Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
zefciu napisał(a): To w ogóle dopuszczasz myśl, że „Ziemia jest idealnie płaska”? To wejdź se na Rysy. Przynajmniej ten debilizm zweryfikujemy.

Przecież wiesz o co mi chodziło bo wiele razy już to pisałem. A wiem, że czytasz moje wpisy.
Jest "płaska idealnie" w tym sensie w jakim woda oceanów jest "idealnie płaska". I tak, taką myśl dopuszczam, a nawet przypuszczam, że tak właśnie jest. Przynajmniej w tej części ziemi w której żyją ludzie, większość ludzi. [Krańców o ile takowe istnieją nie znamy]

Cytat:Obserwacje powierzchni ziemi przeczą takiej ziemi. 

Nie żadne „obserwacje powierzchni ziemi”, tylko zzipcknppzud. A to nie to samo.

Jeszcze się zapluj biedaku. Ja wiem, że Ci się fakty nie podobają, ale jesteś biedaku na straconej pozycji.
Na szczęście nie wszyscy mają rozum tak wypaczony jak Ty. I ludzie (inni niż Ty, normalni ludzie, ludzie dobrej woli i z rozumem) będą sprawdzać.Cytat:Powtarzam po raz któryś: nie wymagam od Ciebie, abyś podał model idealny. Nie wymagam, abyś podał model „stuprocentowo zweryfikowany”. Wymagam modelu jakiekogolwiek! Sensownego, spójnego i zgodnego z obserwacjami. Ale Ty go nie podasz, bo jesteś tchórzem. I będziesz mi dalej wmawiał, że stawiam jakieś wygórowane wymagania.

Ale ja nie wiem jak jest zbudowane niebo. Skąd mam wiedzieć ? Ty domagasz się ode mnie "modelu żeby Ci wyjaśnił ruchy świateł na niebie". A ja się domagam od Ciebie puknięcia się w głowę i nauczenia logicznego myślenia: model sprzeczny z jedną tylko powtarzalna obserwacją jest fałszywy. Obserwacje geodezyjne, obserwacje powierzchni ziemi przecza temu, że "ziemia jest kula o promieniu ok. 6371-6378 km".
Twój model jest fałszywy. Ty nie masz żadnych wyjasnień ! Bo wyjaśnienie przy pomocy fałszywego modelu jest fałszywym wyjaśnieniem. Ty sam od siebie się domagaj wyjaśnień, bo nie masz żadnego.

Cytat:
Cytat:Natomiast założenie o płaskości ziemi mogę rozważać na poważnie, ponieważ żadna obserwacja mi znana nie przeczy takiemu założeniu.
Proszę zatem przedstawić dowolny, sensowny model płaskiej Ziemi zgodny ze wszystkimi obserwacjami. Skoro żadna nie przeczy, to powinno być to możliwe. Ale Ty wiesz, że przeczą, dlatego nawet nie próbujesz podać.

Nie ma ani jednej takiej, która udowadniałaby "niemożliwość tego by ziemia była płaska". A jeśli jest to mi pokaż..Modelu nie mam, bo nie wiem jak jest zbudowane niebo, skąd niby mam to wiedzieć ?

Cytat:Jeśli tak jest, to powinno dać się stworzyć wyobrażenie płaskie, które lepiej niż globus oddaje kąty, powierzchnie i odległości. Jak na razie z dziesiątego takich wyobrażeń (czyli odwzorowań kartograficznych) żadne nie spełnia tego warunku.


Nie znam prawdziwych danych na temat rzeczywistych odległości i kątów na ziemi. Nawet ci, którzy teraz rysują mapy też nie znają. Ale żeby to zrozumieć to trzeba głową ruszyć ! A Ty ruszać nie umiesz.

Cytat:
Cytat:Podstawowy Twój błąd to założenie, że "globus jest prawdziwą mapą"

Łżesz! Nigdzie nie czyniłem takiego założenia. To od czego wyszedłem to nierozwijalność kuli. Czyli albo globus jest mapą idealną, albo jakieś odwzorowanie płaskie. Niemożliwe, żeby jedno i drugie było jednocześnie.


Przestań się pienić. Tak właśnie rozumujesz. {Oczywiście podobnie jak Cantor nigdy wprost tego nie wypowiesz, bo po prostu nawet tego nie rozumiesz że tak myślisz}

Cytat:
Cytat:Bo z obserwacji świateł na niebie, świateł których nie znasz.

Napisałem wyżej, że przyjmuję (dla zabawy) Twoje kretyńskie kryterium, według którego należy odrzucić argumenty astronomiczne. Dlatego nie powołuję się na nie.

Kretyństwem jest to co Ty piszesz. Kretyństwem jest wierzyć, że ze świateł nieznanego nieba, świateł o których nic pewnego nie wiemy da się odczytać kształ ziemi i to "z pewnością, z wielką dokładnością" ("obliczanie promienia ziemi"). Tak, wszystkie argumenty astronomiczne należy odrzucić. Bo są KRETYŃSTWEM. Dowodem nędzy ludzkiego rozumu i niczym więcej.

To jest natomiast logika, to czytaj i to sobie rozważaj:
Kształt powierzchni (dowolnej, niechby ziemskiej) poznajemy badając geometrię tej powierzchni, mierząc i obserwując tę powierzchnię, nie zaś obserwując nieznane fenomeny (np. swiatła na niebie) dziejące się w otoczeniu tejże powierzchni.

Tak, "argumenty wzięte z nieba" (astronomiczne) na "kulistość ziemi" to jest znak nędzy ludzkiego rozumu. Nędza, nędza wielka nędza. Nic ponadto. 


Cytat:Trzeba być w loży, żeby wziąć piórko, ołówek, czy program graficzny i narysować mapę? A jak narysujesz mapę bez przynależności do loży to co? Drukarka Ci odmówi posłuszeństwa? Przyjdzie loża i Cię zastrzeli?

Żałosne jest to Twoje tchórzliwe tłumaczenie się.

Nie narysuję mapy całej ziemi, bo nie znam prawdziwych danych. Co więcej: ci z loży też nie znają ! Ale żeby to zrozumieć (że nie znają, a tylko im się wydaje, że znają) to trzeba ruszyć głową.

Cytat:
Cytat:Gdybyś rozumiał kwestię cokolwiek, to wiedziałbyś, że na przykład lecąc z NYC do Moskwy wcale nie masz pewności, że lecisz po linii prostej (w rzeczywistości, w realnym świecie)[/b]. Ale Ty nawet tego nie jesteś zdolny zrozumieć.
Żeby twierdzić inaczej, musiałbym wierzyć, że wszystkie linie lotnicze są w spisku. Oczywiście mogę iść tym torem, ale w końcu wyjdzie, że wszyscy oprócz Macieja1 i macki są w spisku.

No i o czym my zefciu mamy rozmawiać ? No o czym ? O czym rozmawiać z kimś takim niezdolnym do myślenia, lecz zdolnym tylko do wymiotowania zwrotami "spisek, wielki spisek" ? [Spisek dotyczy tych, którzy wiedzą, że ziemia nie jest taka kula. Ciebie natomiast dotyczy durnota, otępienie, omamienie i wypranie rozumu. Rozumiesz ? Jesteś pożtecznym idiotą powtarzającym dla prawdziwych spiskowców słowa "to musiałby być spisek, wielki spisek wszystkich..."

Czy samolot jak leci w powietrzu, w szczególności nad wielką wodą (oceanem) to "wbija w ziemię markery" ? Czy potem ktoś sprawdza, że "te markery rzeczywiście ułożyły się w prostą" ? Nie, nie "na mapie sprawdza"! Czy sprawdza w realnym świecie ?

Jeżeli nie wbija i nikt nie sprawdza, to skąd wiesz ze samolot leciał po prostej ? Bo "z mapy Ci tak wyszło" ?

[Ale mapa wyszła Ci wcześniej z wyobraźni, to jest z tego co tam sobie założyłeś na temat całej ziemi]

Pokój z samolotami.
 Inne pytanie: podróżują po lądzie na wielkim dystansie- kilkanaście tysięcy kilometrów. Wbijają markery w ziemię a potem w jakiś sposób sprawdzają że "wbijali idealnie po prostej" ? Jeśli nie to skąd wiesz, że podróżowali po prostej ? Bo "z mapy Ci wyszło" ? Ale najpierw mapa wyszła Ci z Twojej wyobraźni na temat ziemi, w szczególności nt "jak się tzw. kierunki świata układają w przestrzeni".

Z Tobą nie ma rozmowy, bo Ty najprostszych rzeczy nie rozumiesz. Ty nie odróżniasz rzeczywistości (realnego świata) od modelu (od swoich wyobrażeń). Ty sprawdzenie na mapie uznajesz za "sprawdzenie w rzeczywistości".

Cytat:A co to ma do kształtu ziemi ?

Cytat:Jak co to ma? Różne miejsca na ziemi określamy różnymi współrzędnymi. No więc pytanie, jak te współrzędne się rzutują na tę powierzchnię.

Ale najpierw te współrzędne wyrysowałeś sobie w oparciu o wyobrażenie na temat całej ziemi, w oparciu o założeniu "kulistości ziemi", które Ci wyniknęło ze "świateł na niebie".
Mapy tak jak są dzisiaj rysowane są niczym innym tylko tym: naginaniem danych do wyobrażeń o kulistości ziemi.


Cytat:Ale przecież nie wiemy, co się dzieje na niebie. Więc jakim cudem możemy na tej podstawie określić jakieś parametry na Ziemi? Innym zabraniasz powoływać się na astronomię, a sam to robisz. Nieuczciwy jesteś.

Ależ oczywiście, że jestem uczciwy.


No i co ? Co z tego ? Jeśli punkt ma współrzędne x,y to nawet jak Ty sobie siatkę ze współrzędnymi rozciągniesz i przekształcisz (nie lepiłeś nigdy plasteliny?), to niczego to nie zmienia- punkt nadal (w tej siatce) ma współrzędne x,y! Zdumiewające ? Czy oczywiste ?
Nadal takie same współrzędne, ale kształt po rozciągnięciu- inny.
Niewiarygodne? Czy sama oczywistość ?

Powiedz mi: dlaczego Ty nie rozumiesz najprostszych rzeczy ? Jak to możliwe by tak nie rozumieć ?

Światła na niebie to są światła na niebie. A ziemia i jej kształt to ziemia i jej kształt. Długość i szerokość geograficzna mówią nam o tym jak w danym punkcie ziemi (o jakimś kształcie, nie wiemy jakim) zachowują się światła na niebie. Z której strony przychodzi słonce, o której godzinie szczytuje i w którym kierunku. Jak świecą gwiazdy. Lecz te światła mają się nijak do kształtu ziemi ! Same w sobie kształtu ziemi nie określają. To określa geometria powierzchni.
Światła na niebie, owszem mogą być współrzędnymi, ale siatka współrzędnych może być różnie rozciągana !
Wy akurat uroiliście sobie, że jest rozciągnięta tak jak "na globusie".
Ale globus jest fałszem, a dowód pokazałem.
Powtórzę dowód: z globusa wynika "opad globalny, krzywizna powierzchni". Obserwacje powierzchni ziemi przeczą temu opadowi, tej krzywiźnie.
Zaskoczyłeś w końcu czy nadal będziesz plótł głupoty ?
Znasz prawdziwe położenie siatki współrzędnych (długość, szerokość geogr.) w przestrzeni ? Otóż nie znasz , a tylko sobie uroiłeś, że znasz.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 11.09.2018, 15:43
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości