To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
zefciu napisał(a): Nie ma żadnych Twoich obserwacji

Pokazałem cztery własne (przykładowe), kłamco.


Cytat:Wszystkie obserwacje „innych” wskazują na kulistość Ziemi.

 Na samym początku (swojej działalności w tym wątku) wkleiłem kilkanaście linków do (przykładowych) obserwacji wykonanych przez innych ludzi. Obserwacje te wykluczają tezę, że "ziemia jest kula o promieniu ok. 6371-6378 km", kłamco.



Cytat:
Cytat:oraz zrób własne obserwacje. 
Po co? 

Abyś w końcu zaczął samodzielnie badać i myśleć. Abyś przestał być papugą powtarzającą bezmyślne frazesy (o "ziemi-kuli o promieniu ok. 6371-6378 km"), którymi wyprano Ci rozum. Czyli po to: byś z papugi i z małpy (które to zwierzęta bezmyślnie powtarzają i naśladują innych) stał się człowiekiem myślącym, rozumnym, człowiekiem wolnym  (od urojeń, które Ci zaimplantowano w rozumie).


Cytat:A od pomysłu, by zrobić takie obserwacje razem uciekłeś.


Zakład o którym mówiłem cały czas jest w mocy, kłamco.



Cytat:
Cytat:Oba zdjęcia robione z tego samego miejsca, ale w inne dni. Zwróć uwagę ilu szczegółów okolicy drzewka nie widać na zdjęciu drugim, a ile widać na pierwszym.
Nigdy nie zaprzeczałem temu faktowi, że w zależności od warunków atmosferycznych pewnych rzeczy może nie być widać.

O co Ci więc chodzi ? W innym miejscu sam napisałeś, że rozumiesz, że Tatr z Krakowa najczęściej nie widać (a tak jest pomimo, że nie ma przeszkód geometrycznych) z przyczyn słabej przezierności powietrza.
Jeżeli więc ktoś rozumie, że z powodu ograniczonej widoczności, czyli słabej przezierności powietrza z reguły nie widać obiektów oddalonych o 100 km, to jak taki ktoś może zadawać tak idiotyczne pytania o to "dlaczego skoro ziemia jest płaska z Polski nie widać Japonii?" No jak? Jak to możliwe? Jak jest możliwy taki stan rozumu ? Wyjaśnij mi jak, bo dla mnie to jest niepojęte.
Bo normalny człowiek, który zrozumiał, że z zasady nie widać (z powodu nieprzezierności powietrza) na odległość 100 km, nie będzie zadawał głupich pytań "a dlaczego w takim razie nie widać na odległośc 8500 km?". Normalny rozum rozumie, że jeżeli z zasady nie widać przez warstwę powietrza o grubości 100 km, to nie może być widać przez warstwę powietrza 85 razy grubszą.
O co Ci więc chodzi ?

Widoczność z reguły nie przekracza kilkudziesięciu km. Widoczność ponad 100 km to wyjątki, a rekordy widoczności (przy patrzeniu z ziemi) to ok. 200-300 km (z pamięci przywołuję, zapewne niewiele się pomyliłem)=> tylko człowiek głupi po zapoznaniu się z faktami na temat widoczności będzie więc zadawał pytanie "dlaczego skoro ziemia jest płaska nie mogę z Polski zobaczyć Japonii?"

Cytat:
Cytat:Nie ma żadnego "odlotu za horyzont". 
Czyli po prostu będziesz to powtarzał aż stanie się prawdą?

Nie. Lecz po prostu taka jest prawda.
Cytat:
Cytat:A widziałeś kiedyś coś takiego?
Tak. Ale po co zadajesz mi takie pytanie, skoro i tak będziesz udawał, że nie wierzysz, że coś takiego zachodzi?

Co Ty nie powiesz, kłamco ? A kiedy i gdzie ?



Cytat:
Cytat:[Wręcz przeciwnie: kontrolerzy lotów potrafią śledzić nisko lecący samolot, np. poniżej 2km nawet z odległości ponad 200 mil.]
Widzą ten samolot? Czy mają z nim po prostu łączność radiową?

Widzą na radarze. Jakbyś nie rozumiał: radar działa na zasadzie "ping-ponga". Sygnał (fala elektromagnetyczna) leci w stronę obiektu, odbija się od obiektu i wraca do odbiornika. 
Kontrolerzy lotów mogą obserwować na radarach nisko lecące samoloty nawet i z odległości ponad 200 mil. Tylko niewielu z nich potrafi skojarzyć, że to sprzeczne z oficjalnym modelem ziemi.

Cytat:
Cytat:Polecam obserwacje geodezyjne.
Skoro polecasz, to czemu nie robisz ich sam, a poprzestajesz na kradzeniu zdjęć?

Pokazałem tutaj, kłamco cztery przykładowe, własne obserwacje geodezyjne.

[Zawsze mnie to zastanawiało: jak czuje się taki cyniczny i bezczelny kłamca i krętacz, jak Ty, taki który łże w żywe oczy? Ja nie potrafiłbym tak kłamac, przede wszystkim samego siebie nie mógłbym tak oszukiwać.]

Cytat:
Cytat:obserwację w której nie ma żadnych istotnych zniekształceń optycznych
A jak ocenisz, że nie ma żadnych istotnych zniekształceń?

Nie zmienione są w istotny sposób proporcje obiektu. Lecz są takie jak być powinny. Już pokazywałem przykłady. Lecz jak zwykle Ty rżniesz głupa [jak się z tym czujesz ? Jak się czuje ktoś taki?]

[Obrazek: 5gRuPkJ.jpg]

Kopuła Rogers Centre ma proporcje niezmienione, takie jak w rzeczywistości.

[Obrazek: jp9IUE9.jpg]

Kopuła (i dół miasta) jest "zgnieciona, skompresowana" wskutek efektów optycznych, nadwodnych => człowiek o bardzo słabym rozumie licząc proporcje wieży (góra do dołu) krzyknie "patrzcie schowało się pod horyzont". Ale tutaj nic się nie schowało pod horyzont, tylko dół (miasta) na obrazie jest "sprasowany" przez efekty optyczne.


Cytat:
Cytat:A co tu "wyjaśniać" ? To przecież oczywistość, że im bliżej ziemi tym z zasady pyłów musi być więcej=> tym mniejsza przezierność powietrza => tym gorzej widać=> tym mniejszy zakres widoczności.
To oczywistość. Tylko jakoś prosta obserwacja pokazuje coś innego. 


Nie. Pokazuje zgodnie z tym co ja piszę: z Krakowa z zasady nie widać Tatr.


Cytat:Zresztą niedawno działały mgły. Teraz nagle – pyły. Twoje teorie zmieniają się z postu na post.

Nic się nie zmienia. To co wisi w powietrzu działa podobnie jak mgła- zmniejsza przeziernośc powietrza (bo mgła też polega na wiszeniu "czegoś" w powietrzu , tj. kropelek wody)
Nic się więc nie zmienia w moich tezach. Tylko Ty krętaczu i kłamco usiłujesz coś ukręcić, coś przekręcić, sprawić wrażenie, że masz jakieś argumenty. Bo nie masz przecież żadnych argumentów.

Cytat:
Cytat:Zdjęcie jest ogólnodostępne w sieci.
No tak – jeśli np. samochód stoi na ulicy, to można go zajebać. Bo jest ogólnie dostępny. Ty w ogóle masz jakieś okruchy moralności?

 Ty kłamco pytasz o moralność ?! Co za bezczelność.
Ja niczego nie ukradłem.


PS. Bijesz pianę i wciągasz mnie w przepychanie się z Tobą na bicie piany. A ja głupi daję się wciągać.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 01.10.2018, 17:59
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 37 gości