To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Joker napisał(a): Wiem, że filmy z you tube nie są mile widziane, więc króciutki, najbardziej typowy z typowych.
Jestem ciekaw jak Maciej interpretuje takie zjawisko. Proszę tylko o nieużywanie argumentu, że nie są to moje nagrania itp., widziałem analogiczne dziesiątki razy, w zasadzie nie zaobserwowałem nic odbiegającego od takiego obrazu. Taka jedna obserwacja niszczy model płaskiej Ziemi w pył. Cóż to takiego i jak wytłumaczy to zwolennik płaskiej Ziemi?

horizon


No to właśnie jest prawie wszystko na co stać kuloziemców. ["Prawie" bo innymi sztuczkami jest pokazywanie statku chowającego się za fale, przy położeniu obiektywu bardzo nisko].  Nie ma mowy o żadnym "schowaniu". To jest typowy i najczęstszy efekt refrakcji nadwodnej: miraż dolny + kompresja dolnych części obiektów, czasem niemal aż do linii.

[Obrazek: BZFV9KW.png]


Strzałki poziome pokazują mniej więcej linie odbicia obrazu. To co u góry odbija się na dole (tj. w powietrzu nadwodnym, z mgiełką nadwodną). Widać także, że obraz "wisi w powietrzu"- niebo, zaznaczone skośną strzałką wchodzi między obraz statku, a wodę morza. Ponadto obraz granicy morza jest typowy dla efektów optycznych. proszę sobie pooglądać i zapamiętać.

Wreszcie proszę porównać wszystkie moje zdjęcia, które do tej pory pokazałem z tym zdjęciem. Na moich nie ma efektów optycznych. Na tym są.

Nigdy nie pokażesz mi zdjęcia statku chowającego się pod horyzont, w zgodzie z modelem kulki ziemskiej, ponieważ ziemia nie jest taką kulą.

Wszystko co kuloziemiec może pokazać [zakładając, że nie dopuszcza się fotomontażu, lecz jest uczciwy i pokazuje to co sfotografował] sprowadzi się chyba zawsze do czegoś takiego jak ten obraz lub (druga opcja) do pokazania statków chowających się za fale, przy niskim położeniu kamery [efekty mogą być spektakularne].

Nigdy jednak nie pokaże obserwacji tak precyzyjnych jak moje, to jest z podaniem odległości do obiektu, wysokości spoglądania oraz takich na których nie byłoby widać oczywistych efektów refrakcji (jak na moich nie widać).

Bo ziemia po prostu nie jest "kulą o promieniu ok. 6371-6378 km".

PS. Nie tego akurat filmu nie widziałem. Lecz efekty pokazane tutaj (efekty optyczne) widziałem wiele razy. Są typowe, klasyczne. Nie mówię z teorii. Mówię z doświadczenia. Ja nie ośmieliłbym się pokazywać zdjęcia z takimi efektami optycznymi jako dowodu na cokolwiek.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 13.09.2018, 21:05
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości