To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
zefciu napisał(a): I znowu to samo – Maciej1 twierdzi, że można po prostu dopasować błędną teorię do istniejących obserwacji i będzie się zgadzać, bo „wystarczy dopasować”. Tak samo jak wcześniej postulował „nieskończenie wiele” możliwych teorii kosmologicznych. Kiedy jednak sam pytany jest o jedną sensowną teorię płaskoziemską, to tchórzliwie ucieka od odpowiedzi na to pytanie.


Już Ci tłumaczyłem, że nie pisałem o "nieskończenie wielu możliwych teoriach kosmologicznych", tylko o dowolnie wielu możliwościach do rozważenia przy konstruowaniu teorii kosmologicznej. Z zasady bowiem istnieje dowolnie wiele możliwości (na osiągnięcie jednego i tego samego efektu).

Wiem, że Ty masz złą wolę, ale powtarzam ze względu na innych, którzy tu zaglądają, nie z Twojego powodu.



Cytat:Ponieważ niemożliwym jest zaś, aby Maciej1 był naprawdę takim idiotą, aby z faktu iż błędną teorię da się „dopasować”, a prawdziwej teorii „dopasować” się jakoś nie da nie wyciągnął wniosków,

Powstrzymaj się od przekręcania moich słów. Nigdy nie napisałem czegoś takiego.
Lecz prawda jest taka:
Da się w oparciu o pewna liczbę faktów zbudować fałszywą teorię zgadzająca się z tymi faktami (czyli dopasować fałszywą teorię do pewnej, skończonej liczby faktów).
Nie da się jednak zbudować fałszywej teorii dopasowanej do WSZYSTKICH FAKTÓW. Zawsze jest jakieś "ale" w fałszu. Dlatego wali się wasza misternie konstruowana przez tysiąclecia opowieść o "ziemi kulce". Bo obserwacje powierzchni ziemi falsyfikują tę opowieść.


Da się zbudować prawdziwą teorię dopasowaną do pewnej liczby faktów.
To, że w danej chwili czasu nie istnieje prawdziwa teoria wykorzystująca jakiś prawdziwy fakt (np. tezę, że ziemia nie jest kulą o promieniu ok. 6371-6378 km) i tłumacząca inne fakty (np. ruchy świateł na niebie) nie oznacza, że "w ogóle się takiej nie da zbudować", lecz tyle oznacza, że jeszcze nie zbudowano.
Ponieważ budowanie teorii to nie jest "pstryk i już mamy", lecz są to lata pracy, rozmyślań i dociekań. Najlepszy dowód: patrz współczesne fałszywe teorie kosmologiczne.
Teorie buduje się latami, a nawet tysiącami lat (patrz teoria o ziemi-kulce). Ale teoria budowana przez tysiące lat może upaść w jednej chwili, pod wpływem jednego kontrprzykładu, jak upadła teoria o "globie ziemskim".


Cytat:EDIT: imgur wywalił jedno ze zdjęć, które zajebał Maciej1. Czy mu da to do myślenia, czy też nadal będzie uważa, że można kraść to co „powszechnie dostępne”? Zobaczymy.

Ja niczego nie "zajebałem" (posługując się Twoim knajackim i prymitywnym językiem. Nerwy puszczają? Bo misternie budowane kłamstwo, którego Ty jesteś częścią zaczyna się walić ?). Ja wpisałem w wyszukiwarkę hasło "zdjęcie korytarza" i znalazłem w sieci. 

Tak, wyciągnąłem wnioski. Oto wnioski: potwierdzają się moje domysły na temat Twojej osoby. Jesteś parszywą kanalią, donosicielem na usługach tego systemu kłamstwa. Cieszysz się donosicielu ze swego sukcesu? 
[Po wprowadzeniu jawnej cenzury w internecie (niejawna już istnieje) tacy jak Ty pracy jednak nie stracą]
Ale to mały Twój sukces, bo klęska Twoja będzie straszna i wielka. Służysz bowiem złej sprawie i stoisz po złej stronie.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 03.10.2018, 14:18
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 27 gości