To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
kmat napisał(a): ak ci pisałem, że twoje fotografie, tak jak wszelkie fotografie, to projekcje, które o niczym nie świadczą, to się upierałeś, że są odwzorowaniem rzeczywistości i nie mogą jej fałszować!

Pisałeś brednie. I co ja Ci na to poradzę ?  


Cytat:A teraz piszesz coś wręcz odwrotnego!

A co niby "odwrotnego" ja piszę ?  


Cytat:A teraz czas byś wreszcie odpowiedział na pytania dotyczące tego, jak powstają projekcje, które fotografujesz i uznajesz za dowód na płaską Ziemię, czyli raz jeszcze, ale tym razem proszę odważ się wreszcie odpowiedzieć:

Twoje pytania są kompletnie od rzeczy. Szkoda czasu i siły na wchodzenie w dyskusje na tematy niedorzeczne (czyli od rzeczy). Masz jakiś argument, który obala moje obserwacje to pokaż. Nie masz, to nie zabieraj głosu.

zefciu napisał(a): Czyli nie ma argumentów w ogóle. Bo nie ma takich rzeczy, które może sprawdzić każdy i może sprawdzić łatwo.


Zatem masz mózg kompletnie wyprany.  Na przykład: to, że ciała spadają na ziemię, to każdy i łatwo może sprawdzić. Ale według Ciebie "nie ma takich rzeczy które każdy i łatwo może sprawdzić" . Dlatego właśnie masz kompletnie wyprany rozum.


Jest bardzo dużo rzeczy/zjawisk/faktów, które nawet dziecko i to łatwo może sprawdzić. To właśnie są najmocniejsze argumenty naukowe.

To, że ziemia nie jest "kulą o promieniu ok. 6371-6378 km" to może sprawdzić nawet dziecko (które opanowało podstawy geometrii, powiedzmy takie dziecko z ostatnich lat szkoły podstawowej). Wystarczy, że wykona obserwację powierzchni ziemi, podobną do tych jakie ja przedstawiłem.

kmat napisał(a): Nie przetłumaczysz Vanat. Maciej będzie wierzył w dokładnie to, w co właściciele Macieja każą mu wierzyć. Taka specyfika postprotestanckich sekt.


Jestem katolikiem.

Ziemowit napisał(a): Co twoim zdaniem oznacza przyspieszenie ziemskie?

Jak to co ? Przyrost prędkości na jednostkę czasu (jak każde przyspieszenie) przy spadku swobodnym ciał (w próżni, tj. po wypompowaniu powietrza).



Cytat:Do czego jest wg. Ciebie potrzebny ten parametr?

?
Nie rozumiem sensu pytania. 



Cytat:Dlaczego akurat taką a nie inną wartość mamy?

???
A dlaczego człowiek ma głowę, dwie ręce i dwie nogi ?

Tak mamy. A pytanie "dlaczego?" to jest pytanie metafizyczne o przyczynę, pytanie dla filozofów.


Cytat:Przedstaw tok rozumowania kuloziemców na temat przyspieszenia ziemskiego, chodzi mi o fizyczny sens i matematyczne rozumowanie tematu bez rozwijania (po raz setny) zagadnień psychologii człowieka i pisania tekstów "pranie mózgów".

Ciała spadają z góry na dół z przyspieszeniem ok. 9.81 m/sek^2. [po usunięciu oporów, czyli w próżni]. Sens fizyczny przyspieszenia ziemskiego, wyrażony matematyczną zależnością.


A bez rozważań na temat prania  mózgu się nie da. Bo kuloziemcy mają rozumy wyprane.
Na przykład: obserwujemy spadanie ciał z góry na dół. Powtórzę jeszcze dwa razy: z góry na dół, z góry na dół. Taki jest fakt, tak obserwuje każdy człowiek.
Tymczasem kuloziemca będzie mówił, że "ciała spadają do środka kuli ziemskiej" i jeszcze będzie twierdził, że to "jest fakt".
Nikt i nigdy nie widział "kuli ziemskiej", wszyscy obserwują spadanie ciał z góry na dół, nikt nigdy nie widział spadania ciał "do środka kuli ziemskiej", lecz kuloziemca będzie twierdził, że "jest faktem, że ciała spadają do środka kuli-ziemi".
Bo ma mózg wyprany (za pomocą "kuli ziemskiej").
Z wami, kuloziemcami nie da się rozmawiać nie poruszając kwestii prania mózgu. Ponieważ wy nie odróżniacie faktów (tego co się obserwuje) od teorii na temat tych faktów, lecz te dwie kwestie zlewają się w waszych głowach w jedno i to samo.


Cytat:Chcę się dowiedzieć:

1. czy potrafisz rozumować temat jak kuloziemiec, ale się z tym po prostu nie zgadzasz

 Co to znaczy "rozumować jak kuloziemiec" ? 
Ja też kiedyś wierzyłem w kulę ziemską, też miałem rozum wyprany. Ale co to znaczy "rozumować jak kuloziemiec" ?
Normalny człowiek skonfrontowany z faktem, który falsyfikuje teorię odrzuca tę teorię !
Ja więc byłem kuloziemcą ponieważ nie znałem faktów na temat powierzchni ziemi. Myślałem, że jak wyjdę z lunetą/teleobiektywem to będę obserwował tak jak pisali teoretycy kulistości ziemi, czyli "statki chowające się pod horyzont", niektóre obiekty niewidoczne, bo będące za górką kulistej ziemi, czyli zgodnie z geometrią "kuli o promieniu ok. 6371-6378 km".
Nie prowadziłem (będąc kuloziemcą) takich obserwacji, ale zakładałem, że tak będę widział. Bo tak mi wmawiano, tak mnie uczono.
Tymczasem wyszedłem w teren, zacząłem obserwować i stwierdziłem, że jest dokładnie na odwrót: całkowita sprzeczność z modelem "ziemi kuli o promieniu ok. 6371-6378 km".
Cóż to więc znaczy "myśleć jak kuloziemca"?
Że będę tak jak wy zaprzeczał faktom, czyli obserwacjom powierzchni ziemi ? 
Nie! tak nigdy nie będę. Faktom nie będę zaprzeczał. Nie mam rozumu aż tak bardzo wypranego jak wy macie.
Normalny człowiek odrzuca teorię po przedstawieniu tego co wyklucza tę teorię.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 04.10.2018, 20:18
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 36 gości