To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Maciej1 napisał(a): Ja AGITUJĘ NA RZECZ TEGO ABY KAŻDY MYŚLĄCY CZŁOWIEK, KTÓRY MA DOBRĄ WOLĘ SPRAWDZIŁ OFICJALNY MODEL ZIEMI SAMEMU !!!
Czego drzesz pysk? Wszyscy Twoi rozmówcy tutaj sprawdzili. I wszyscy są przekonani, że Ziemia jest kulą.
Cytat:8 cali na milę kwadratową
Czyli od razu widać, że sam tego nie wyliczyłeś. Co więcej, nawet nie potrafisz przeliczyć na system metryczny.
Cytat:dystans (w milach)^2
Coś skądś przekleiłeś, ale najwyraźniej nie rozumiesz. Od kiedy to dystans mierzymy w milach kwadratowych? Dystans mierzyć możesz w milach. W milach kwadratowych mierzy się powierzchnię. Widać, że te rzekomo Twoje osobiste wyliczenia i rozważania nie są wcale Twoje. Przeklejasz je z jakiejś płaszczackiej stronki bez zrozumienia i bez refleksji.
Cytat:Tak. Nadal tak utrzymuję. Pilot chcąc lecieć np. z Warszawy do NYC nie musi się w ogóle zastanawiać nad kształtem ziemi, lecz tylko nad tym: w którą stronę lecieć i jak jest to daleko. Czyli tak odbywa się jego lot: azymut X i... "wio do przodu",  w tym kierunku. Tak odbywa się każda inna podróż.
Dwie osoby Ci tłumaczą jak krowie na rowie, że samoloty nie latają na azymut. Osobiście leciałem kiedyś z Frankfurtu do San Francisco nad Grenlandią. Co widziałem na własne oczy. Powiedz mi zatem, na jaki azymut kierował się mój pilot.
Cytat:Zdumiewająca teza. Bo ja np. wielokrotnie słyszałem od innych globalistów, że "właśnie dlatego wydaje się wam, że jest płaska, ponieważ ziemia jest tak wielką kulą, że będąc przy ziemi nie da się widzieć jej sferyczności".
Prawdopodobnie niczego takiego nie słyszałeś. Albo słyszałeś w jakimś kontekście (np. że nie sposób tego widzieć będąc w kotlinie). Tymczasem będąc np. nad morzem i obserwując obiekty poruszające się po morzu widzisz sferyczność Ziemi. Każdy z tutajszych dyskutantów się ze mną zgodzi.
Cytat:12.5 km
Co to jest za liczba? Nie jest to żadna liczba sensownie zapisana. Zwróciłem Twoją uwagę na ten fakt, ale Ty dalej swoje. Leciałeś na wysokości 12,5 km? 125 km? 12.500 km? Pisz po polsku, bo takie kwiatki jasno dowodzą, że żadne z tych wyliczeń nie jest Twoje.
Cytat:wynika stąd: jest to najwyższa wysokość na jakiej leciałem samolotem i z której obserwowałem powierzchnię ziemi
Aha – czyli znowu mamy się opierać na jakichś Twoich osobistych doświadczeniach. Tymczasem twierdzenie, że leciałeś samolotem jest wątpliwej jakości z Twoich ust. Gdybyś kiedyś leciał samolotem i chwilę myślał nad tym, co się dzieje, to byś nie bredził, że samoloty latają na azymut.
Cytat:Policzyłem, pomyślałem. I stwierdziłem: byłoby widać.
Proszę zatem przedstawić te wyliczenia. Bo w to że pomyślałeś, to jakoś nikt tutaj chyba nie uwierzy.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez zefciu - 09.09.2018, 20:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości