To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Ziemowit napisał(a): Maciej1, gość się postarał, spędził ładnych parę godzin na badaniu sprawy a ty go obrażasz. Więcej szacunku do ludzi.

On spędził ładnych parę godzin na "obliczeniach", a ja w sumie to na pewno "ładnych parę dni" na obserwacjach. Ale mnie jakoś jednak można tutaj obrażać. Poza tym ja go nie obrażam. W jaki sposób go obraziłem ?



Cytat:Nie widać. Przyjrzyj się plaży obok czerwonej strzałki i zobacz jak wysoko sięga biały piasek. Potrzeba sporej odległości, żeby schował się cały za horyzontem i jak się chowa widać to pod zieloną strzałką.

Gdyby ziemia była płaska to do samego końca byłoby wydać cieńki fragment plaży, a tu bęc, pod zieloną strzałką znika za horyzontem.

Podsumowując: Jak na mój rozum, to Twoje zdjęcie całkiem ładnie dowodzi, że ziemia jest kulą.


Żeby nie było, przyglądam mu się w miarę uważnie.


Widocznie się nie przyglądałeś i nie czytałeś tego co napisałem.

https://ateista.pl/showthread.php?tid=13...#pid692870

Ta obserwacja wysyła "kulką ziemską" do kosza na śmieci. I żaden model Fizyka nie pomoże. Zresztą, proszę bardzo podstawiajcie sobie do tego modelu i liczcie.

Fizyk napisał(a): Nie przeliczyłem, jak z resztą zdjęć, ale to konkretne, które Twoim zdaniem "wyglądało jak na płaskim", kompletnie nie wygląda jak na płaskim.

Z jaką "resztą zdjęć" ? Na razie uczepiłeś się jednego zdjęcia na którym nie wiadomo co widać[ widać szczyt, nie da się jednak rozstrzygnąć kwestii podstaw góry] i nie wiadomo skąd dokładnie zostało zrobione. Na razie uczepiłeś się jednego punktu na wątpliwym zdjęciu.


Cytat:Weźmy ten nieszczęsny Schneeberg. Refrakcja na 277 km podnosi obraz o niecałe 0,2 stopnia. Żeby było widać jak na płaskim, musiałaby podnosić o 277/6378*180/π = ok. 2,5 stopnia. Dość daleko do płaskości.

0.2 stopnia to jest Twoje oszacowanie oparte na założeniach, które sobie przyjąłeś np. takim, że nie ma spłaszczenia (obrazu odległej góry).


Cytat:A po cholerę mi widok jak na płaskim, skoro ani jedno zdjęcie nie wygląda jak na płaskim? To raz.

Wszystkie moje obserwacje, które ja pokazałem (oraz nie tylko moje własne) wyglądają jak na płaskim. Idziesz w zaparte ?

[Jeśli idziesz w zaparte, to szkoda. Bo gdybyś nie szedł, to moglibyśmy się spotkać i rozstrzygnąć w realu (propozycję doświadczenia pokazywałem). Ale jeśli idziesz w zaparte i kwestionujesz, że widać co widać, to takie spotkanie nie ma sensu.]


Cytat:Jak wszyscy wiemy, wyniki zgodne z obliczeniami przeczą tym obliczeniom.

Twoje wyliczenia przeczą rzeczywistości. Ale proszę bardzo:
1. Ja podałem 4 własne obserwacje => udowodnij, że Twój model je wyjaśnia.
2. Zechciej wreszcie wytłumaczyć obserwacje z platformami wiertniczymi.
3. Udowodnij, że Twój model "poprzestawia szczyty" na obrazie:

https://www.youtube.com/watch?v=oNdRhW1yQZ4


Póki co uczepiłeś się jednego punktu (dosłownie!) na jednej wątpliwej (w tym sensie, że nie wiadomo skąd dokładnie i nie wiadomo czy widać podstawy góry) obserwacji i z tego uczepienia wyciągasz wniosek, że "Twoje wyliczenia zgadzają się ze wszystkimi przedstawionymi Ci obserwacjami".


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 07.10.2018, 14:09
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 34 gości