To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Maciej1 napisał(a): Tymczasem, choćby ta jedna obserwacja:

https://www.youtube.com/watch?v=vP7lyAKNpj4

Wysyła wasze teorie o "refrakcji łatającej dziury w kulistym modelu" tam gdzie ich miejsce, czyli do "krainy nieprawdopodobieństwa".

Tutaj trzeba przyznać uczciwie sam nie miałbym innego wyjaśnienia niż manipulacja w ujęciu na niższej wysokości czyli 1 stopy, tj. 30,5 cm  w chwili ustawiania ostrości i pionu obiektywu, kilka sekund od  TEJ chwili. Akurat w momencie utraty ostrości nie byłoby problemu przyciąć nagranie jakby komuś zależało. 

Dalej. Pytanie kto to nagrał i czy można go uznać za osobę wiarygodną i obiektywną. Nawet na koniec jest powtórzenie całości ze zwróceniem uwagi, że jest to wersja bez cięć (jakby chcąc z góry odsunąć podejrzenie, którego autor z góry jest świadom). Widząc te wszystkie filmy zwolenników płaskiej ziemi nie zdziwiłoby mnie to ani trochę. 

Kolejna wątpliwość to sama wysokość pierwszego ujęcia. Na początku podano warunki gdzie wysokość fali znacznej podawano na poziomie 5,6 stopy czyli 1,71 m. Oczywiście im niżej obiektyw tym większe ukrycie za horyzont więc niejako jest to ukłon dla zwolenników krzywizny ziemi..z tym że, przesadzono i to bardzo. Przy wysokości obiektywy i fali 1,71 m to tam żadnej platformy byśmy nie widzieli. Mając dobrą wolę zakładam, że wysokość fali znacznej podano błędnie lub muszę sam ją źle rozumieć bo fali tak wysokiej bym tam nie dostrzegł, może dalej w głębi Oceanu. 

Wreszcie..widziałem już trochę "dowodów" nagrań i zdjęć świadczących na rzecz obu stron, więc nic mnie już nie dziwi. Widząc różne obrazy zakładam przy analizie obiektów na horyzoncie zawsze możliwość refrakcji. Sam zrobiłem raz jeden ostatnio podobny eksperyment i chyba nie muszę mówić jaki oczywisty otrzymałem rezultat (typu obserwacja horyzontu z rożnych wysokości właśnie). 

Reasumując, nagranie może i jest bardzo dobre i przeczy teorii ziemi kulistej, uczciwie będzie też nie udawać, że takowego nie było. Mimo,że przeciwnych równie oczywistych można by tu wklejać...i właściwie nic innego nie robić. Tylko Macieju, raczyłbyś też odnieść się do trudnych pytań, które zadają użytkownicy a nie marnować czas i  energię odpowiadając dla samej odpowiedzi na banały czy też jak myślę, nieszkodliwe żarty (typu Zorka 5). Miałem kilka pytań, które przemilczałeś a raczyłeś tylko wspomnieć o sprzęcie którego użyłeś, Vanat się chyba już nie doczeka na odpowiedź, zefciu całkiem odpuścił a Ziemowit wciąż wierzy, że będzie odpowiedzią usatysfakcjonowany.
Voodoo People


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Joker - 05.10.2018, 20:31
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 31 gości