To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Joker napisał(a): Dla danych:

Odl. pkt. 1 min i max (czyli dokładnie): 3100
Odl. pkt. 2 min i max: 12 550
wysokość 1: 0 0
wysokość 2 : 54 54
pixele 1 mix i max: 50
pixele 2 min i max: 1180
wysokość aparatu min i max (czyli dokładnie): 2.54

wynik: ?

To jeszcze nic nie dowodzi , tyle że istniej wiele funkcji tych danych dla r Ziemi na wejściu.
Tylko dlaczego akurat mamy wierzyć fotografowi Maciejowi z interneta...

Nie wierzyć !!! Sprawdzić samemu !!!
Ile razy mam to jeszcze powtarzać ?

Już wam napiszę to wprost i jeszcze wielkimi literami (proszę się nie czepiać o duże litery):

Ja AGITUJĘ NA RZECZ TEGO ABY KAŻDY MYŚLĄCY CZŁOWIEK, KTÓRY MA DOBRĄ WOLĘ SPRAWDZIŁ OFICJALNY MODEL ZIEMI SAMEMU !!!

Powiększone, wytłuszczone, podkreślone. Dotarło ? Proszę więc uprzejmie po tym co teraz napisałem (po raz kolejny zresztą już) nie pisać, że "trzeba mu wierzyć...bla bla bla", bo takie uparte pisanie  trzeba będzie uznać za przejaw złej woli lub braku zdolności czytania ze zrozumieniem.
Nie, nie trzeba mi wierzyć. Trzeba się obudzić z hipnozy. Ruszyć głowę i d.... sprzed monitora (telewizora, znad książek) i sprawdzić samemu w jakim świecie się żyje. To nie boli. Myślenie nie boli. A ruszenie d... w teren też będzie z korzyścią dla zdrowia.

Już napisałem, że wy jesteście dziwni, mówiąc delikatnie. To są wasze dziwactwa:
  1. Twierdzicie, że wasz model jest "naukowy" i jest "udowodniony". Poproszeni o niepodważalny naukowy dowód nie umiecie pokazać.
  2. Twierdzicie, że wasz model jest zgodny z obserwacjami. Gdy wam pokazać obserwacje sprzeczne z waszym modelem, to ignorujecie. Chociaż sami własnych nie macie.
  3. Pomimo, że kilka już razy i wprost się wam napisało "to można sprawdzić samemu", wy wciąż powtarzacie "trzeba wierzyć, trzeba wierzyć, dlaczego mamy mu wierzyć?...."

Ziemowit napisał(a):  
Gdyby obliczenia były błędne, to piloci nie dolecieliby na miejsce z braku paliwa i zabiliby pasażerów i siebie. A ich stan wiedzy jest taki jak stan wiedzy NASA.

Co o tym sądzisz?


To sądzę:

Założyłeś kulistość ziemi. Dokonałeś wyliczeń. Po czym sprawdziłeś swoje wyliczenia z....modelem opartym na założeniu kulistości ziemi.
Dziwne, że tego nie zauważasz ?
Inaczej: nie sprawdziłeś swych wyliczeń z rzeczywistością. Sprawdziłeś swoje wyliczenia z modelem opartym na tym samym założeniu z którego wyliczyłeś.

Natomiast ja robię tak:

Biorę model kulisty (oparty na założeniu kulistości ziemi) => z tego modelu wynika, że istnieje "krzywizna powierzchni" objawiająca się "opadem globalnym" [dla małych dystansów bardzo dobrym przybliżeniem wielkości tego "opadu" jest formuła "8 cali na milę kwadratową", czyli wielkość opadu (w calach)= 8 cali x dystans (w milach)^2].
Następnie obserwuję rzeczywistość i stwierdzam, że wyniki są rażąco niezgodne z oficjalnym modelem (czyli z oficjalną mapą, bo globus to rodzaj mapy) => oficjalny model jest fałszywy (mapa zwana "globusem" jest fałszywa)

Czujesz różnicę między Twoim a moim ?

Ty cały czas obracasz się w sferze (nomen omen!) tego co Ci dostarczono, to jest wciąż opierasz się tylko i wyłącznie na informacjach , które Ci podano na tacy.
Ja mam własne, niezależne informacje.
Ty pracujesz na fałszywym modelu, popieranym przez fałszywe dane.
Ja w oparciu o fałszywy model i własne dane do których mam pełne zaufanie (bo mam zaufanie do samego siebie) wyciągam wniosek o fałszywości oficjalnego modelu.

Nakarmiono Twój umysł fałszywym modelem i dostarczono Ci fałszywych danych na jego poparcie.

Sprawdź samemu !


Cytat:Odległość ściśle jest związana z kształtem ziemi. Czy dalej utrzymujesz, że "kształt ziemi przy lataniu jest kompletnie bez znaczenia. Liczy się kierunek (tzw. "kierunek świata") i odległość.


Tak. Nadal tak utrzymuję. Pilot chcąc lecieć np. z Warszawy do NYC nie musi się w ogóle zastanawiać nad kształtem ziemi, lecz tylko nad tym: w którą stronę lecieć i jak jest to daleko. Czyli tak odbywa się jego lot: azymut X i... "wio do przodu",  w tym kierunku. Tak odbywa się każda inna podróż.

Teraz moje pytanie: czy nadal utrzymujesz że da się tak zwyczajnie zaglądać "za winkiel" lub "za górkę"?

zefciu napisał(a): Przecież sferyczność Ziemi widać gołym okiem i na jej powierzchni. Jeśli się nie jest idiotą.

Zdumiewająca teza. Bo ja np. wielokrotnie słyszałem od innych globalistów, że "właśnie dlatego wydaje się wam, że jest płaska, ponieważ ziemia jest tak wielką kulą, że będąc przy ziemi nie da się widzieć jej sferyczności".

Spróbujcie więc wy, globaliści ustalić jedno i to samo stanowisko.



Cytat:Natomiast jeśli się jest idiotą zafiksowanym na płaskoziemstwie, to nie zobaczy się sferyczności Ziemi nawet z Księżyca. Więc nie rozumiem, co tutaj ma zmieniać jakaś magiczna granica 12.5 (nie wiem, co to za liczba w języku polskim) km

12.5 km wynika stąd: jest to najwyższa wysokość na jakiej leciałem samolotem i z której obserwowałem powierzchnię ziemi [w ogóle to leciałem wyżej, raz samolot leciał na wysokości ponad 13 km, chyba to było ok. 13.4 km o ile dobrze pamiętam, w każdym razie ponad 13 km. Ale wtedy siedziałem nie przy oknie i nie obserwowałem powierzchni ziemi].
Otóż później zadałem sobie pytanie: czy z takiej wysokości (12.5 km) byłoby widać cechy sferyczności powierzchni, gdyby ziemia była rzeczywiście "kulą o promieniu ok. 6371-6378  km". Policzyłem, pomyślałem. I stwierdziłem: byłoby widać.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 09.09.2018, 16:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 29 gości