To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Żarłak napisał(a): Nie odpowiedziałeś na to pytanie. W twoim wywodzie zabrakło najważniejszego - argumentów.

A Twoje wywody powalają siłą argumentów ? Ja się z Toba na bicie piany nie będę przepychał. Jeśli jesteś człowiekiem o wypaczonym rozumie, to Bóg z Tobą, żyj sobie w swoim świecie. Normalny człowiek nie zadaje pytań w rodzaju "a jakie ma znaczenie to jaka jest prawda?" . Dla normalnego człowieka ma znaczenie poznanie prawdy o kształcie ziemi (i przy okazji o wielu innych rzeczach, np. o tym, że jest oszukiwany).


Cytat:Dla wielu ludzi jest to zupełnie obojętne, dlatego twój wywód o "prawdzie i fałszu", jest dla takich osób bez znaczenia. : )

Dokładnie tak. Dla ludzi o spaczonym rozumie nie ma znaczenia to jaka jest prawda. Ale tacy mnie nie interesują. Ja mówię do ludzi o zdrowym rozumie, ludzi którzy chcą być wolni. Tacy rozumieją, że tylko prawda wyzwala. Nie mówię do ludzi, którzy tylko chcą się nażreć, napić i wysr…


Cytat:Skup się i spróbuj napisać jakie są korzyści z prowadzenia twojej nieefektywnej misji.


 A jakie są z Twojej ? Jaka korzyść z obrony fałszu i kłamstwa? A jeśli masz w d... jaki jest kształt ziemi, to po cholerę się wypowiadasz i udzielasz w tym wątku ? Bo normalny człowiek jeśli coś jest mu obojętne, to się w to nie angażuje. Jeśli jednak Ty angażujesz się w ten temat, to znaczy że chyba to nie jest Ci obojętne, nieprawdaż ?

Ponadto na wszelkich forach wątki o kształcie ziemi są zawsze bardzo popularne, mają dużo wyświetleń i dużo wpisów => kształt ziemi ma znaczenie dla wielu ludzi.

Żarłak napisał(a): Skoro tak,, to nie możesz wypisywać bzdur (tak, bo są w tym momencie bzdurami bez poparcia), które wypisujesz.

Żadnych bzdur nie wypisuję. Nikt nie udowodnił mi błędu. Jeśli piszę coś fałszywego, to mi udowodnij fałsz.
Żarłak napisał(a): Nie znasz natury nieba (jak sam piszesz to wszystko są spekulacje) i nigdy go nie poznasz,

A skąd wiesz, że "nigdy nie poznam" ? Prorok jakiś jesteś, że wiesz co będzie ze mną ?


Cytat:Z jednej strony twierdzisz, że Ziemia nie może mieć danego promienia,

Oczywiście, że nie może, bo geometria nie kłamie.


Cytat:Przy czym X jest zupełnie oderwany od wszystkich innych danych.

Od jakich "innych danych" jest "oderwany" ?


Cytat:Mierzysz sobie, podobno, jedną rzecz, a wnioski wyciągasz dla całości

No i co ? Co z tego ? 
Jeden kontrprzykład obala model. To jest logika. Jeżeli ziemia nie jest "kulą o promieniu ok. 6371-6378 km", a nie jest bo wykluczają to obserwacje powierzchni ziemi, to każdy model (czegokolwiek! nie tylko "model wszechświata") w którym "ziemia jest taką kulą" jest fałszywy. To nie moja wina, że na tym polega logika i że tak właśnie jest. Prawda (np. prawdziwy model) nie jest sprzeczna z żadnym faktem, lecz z każdym jest zgodna.



Cytat:Sam próbujesz ludzi okłamywać opierając się na tak poważnych błędach i twierdząc, że tłumaczą one wszystko.


 Nie, ja nie próbuję ludzi okłamywać, ale piszę prawdę. Każdy może samemu sprawdzić, że ziemia nie jest taką kulą jak ją malują.

Żarłak napisał(a): Atmosfera nie należy do nieba?


To kwestia umowna co uznamy za niebo. Jeżeli za niebo uznamy "wszystko to co jest ponad ziemią", to atmosfera należy do nieba. Lecz atmosfera z całą pewnością nie jest całym niebem. Jest jeszcze "coś" ponad atmosferą, mówiąc ogólnie. I właśnie o to coś mi chodzi, to (dla mnie) jest niebo. Ale jeśli umówimy się, że atmosfera należy już do nieba, a nie do ziemi, to wtedy oczywiście będę mówił inaczej. Zawsze jednak precyzyjnie.
Kłócenie się o słowa, o nazewnictwo nie ma sensu, nie będę się w to angażował. Wyrażam się jednak precyzyjnie i napisałem wprost, że chodziło mi o to co jest ponad atmosferą.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 02.10.2018, 19:27
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 32 gości