To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Maciej1 napisał(a): Zatem masz mózg kompletnie wyprany.  Na przykład: to, że ciała spadają na ziemię, to każdy i łatwo może sprawdzić.
No nie. Ja np. siedzę sobie tutaj i widzę karton, co stoi na komodzie. I on nie spada na ziemię. Sufit nade mną też nie spada na ziemię. Krzesło, co stoi na podłodze hmmmm. Również nie spada na Ziemię. W ogóle żadne z otaczających mnie w tej chwili ciał akurat nie spada Ziemię. A widziałem również samoloty i balony, które nie spadały na Ziemię. I Księżyc w nocy widziałem. Czy on spadał na Ziemię? A jak kopałem dół, to widziałem ciała co spadały pod ziemię.

Widać wyraźnie, że sąd „ciała spadają na Ziemię” niczego nam o rzeczywistości nie mówi i niczego nie pozwala przewidzieć. Bo są takie ciała, co akurat spadają na ziemię i są takie, co akurat nie spadają na ziemię.

Cytat:Wystarczy, że wykona obserwację powierzchni ziemi, podobną do tych jakie ja przedstawiłem.
Przypominam, że nigdy nie wykonałeś żadnej obserwacji powierzchni Ziemi. Robiłeś idiotenkamerą zdjęcia obiektów nad Ziemią przez grubą warstwę atmosfery.
Cytat:Ciała spadają z góry na dół z przyspieszeniem ok. 9.81 m/sek^2.
Po pierwsze – co to jest za liczba? Na tym forum obowiązuje język polski! Po drugie – co to znaczy „ok.” w tym kontekście? Gdyby ile to przyspieszenie wynosiło, to już nie byłoby „ok.”? Obserwujemy, że przyspieszenie ziemskie ma różne wartości w różnych miejscach Ziemi. Potrafisz to wyjaśnić?
Cytat:z góry na dół, z góry na dół
Chyba że akurat mamy balon. Który złośliwie leci z dołu do góry, z dołu do góry. Albo że coś spada w przyspieszającym pociągu. Wtedy leci po ukosie, po ukosie. Jak zwykle Twoje sądy niczego o świecie konkretnego nie mówią i nie pozwalają niczego sensownie przewidzieć.

ZaKotem napisał(a): A jak zdefiniujesz pęd bez użycia pojęcia masy?
Chyba nie zrozumiałeś. W powyższej definicji pęd jest zdefiniowany przy użyciu masy. I nie jest to rozumowanie okrężne.

Ja mam inne pytanie – w mechanice relatywistycznej (z tego co się orientuję) masa fotonu wynosi 0, jego czeroprędkość to wektor o wielkości c², a mimo to ma niezerowy pęd. Więc coś mi tu nie bangla.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez zefciu - 05.10.2018, 07:20
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 27 gości