Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Joker napisał(a):
Maciej1 napisał(a): Spisek dotyczy spiskowców,

I jak wskazałeś w spisku są rządy, które Traktat Antarktyczny ratyfikowały odcinając przydatnych idiotów od prawdy. W spisku koniecznie też muszą uczestniczyć rządy państw posiadających swoje 'satelity'.


Niezupełnie jest to prawda. W każdym razie nie do końca. Warto bowiem zrozumieć to, że współczesne rządy (prezydenci, premierzy i tacy tam- mówię o krajach demokracji Zachodu) są to głównie marionetki prawdziwych władców świata. Należy odróżniać rzeczywiste ośrodki władzy od ośrodków formalnych.  Władza prawdziwa w demokracji należy do tajnych służb, loży i mafii. Przecież to jest oczywistość. [Jeśli ktoś chce na stołek władzy w demokracji to musi wpierw "wygrać wybory". By wygrać wybory to trzeba poparcia mediów i trzeba pieniędzy. Spróbuj wygrać wybory na prezydenta nie mając poparcia tych którzy kontrolują tzw. "poważne media" lub mając przeciwko sobie tych, którzy kontrolują pieniądze. Życzę powodzenia. Kto więc chce na stołek formalnej władzy, np. na stołek prezydenta, to musi od początku "dobrze żyć" z tymi którzy kontrolują to co wymieniłem. Musi po prostu "być przez nich zaakceptowany".]. W demokracji do włądzy formalnej dochodzą więc głównie marionetki tych, którzy kontrolują istotne sfery życia politycznego (media i pieniądze).
Mówić więc, że "rządy muszą być w spisku" jest niezrozumieniem kwestii. Bo wśród ministrów większość to także pożyteczni idioci. Mają oni, podobnie jak reszta ludzi także tylko te informacje, które im podano. Na przykład o sprawach tajemniczych, czyli tych które są objęte tajemnicą, np. wojskową usłyszą tylko tyle ile im powiedzą ci z tajnych służb, np. wojskowych. Wcale więc nie jest tak, że jak ktoś już jest w rządzie to "musi być dobrze poinformowany".
Do rządów trafiają głównie karierowicze łasi na oklaski, pochwały i akceptację przez tłumy. Takimi najlepiej się steruje. Z ukrycia. Dobrze jest także gdy taki ktoś ma jakąś wadę, o której można mu dyskretnie przypominać. [Np. minister Skubiszewski, homoseksualista. Patrz podpisywanie traktatu z Niemcami na początku lat 90-tych].
Weźmy takiego Donalda Trumpa. Jakże on fikał przed wyborami i jeszcze tuż po wyborach. A potem co ? A potem tak jakoś zmiękł. A dlaczego? A pewnie dlatego, że koledzy z CIA, czy FBI przypomnieli mu o tym jak skończył JFK. Oczywiście nie tak wprost, tak bezczelnie. Lecz tak dyplomatycznie, tak przez aluzje. Bo tak się te kwestie załatwia.
Sprawy nie są więc takie proste na zasadzie "tu jest czarne tu jest białe, a tu jest granica", lecz są bardziej skomplikowane. Dokładnie tak jak skomplikowane sa międzyludzkie układy, ambicje i intrygi.
Warto natomiast rozumieć kwestie proste i podstawowe: rzeczywisty ośrodek władzy w "najlepszym z ustrojów" nie jest tym co widać na zewnątrz. To już dawno temu ktoś wypowiedział: w demokracji władzę zawsze sprawuje ukryta oligarchia. A już w starożytności zauważono: demokracja są to rządy hien nad osłami. Warto więc zrozumieć : już sama demokracja to jest jeden wielki spisek. Przecież od tego się zaczęła współczesna demokracja. Od spisku. Arystokracja żądna władzy, chcąca zająć miejsce króla musiała króla jakoś obalić. Zrobiono to przez rewolucje, siejąc wśród głupców postępowe hasła o "ludowładztwie". Lud jak to lud został wykorzystany jako pożyteczny idiota kupując te hasła i myśląc, że "naprawdę będzie miał władzę". [No to jak mniemam jesteś "z ludu". I co ? Masz jakąś władzę realną, czy nie masz ? ] Lud został więc wykorzystany jako masa, jako siła, jako pożyteczny idiota. I tak jest nadal. Przecież nic się nie zmienia.


Cytat:Wszyscy wtajemniczeni i uświadomieni bowiem wiedzą, że skraju dysku należy bronić wszelkimi dostępnymi siłami,

Wątpię czy wszyscy wtajemniczeni tak myślą. Tam nie sa idioci (gdyby byli idiotami, to nie doszliby do władzy, do pozycji). Owszem sa to kanalie i cynicy, często bezwzględni mordercy, ale nie idioci. Oni wiedzą, że to się dłużej nie utrzyma, że ludzie zaczynają się budzic. I myslę, że już kombinują jak się ustawić w nowej sytuacji. Ale to jest fakt. Na razie dominuje taka mądrość etapu, że trzeba ukrywać. Tylko, że mądrość etapu może się zmienić gdy się zmieni etap.Cytat:podobnie jak firmamentu czy tajemnicy braku kosmosu i 'Wielkiego Projektora Nieba'.


A coto jest "wielki projektor nieba" ? Jak się domyślam jakieś Twoje szyderstwo, nieprawdaż ?Cytat:A satelity to kompletna bzdura.

Czy kompletna bzdura to nie wiem. Ale na pewno nie są tym czym nam opowiadają, że są i nie latają tak jak nam to pokazują, że latają (bo ziemia nie jest taka jak nam pokazują, ze jest)


Cytat:Głupcami są bowiem,ci, co sądzą, że TA zawarto ze względu na ochronę przyrody.

Dokładnie tak. Trzeba być przecież skończonym kretynem by wierzyć, że ci którzy w innych miejscach łupią i eksploatują ziemię dla zysku tutaj się powstrzymują i dbają o "dziewiczość terenów". W ogóle trzeba przecież być skończonym durniem by wierzyć bezkrytycznie w jakiekolwiek oficjalne, rządowe zapewnienia.
W ogóle tu się objawia dziwactwo przedstawicieli tzw. "ludu". Na codzien powtarzają, że "politycy to kłamcy, ze nie wierzą politykom". Ale jak polityk rządowy wyda "oficjalne oświadczenie" w imieniu rządu to wierzą i niejednokrotnie daliby się pokroić w obronie tego polityka i jego oświadczenia (to pięknie widać na obecnej ekipie rządzącej i jej wyborcach. Ci wyborcy będą powtarzać, że "politycy to świnie". No ale jak przejść do szczegółów, to się okaże, że.... wiadomo, że nie politycy PIS, tylko ci politycy z PO. O nie nie, PIS to nie! Bo przecież "myśmy ich wybrali". Zresztą w druga stronę tez to działa. Nieprawdaż ?
Jeżeli polityk mówi, to mówi. Kto ma rozum analizuje jego słowa, ale nie wierzy w nie bezkrytycznie. To przecież chyba oczywistość. [Jakże można w ogóle mieć zaufanie do kogoś kto pcha się do władzy i do zaszczytów, kto się przechwala i domaga by jemu zaufać i za nim pójść ? Przecież taki ktoś od razu jest podejrzany.]
Cytat:Wszyscy są idiotami skończonymi nie wierząc Maciejowi1,który z osobistego doświadczenia, tj. fotografii (ba 3 fotografii!) bezbłędnie i ponad wszelką wątpliwość wykazał,  że Ziemia nie jest kulą o promieniu 6371 km. Wszystko jasno udowodniono na podstawie chirurgicznego pomiaru rzędu wielkości 50 pixeli na zdjęciu o rozdzielczości ponad 5k pixeli, co doskonale oddaje  zgodnie ze szczegółowymi przeliczeniami wymiar odcinka mającego dać nam ostatecznie brak zgodności z modelem kulawców. I oczywiście daje! Jakiekolwiek zjawiska określane dogmatycznie jako refrakcja atmosferyczna zostały wykluczone więc pomiar należy uznawać za przeprowadzony w warunkach laboratoryjnych.

No coż. Kto opiera się tylko na wierze komuś ten jest głupi. Sa rzeczy które można sprawdzić. Jeśli kto sprawdzić nie chce to sam sobie jest winien, niech potem ma pretensje do samego siebie.Cytat:Bazujesz na tych swoich wyliczeniach a Fizyk ewidentnie wykazał, że są bezwartościowe bo obarczone zbyt dużym błędem.

Zawsze mnie to zdumiewa, gdy ludzie widzą to czego nie ma. (czyli w tym przypadku to, że "Fizyk ewidentnie wykazał")


Cytat:Nie dostrzegasz tego, że każdy zdaje sobie też z tego sprawę.

Następny który mówi w imieniu "każdego". 
Ja to na przykład mam taki dobry (tak uważam) zwyczaj: mówię sam za siebie, nikomu nie "rzecznikuję". Polecam gorąco, bo uważam, że to jest słuszna zasada.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 11.09.2018, 21:10
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości