To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
zefciu napisał(a):Natomiast nie, nie ma takiego poważnego eksperymentu, którego celem byłoby udowodnienie kulistości Ziemi, który byłby przeprowadzony w ostatnim czasie. Bo nie ma potrzeby sprawdzania tego.

Przypomnijmy cytat zefcia
zefciu napisał(a): Kulistość Ziemi jest oczywista, bo ma tyle poważnych dowodów.

Wrócimy do zefcia, ale zabawmy się trochę najpierw.

Żarłak napisał(a):
Gawain napisał(a): http://kopalniawiedzy.pl/doswiadczenie-d...anie,28756

No nie mogłem się powstrzymać. Albo to ten przypadek, albo ten wspominany przeze mnie wcześniej i po prostu płaszczaki szukają uwagi. Tak czy inaczej nie wiem, kto z tubylców jeszcze wierzy, że da się prowadzić jakiś dialog. Zazdroszczę wiary, albowiem jest większa niż ziarnko gorczycy...

Inaczej mówiąc, przywiązują uwagę do dowodów anegdotycznych i nie potrafią krytycznie ocenić informacji, co nie tylko wiąże się z brakiem wiedzy, ale zdolnością poznawczą i niezdolnością do dostrzeżenia sprzeczności. Płytkie myślenie,  niechęć do weryfikowania informacji (albo inaczej pociąg do dogmatyzmu).

Przypominam, że Gawain jest autorem dowodu na kulistość Ziemi, który brzmi mniej więcej tak :
"wystarczy wejść na drabinę" i poza tym unikalnym, oryginalnym pomysłem dowiedzenia kulistości Ziemi nic więcej nie wniósł, pomimo zmontowania 44 postów.

Żarłak, z kolei wkleił tylko cudzy film z obalaniem argumentów na płaskość Ziemi, które tu nigdy nie padły pokazując, że nie ogarnia tego, co tu się w ogóle dzieje w tej dyskusji.

Ale przypatrzmy się zarzutom tych najmniej rozgarniętych użytkowników.

Cytat:nie potrafią krytycznie ocenić informacji.

Żarłak i Gawain nie potrafią w ogóle ocenić informacji. Dla nich Ziemia jest kulą i już. Nie potrzebują się nad tym zastanawiać, nie wymagają żadnego dowodu. Nie są w stanie w ogóle nawet przyjrzeć się argumentom obu stron i je oceniać.

Przyjmują kulistość Ziemi totalnie bezmyślnie i bezkrytycznie, czego dowiedli wielokrotnie. Zapytani o dowód mogą zaproponować jedynie wejście na drabinę (Gawain) lub odsyłanie do kogoś kto ponoć wie (Żarłak i jego video)

Cytat:Płytkie myślenie, brak koncentracji

Żarłak i Gawain, nie wykazali sie żadnym myśleniem jak dotychczas i zarzucają płytkie myślenie osobom, które są w stanie obalić każdy dowód na kulistość Ziemi, przygotowani do dyskusji na polu matematycznym, fizycznym, geodezyjnym, filozoficznym, psychologicznym, religijnym, historycznym itd.

które mają odwagę, oraz potrafią spoglądać z różnych, oryginalnych stron, odpierają zarzuty czasem nawet kilkunastu osób jednocześnie, ogarniając dyskusję na tylu poziomach, że Gawainowi i Żarłakowi zabrakłoby palców u rąk, żeby je zliczyć.

Niezły kabaret tu odwalacie Żarłak i Gawain. Powinniście zmienić nicki na Kobra i Tiger, które bardziej odpowiadają waszym predyspozycjom intelektualnym.



Cytat:niechęć do weryfikowania informacji (albo inaczej pociąg do dogmatyzmu).

Zarzuty skierowane wprost do osób otwartych na szereg alternatywych koncepcji, pełnych oryginalnych pomysłów, ciagle weryfikujących informacje (Maciej1)

od kogo zarzut?
Od osób, które dogmatycznie przyjmują jeden określony pogląd na świat, bez żadnych dowodów, bez weryfikowania.

Niezły pokaz hipokryzji ze strony Tigera i Kobry.



zefciu napisał(a): Oczywiście bzdura. Obniżanie się horyzontu jest faktem, ale nie jest ono jednostajne. Z trygonometrii pala.

Oczywiście nie jednostajnie, przepraszam. Co do reszty oczywiście ja mam rację a Ty się mylisz. Popatrzmy :

[video=youtube]watch?v=FmQO-YSrdBE[/video]

Po lewej jest tak, jak powinno to wyglądać na kulistej Ziemi, a po prawej tak jak wygląda to naprawdę.
Programy z symulacji samolotowych pokazują, że horyzont powinien być wyraźnie zakrzywiony i obniżony już z poziomu 17 km, a mamy zdjęcia z balonów z 40 km i ani krzywizny, ani obniżenia horyzontu nie widać, o ile nie ma efektu rybiego oka zamontowanego do kamery.


Także wklejaj dalej zefciu dowody obalające kulistość Ziemi, które przekonują Cię do kulistości Duży uśmiech Niezłe jaja.


zefciu napisał(a):Cała geodezja i cała nawigacja lotnicza czy morska opierają się od zawsze na kulistym modelu Ziemi. I jeszcze nigdy nie spowodowało to problemu.

Oczywiście, bo zefciu wie o wszystkich problemach na świecie. A o statkach ciągle rozbijających się od wybrzeża Indii w XIX wieku, po przejściu na model kuli to zefciu też nie słyszał? Przypadek Challangera zefciu zna?


Cytat:Skoro istnieje pole magnetyczne, to ma ono dwa bieguny. Nie obserwujemy monopoli magnetycznych.

Nikt nie udowodnił, że bieguny znajdują się na Ziemi, a nie na drugim krańcu kosmosu, to raz. Dwa : wklejony przeze mnie przykład magnesu pokazuje, że magnes może występować także pod płaską Ziemią, co obala Twoje i tak liche argumenty.


zefciu napisał(a):Co to znaczy, że „kompas będzie każdy kierunek pokazywał jako północ? Jak to sobie w ogóle wyobrażasz?

A jak Ty sobie wyobrażasz, że zachowa się kompas na biegunie magnetycznym?

zefciu napisał(a):Gówno mnie obchodzi, co przypuszczasz. Albo daj model, który można zweryfikować, albo się zamknij.

Widzę, że nerwy Ci puszczają, kiedy udowadniam głupotę Twoich argumentów. Dobrze!
Masz szczęście, że nie jestem złośliwy bo wiem, jak mógłbym Cię zdenerowować jeszcze bardziej. Mam nadzieję, że to doceniasz.

zefciu napisał(a):
Cytat:Np. skąd wiesz, że Rosja jest aż tak gigantyczna, jak sugeruje globus, a Australia tak mała?

Np. stąd, że ludzie podróżowali po Rosji i po Australii. I nie są oni wszyscy w spisku.

Ludzie podróżują co najmniej od 7 tyś. lat i tworzyli przez ten czas różne mapy, które niczym nie przypominają dzisiejszych map.

I w każdym czasie te najbardziej aktualne uważane są za prawdziwe. Skąd pewność, że Twoja sytuacja jest inna niż wszystkich wcześniejszych pokoleń.


zefciu napisał(a):Znam chociażby trochę historii i wiem o migracjach Polinezyjczyków w okolice Australii. Na tej mapie byłyby one niemożliwe.

Aha, czyli przyparty do muru wyciągasz najsilniejszą armatę. Broń ostatecznego zniszczenia- "zefciowi się wydaje, bo coś tam poczytał".

Stosowałem taką broń do rzucania pomysłów i propozycji, ale nigdy do ostatecznego dowodu na coś. Przebiłeś mnie tutaj mój rudy Przyjacielu.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez matsuka - 13.09.2018, 13:59
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 31 gości