To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
zefciu napisał(a):
Maciej1 napisał(a): Ja AGITUJĘ NA RZECZ TEGO ABY KAŻDY MYŚLĄCY CZŁOWIEK, KTÓRY MA DOBRĄ WOLĘ SPRAWDZIŁ OFICJALNY MODEL ZIEMI SAMEMU !!!
Czego drzesz pysk? Wszyscy Twoi rozmówcy tutaj sprawdzili. I wszyscy są przekonani, że Ziemia jest kulą.

Jesteś "rzecznikiem wszystkich" ?   I wiesz, że "wszyscy są przekonani" ?
Ale radzę Ci uważaj, bo możemy przejść do konkretów. I wtedy okaże się jak bardzo "wszyscy są przekonani".
[Może zrobimy zakład ? Ja wykładam 100 tys. PLN, oponent wykłada 100 PLN i sprawdzamy kształt ziemi przez obserwację geodezyjną? Przegrany traci. Wygrany zarabia. Zobaczymy przynajmniej jak silne jest to przekonanie. Ile "wszyscy" są w stanie postawić na swoje "przekonanie".]


Cytat:
Cytat:8 cali na milę kwadratową
Czyli od razu widać, że sam tego nie wyliczyłeś. Co więcej, nawet nie potrafisz przeliczyć na system metryczny.

A co to ma za znaczenie czy sam czy nie sam ? Czy nie jest ważniejsze to: czy poprawnie, czy niepoprawnie?


Cytat:
Cytat:dystans (w milach)^2
Coś skądś przekleiłeś, ale najwyraźniej nie rozumiesz. Od kiedy to dystans mierzymy w milach kwadratowych? Dystans mierzyć możesz w milach. W milach kwadratowych mierzy się powierzchnię. Widać, że te rzekomo Twoje osobiste wyliczenia i rozważania nie są wcale Twoje. Przeklejasz je z jakiejś płaszczackiej stronki bez zrozumienia i bez refleksji.

Otóż mylisz się. Kiedyś w rozmowie z pewnym anglojęzycznym globalistą rozmowa zeszła na kwestię "8 inches per mile squared formula". Ja powiedziałem, że nie wiem skąd się ta formuła wzięła, ale że sprawdziłem i że ona sprawdza się bardzo dobrze na małych dystansach. To znaczy, że odchylenia są niewielkie, nieistotne i że z powodzeniem można ja stosować. On zarzucił mi, że w takim razie jestem idiotą bo posługuję się czymś czego w ogóle nie rozumiem. Ja wprawdzie odpowiedziałem mu, że wcale się tym nie posługuję, bo mam własne formuły w Excelu, lecz tylko stwierdzam, że ta formuła jest dokładna. Ale oczywiście globalista, jak to globalista podtrzymywał, że jestem idiotą. Więc potem tak dla własnej ciekawości zacząłem się zastanawiać i doszedłem do tego z czego wynika ta formuła oraz do tego, że jest ona rzeczywiście bardzo dokładna dla małych odległości. 
Oto wyniki moich przemyśleń (po angielsku, nie chce mi się przerabiać na polski).

[Obrazek: BfBw9Cn.jpg]

Jak więc widzisz nie ma tutaj problemu z "wyrażaniem odległości w milach kwadratowych". Po prostu jakbyś się zastanowił to byś zauważył, że "8 cali"  jest na "milę kwadratową", więc gdy pomnożysz przez "milę kwadratową" to wszystko się zgadza (redukuje się) i wychodzi obniżenie w calach. Zresztą wszystko wyjaśniono powyżej. Jest to bardzo dobra formuła dla małych odległości.

[Obrazek: 0L6uqQP.jpg]

A to moje rozważania na temat błędu formuły.



Cytat:Dwie osoby Ci tłumaczą jak krowie na rowie, że samoloty nie latają na azymut. Osobiście leciałem kiedyś z Frankfurtu do San Francisco nad Grenlandią. Co widziałem na własne oczy. Powiedz mi zatem, na jaki azymut kierował się mój pilot.

A skąd ja mogę wiedzieć ?

Cytat:Prawdopodobnie niczego takiego nie słyszałeś. Albo słyszałeś w jakimś kontekście (np. że nie sposób tego widzieć będąc w kotlinie). Tymczasem będąc np. nad morzem i obserwując obiekty poruszające się po morzu widzisz sferyczność Ziemi. Każdy z tutajszych dyskutantów się ze mną zgodzi.

Udajesz idiotę? Przecież ja właśnie pokazuję obserwacje z których wynika, że jest inaczej, że zachowanie się "obiektów na morzu" nie zgadza się z oficjalnym modelem. Koniecznie musisz się podpierać "każdym z dyskutantów" ? Jesteś pewien co "każdy myśli" ? Jesteś "reprezentantem każdego" ?


Cytat:
Cytat:12.5 km
Co to jest za liczba? Nie jest to żadna liczba sensownie zapisana. Zwróciłem Twoją uwagę na ten fakt, ale Ty dalej swoje. Leciałeś na wysokości 12,5 km? 125 km? 12.500 km? Pisz po polsku, bo takie kwiatki jasno dowodzą, że żadne z tych wyliczeń nie jest Twoje.

Co Ty w ogóle pieprzysz ? O co Ci chodzi ? Nie wiesz co to "12.5 km" ?

Cytat:Aha – czyli znowu mamy się opierać na jakichś Twoich osobistych doświadczeniach. 

Już napisałem i to wielkimi literami co macie robić.



Cytat:
Cytat:Policzyłem, pomyślałem. I stwierdziłem: byłoby widać.
Proszę zatem przedstawić te wyliczenia. Bo w to że pomyślałeś, to jakoś nikt tutaj chyba nie uwierzy.

Znów mówisz "za wszystkich" ?

Muszę Ci wyznać, ze dla mnie jest to w ogóle niezrozumiałe. Skąd się taka skłonność bierze w człowieku ? Ja nie rozumiem ludzi, którzy muszą się podpierać "wszystkimi". Ja na przykład mówię za samego siebie.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 09.09.2018, 21:35
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 27 gości