To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Ziemowit napisał(a): Przeczytałem trochę komentarzy tutejszych płaskoziemców i moim zdaniem ogromna większość tekstów to filozoficzno humanistyczno historyczne rozważania o tym, że wielkie spiski są możliwie i że cały świat może kłamać.

Na szczęście nie jest to prawda. Sekwencja rozmowy wygląda następująco :
1. Tworzę temat o tym, że nie istnieje dowód na kulistość Ziemi, że wszystkie te tzw. dowody to kpina.
2. Obalam tzw. dowody na kulistość Ziemi, systematycznie, jeden po drugim - te które się pojawiają.
3. Następuje jakiś niewyobrażalny, demoniczny atak agresji, złośliwości, pomówień, kłamstw na mój temat, wyzwisk itd.
4. Jest parę przepychanek słownych
5. Pojawiają co chwila nowe osoby, które mają jakieś argumenty
6. Systematycznie wszystkie obalam, jeden po drugim (jeśli ktoś twierdzi inaczej proszę wskazać dowód, którego nie obaliłem)
7. Jest trochę żartów, ironii, złośliwości z obu stron, ale dowód na kulistość Ziemi się nie pojawił, więc temat jest kontynuoowany
8. W pewnym momencie stwierdzam, że robię przerwę, koniec
9. Po jakimś czasie pojawia się Maciej1, który dostarcza kolejne dowody zdjęciowe na to, że Ziemia nie jest kulą.
10. Tworzy posty merytoryczne, kulturalne, odnosi się z szacunkiem, cierpliwością, powtarza argumenty gdy ktoś nie zrozumiał - i otrzymuje za to poziom hejtu i nienawiści dorównujący temu czego ja doświadczyłem.


Ten poziom nienawiści, podłości, kłamstw, oszczerstw, niesprawiedliwości i pomówień wymierzonych we mnie i Macieja1 jest naprawdę potężny, ale mnie szczerze mówiąc dodaje on siły, bo pokazuje do jak niskich zwierzęcych zachowań muszą się odwoływać osoby, które wierzą, że Ziemia jest kulą i nie mogą tego w żaden sposób dowieść.

To jest oznaka ich bezsilności.


Ziemowit napisał(a): Dla mnie jako ścisłowca istotne jest, żeby przedstawiać świat w liczbach, czyli rozmawiać o świecie w kontekście długości, kątów, promieniowania, oddziaływań, równań, obserwacji i wyników.

Rozumiem i cenię to - Maciej1 np. pokazuje swoje własne zdjęcia i eksperymenty, potwierdza je liczbami o które Ci chodzi.

Zdobycie jednak konkretnej wiedzy w liczbach jest bardzo trudne, gdyż nie wzięcie pod uwagę nawet jjednego czy dwóch czynników może zburzyć całkowicie wynik i wprowadzić mylne wrażenie, że płaska czy wklęsła Ziemia jest niemożliwa.

Ja mogę pokazać Tobie konkretne filmy i eksperymenty, które potwierdzają moje koncepcję, ale podanie ich w konkretnych liczbach wymagałoby ode mnie poświęcenia się w 100% jednemu tematowi. To jest praca dla tysięcy ludzi na lata by dogonić pracę setek tysięcy ludzi z ostatnich 500 lat, które wypracowały heliocentryzm.

Przykład :

Podobno Ziemia jest kulą bo statki chowają się za horyzontem.

Moja argumentacja :
Udowadniam, że dobrze znana refrakcja powoduje ten sam efekt więc po co go tłumaczyć za pomocą niemożliwej do dowiedzenia (w praktyce) krzywizny Ziemi.

Proszę : https://www.youtube.com/watch?time_conti...lmmzvzz_Xs

a ponieważ nikt nigdy nie dowiódł, że to nie dobrze znane zjawisko czyni te rzeczy, a mityczna krzywizna to racja jest z logicznego punktu widzenia po mojej stronie.

Nie muszę dowodzić tego liczbami, gdyż dowodzi tego logika.


Takie rzeczy o które prosisz powinni robić naukowcy, którzy tym się zajmują, są ich tysiące i dostają za to pieniądze.
Ja mogę podać koncept i udowodnić, że jest możliwy stosownym eksperymentem domowym sposobem.


Podkreślmy jednak najważniejszą rzecz

Kulistość Ziemi jest obalona całą masą eksperymentów :

1. Przykładowo ten film https://www.youtube.com/watch?v=nj9vhLT23gA  to dokument z kilkoma (7?) naukowymi eksperymentami i wszystkie obalają kulistość Ziemi.

2. Są znane 2 badania geodezyjne, które obalały kulistość Ziemi, wklejałem już je w dyskusji, nie chce mi teraz szukać na nowo.

3. Są zdjęcia i obserwacje Macieja1 potwierdzone obliczeniami przeczącymi kulistości Ziemi

4. Są relacje świadków, którzy przejechali trasę Perth - Sydney, która zajęła im w praktyce 5 tyś. km. gdy według globusa powinna zajmować 4 tyś. km.

5. Są dowody i przesłanki na istnienie firmamentu (szereg ich)

6. Są dowody na fałszerstwo ISS, zdjęć z kosmosu i misji Apollo

7. Są zdjęcia z balonów z niemal 40 km. nad Ziemią pokazujące Ziemię płaską

8. Są zdjęcia z 70-80 km. pokazujące Ziemię płaską

9.  Jest traktakt reglamentujący dostęp do Antarktydy i badanie tzw. krawędzi

10. Jest szereg kłamliwych "dowodów" na kulistość Ziemi, którymi raczą nas autorytety pomimo, że bardzo łatwo wskazać błędy w rozumowaniu - czyżby naukowcy z NASA byli aż tak głupi, czy po prostu nas okłamują?

11. GPS nie potrafi precyzyjnie wskazywać lokalizacji lecz naznaczony jest błędem nawet do 300 metrów w okolicach Antarktydy (co udowodniłem stosownymi relacjami)

12. Wreszcie nie istnieje żaden naukowy dowód potwierdzający, że Ziemia jest kulą a my żyjemy na jej zewnętrznej stronie.


Można oczywiście te wszystkie fakty zlekceważyć i po prostu mnie czy Macieja1 obrażać i szydzić. To najwyraźniej wszystko, co mogą zrobić przeciwnicy Prawdy na forum.

Mnie to w żaden sposób bezpośrednio nie boli, tylko smutno mi,  że brat bratu wilkiem bo ja, Maciej1 ośmieliliśmy się mieć inne poglądy  - wynikające z logicznych przesłanek, które zresztą tu po części wymieniłem w 12 punktach i postanowiliśmy poświęcać swój czas i energię by dać ludziom szansę zobaczenia Prawdy.


Ponieważ nie ma ludzi, którzy wiedzą wszystko to nie chciałbym, żeby moja ewentualna pomyłka np. na temat tego czym jest Słońce i gdzie się znajduje - wpłynęła i zaburzyła fakt, że Ziemia nie jest kulą po której zewnętrznej stronie chodzimy.

Dlatego jestem niechętny pokazywaniu niedoskonałego modelu płaskiej czy półpłaskiej Ziemi.

Najpierw niech głośno wydźwięczy fakt, że Ziemia nie jest kulą taką jak uczą nas w szkołach - na kulistość nie ma i nigdy nie było żadnych dowódów, że jest szereg dowodów, które przeczą kulistości - a dopiero potem ustalajmy jak naprawdę wygląda Ziemia.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez matsuka - 05.09.2018, 19:29
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 29 gości