "wysyłanie do psychiatry", ale cierpliwości, postęp trwa. Przyjdzie i przymusowe leczenie w zakładach dla chorych na rozum. Dokładnie tak, jak w Kraju Rad, gdzie ten kto nie zgadzał się z wersją rządu ZSRR na temat rzeczywistości, ten miał diagnozowaną "schizofrenię bezobjawową" i był "leczony". Dla jego dobra ma się rozumieć.
Komunizm już opanował cały świat (no, może jeszcze poza krajami arabskimi), więc cierpliwości.



Cytat:Jak ktoś wpisuje jako cel wyprawy (zbadanie czy Ziemia nie jest płaska jak placek) to ten, który pod taka zgodą się podpisuje będzie miał problemy jeśli zdarzy się jakiś wypadek, zaginięcie itp.

No i co z tego ? Chcącemu nie dzieje się krzywda. Dlaczego nie pozwolić mu badać (zginąć) ?
Powiem to szczerze, bez owijania w bawełnę: trzeba być skończonym durniem, by wierzyć, że Traktat Antarktyczny jest po to by "chronić dziewiczość rejonu" !
I trzeba być skończonym durniem, by w ogóle wierzyć, że "dla mojego dobra i dla dobra świata potrzebny jest mi jakiś urzędnik, który będzie mi pozwalał lub nie pozwalał gdzieś jechać"
Jesteśmy niewolnikami. Żyjemy w zniewoleniu. Niedługo będzie tak, jak Biblia zapowiada: dadzą nam numerki na ciało (taki "pesel", który każdy będzie miał stale przy sobie, otwierający w sieci komputerowej dostęp do wszystkich danych na nasz temat). A bez tego numerka nie będzie nam wolno ani sprzedać, ani kupić, bo będziemy poza systemem. Wszystko "dla naszego dobra" ma się rozumieć.
Oszustwo pod nazwą "globus" jest tylko jednym z elementów tej układanki, bynajmniej nie najważniejszym.



Cytat:Generalnie gość w filmie na siłę próbuje wymyślić dlaczego ta wyprawa jest nierealna. A jak pisałem, ludzie wybierają się na ośmiotysięczniki na długie tygodnie ciężkiej wspinaczki w rozrzedzonym powietrzu. Tutaj wystarczy (w najprostszej wersji) dolecieć samolotem w pobliże bieguna, zbadać okolicę (zrobić fotki skraju dysku) i wrócić ponownie samolotem lub w wersji najtrudniejszej przemierzyć wzdłuż cała drogę co robiono już wielokrotnie.

Czyli nadal pieprzysz bez sensu, jak dziecko z przedszkola, które mówi "co wystarczy" choć nawet nie wie jak tam jest, gdzie to jest i co tam w ogóle jest.
Powiedziałem Ci: zatrzymałeś się w rozwoju na poziomie przedszkolaka lub jesteś jednym z elementów tego oszustwa.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 03.09.2018, 16:21
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości