To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
bert04 napisał(a): Argument tanich linii lotniczych podawałem już raz w kontekście ortodromy. I raz jeszcze wspomniałem jako hasło. Reakcji ne było. Zapewne NASA fałszuje odczyty przyrządów nawigacji, CIA dolewa kerozyny do baków a masoneria kontroluje wszystkich kartografów...

Mijasz się z prawdą drogi bercie, ale przeanalizowałem starą rozmowę i nie ma dowodów na to, że mijasz się z nią umyślnie. Prawdopodobnie po prostu nie zauważyłeś odpowiedzi.

1. Zacząłeś argumentem o ortodromie, który wyglądał tak :

bert04 napisał(a): Robimy ślad na drodze i ciągniemy za sobą sznurek. Po dotarciu do punktu docelowego naciągamy sznurek. Okazuje się, że na naszej szerokości geograficznej najkrótsza droga między dwoma punktami nie idzie wzdłuz równoleżnika Wschód Zachód, ale tworzy tzw. ortodromę. Sprawdzone.empirycznie przez żeglarzy i nawigatorów.


2. Na co ja odpowiedziałem

matsuka napisał(a):Co do ortodromy, to nie zamierzałem w ogóle komentować takiego "dowodu". Dlaczego? Bo jeśli dobrze temat rozumiem, to na Ziemi, która byłaby okrągłym plackiem zachodziłby dokładnie ten sam efekt topologiczny. Tzn. najkrótsza droga pomiędzy dwoma punktami ze wschodu na zachód nie szłaby tak jak równoleżnik, czyli po łuku, lecz po linii prostej. Narysuj to sobie, to będziesz wiedział, jeśli masz odrobinę wyobraźni, albo kup sobie pizzę i zmierz odległość między pieczarkami.
A potem przygotuj jakiś lepszy dowód, ale zanotuj sobie ile to matsuce dowodów nie podałeś a ten wciąż swoje.


3. Ty ciągnąłeś temat :


Bert04 napisał(a):Najlepiej widać róznicę przy trasach samolotów. Szybkim guglem znalazlem takie cos:

http://najezykachdookola.blogspot.de/201...e.html?m=1

[Obrazek: Obrazek+2.png]

Proponuję zwrócić uwagę na odcinki Warszawa - Tokio,  Christchurch - Santiago i Toronto - Warszawa. Pierwszy i ostatni na pólkuli pólnocnej mają odchylenie na pólnoc. Ten w środku z Nowej Zelandii do Chile jest na półkuli południowej i ma, co za przypadek,  odchylenie na południe. Gdybym miał więcej czasu,  poszukałbym jakichś stron poświęconych trasom lotniczym, w internecie tego jest sporo. Ale na dziś starczy.


4. Na co ja odpowiedziałem :

matsuka napisał(a):Jeśli chodzi o trasy lotów, które pokazałeś na mapie jako dowód kulistości mają kilka słabości :

1. pokazujesz je na płaskiej mapie, z odwzorowaniem kartograficznym, nie wiem, Merkatora?
2. nie pokazujesz jak by to wyglądało na mapie płaskiej ziemi
3. coś spekulujesz na temat wniosków.



Ciągle muszę zmagać się z kłamstwami, np. że matsuce podaje się dowody na które on nie odpowiada, choć nie zawsze to Wasze oczernianie musi wynikać ze złej woli kłamiania.

Do tej pory na takim perfidnym udowodnionym kłamaniu (z premedytacją) w celu oczernienia mnie lub chronienia tyłka, złapałem zaledwie kilka osób, w tym dobrze wszystkim znanych ... oraz ...

W innych przypadkach jest to zwykle po prostu uprzedzenie, niesprawiedliwość, głupota, niedoczytanie rozmowy i chamstwo.

Tutaj akceptuję Twoją pomyłkę, która każdemu może się zdarzyć, jednakże jeśli powtórzysz bercie taki podły atak szyderstwa połączonego z nieprawdą, to następnym razem mogę nie być tak dobrze wychowany.

Pozdrawiam


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez matsuka - 09.09.2018, 09:36
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości