To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Ziemowit napisał(a): Więc w stwierdzeniu "Masa jest to miara ilości materii obiektu fizycznego i wyrażamy ją w gramach." się nie pomyliłem.


Ależ oczywiście, że się pomyliłeś. Co to znaczy "liczność materii" ? Objętość ? Liczba "atomów" ? Ale "atom" to też jest tylko teoria. Zakładając więc, ze atomy istnieją realnie [ja twierdzę, że nie istnieją realnie, lecz jedynie wirtualnie. Oczywiście wiem, wiem tu zaczną się kolejne wasze szyderstwa. Bo kuloziemca jak to już pisałem ma wytresowany odruch Pawłowa i jak pies Pawłowa zareaguje uśmieszkiem na wszystko co wykracza poza to, co wtłoczono mu do głowy, czym mu wyprano mózg. Ale jednak teraz tutaj nie będę wyjaśniał co to znaczy "istnieć wirtualnie". ]

Co to więc znaczy "liczność materii" ?


Cytat:Natomiast masa wyrażana jest w gramach i może być zamieniona na energię i odwrotnie, energia na masę. Przy czym moim zdaniem masa to jest właśnie energia, tylko w innej formie.

To sa Einteinowskie brednie. Ale zostawmy to w spokoju. 

Chodzi o coś zupełnie innego. Po pytaniu o "masę" wyszło szydło z worka. Wy nie rozumiecie podstaw mechaniki Newtona na którego się powołujecie.
Mówilismy przecież o mechanice, a nie o "atomach".
Otóż sens fizyczny masy zawarty jest w równaniu Newtona: F= masa x przyspieszenie.
Masa jest miarą bezwładności.

Wyobraźmy sobie "stan bezwładny", czyli stan w którym nie obserwujemy "siły grawitacji", czyli siły ściągającej w dół ku ziemi. Dla was zapewne taki stan występuje w tzw. "kosmosie". Ja twierdzę, że kosmos i jego próżnia nie istnieją. Ale mniejsza z tym. Spróbujmy znaleźć punkt wspólny. Otóż punktem wspólnym jest spadek swobodny w windzie (winda urwała się z liny i w wielkim szybie spada w dół, a wraz z windą wszystko co w niej jest) lub spadek swobodny w samolocie "zero G" (poczytaj sobie w internecie jeśli nie wiesz o co chodzi).
No więc mamy dwóch ludzi w stanie bezwładnym, spadających w windzie w wielkim szybie. Załóżmy nawet, że oni nie wiedzą, że spadają. Otóż unoszą się oni w stanie bezwładności- zupełnie podobnie jak pokazują tzw. "astronautów" unoszących się w ISS. O żadnym ciężarze nie ma mowy. Każdy z nich nic nie waży. Pomimo tego jednak, że każdy z nich nic nie wazy wciąż istnieje coś takiego jak "masa" i wciąż ma ona sens fizyczny. Otóż wyobraźmy sobie, że jeden z tych ludzi w spadającej windzie to obleśny grubas ważący (w normalnych warunkach na ziemi) 250 kg. A drugi to mały chłopiec ważący 15 kg. Co się stanie gdy w tej spadającej windzie, w której każdy nic nie waży chłopiec odepchnie grubasa ? Otóż chłopiec odbije się od grubasa "niemal jak piłka od ściany", a grubas tylko niewiele poruszy się w przeciwną stronę [układ odniesienie to ściany windy]. Właśnie ze względu na masę !!! Choć nie ma ciężaru to jednak wciąż jest masa, która ma sens fizyczny.

Masa jest miarą bezwładności. Kłaniają się podstawy fizyki. 

O tym czy te "atomy" i ich "liczność" istnieją czy nie istnieją realnie to my tak naprawdę nie wiemy, to jest tylko pewna teoria materii. Natomiast bezwładność i masa będąca jej miara to są łatwo obserwowalne fakty.


Cytat:Dla tony jako siły używa się tf a nie "T". Przeczytałeś to w internecie, że kiedyś używało się "T" żeby się obronić.

Otóż nie! To, że "naprędce wyczytałem w internecie" ze dawniej używało się "T" to jest tylko Twoja teoria , Twój domysł. 
Prawda jest taka: ja jestem starej daty i mnie uczono właśnie o "T" . I nie musiałem o niczym czytać.
Sam więc widzisz na tym przykładzie jak zawodne są ludzkie domysły. Zastanów się więc nad tym dlaczego wierzysz bezkrytycznie we współczesną kosmologie skoro ona w zasadzie cała opiera się na zgadywankach (domysłach)na temat nieznanego nieba (które wy nazywacie "kosmosem") ?

Na pozostałe kwestie Ci jeszcze odpiszę.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 04.10.2018, 09:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości