To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Vanat
Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że od trzech miesięcy produkujesz się na darmo, bo nie czytam Twoim postów?

Poziom chamstwa, chlewu i obory jaką robisz przekroczył wszelkie normy. Do tego masz udowodnione kłamstwo i nieumiejętność logicznego myślenia. Zdiagnozowaną masz też skrajną nieżyczliwość i ekstremalny ból dupy. Próbowałeś się odgryzać za moje żarty z Ciebie, ale stałeś się naprawdę żałosny, niestety.

Jak chcesz, to pisz, ale z ręką na sercu - nie czytam Twoich postów od kilku miesięcy. Raz tylko zrobiłem wyjątek i pożałowałem.

Daremny więc Twój trud.


Fizyk napisał(a):To pytanie ma niewiele wspólnego z tym, jak ten program działa.

Nie zakodowałem w nim jakiegoś konkretnego sposobu uginania światła. On zawiera tylko model atmosfery i równania optyki. Zagięcie światła w dół to wynik tego programu, a nie jego założenie.

Rozumiem. Czy mógłbyś mi w takim razie wytłumaczyć według jakiego schematu wynikającego z praw optyki ( a nie z podanych przez kogoś wartości dla atmosfery) uwzględniasz wpływ temperatury na rozchodzenie się światła w ośrodku o równomiernie rozłożonym gradiencie gęstości.

Fizyk napisał(a):Ehe. Wiesz, ludzie widują ISS na niebie. I wiesz, jakoś zawsze przeloty zgadzają się z przewidywaniami opartymi na modelowaniu toru ISS jako kołowej orbity dookoła okrągłej Ziemi. Ale tak, to taka sztuczka magiczna, ktoś zapierdala jakimś dronem z ogromną prędkością żeby utrzymać spizeg.



Szczerze wątpię, aby się zgadzały co do sekundy, to po pierwsze. Po drugie nie tyle zapierdala po to, żeby utrzymać spisek, lecz może to być np. sieć satelitów szpiegowskich, czy innych systemów wspomagający utrzymanie GPS z dobrym przybliżeniem, na większości zaludnionych terenów ziemskich.

A zaludnionych jest mało. 5% Ziemi, może mniej? Czy naprawdę sądzisz, że na 5 procentach terytorium Ziemi nie można całkiem dobrze aproksymować pozycji na urojonej kuli ziemskiej, przy błędzie 5-30 metrów (jak to podaje sam GPS)
Myślę, że to nie jest nawet tak  imponujące, gdy się dysponuje budżetem wielu miliardów dolarów rocznie.



matsuka napisał(a):Chcesz, to zrobimy eksperyment, który kiedyś Ci proponowałem. Jesteś w jakimś mieście rozsądnie oddalonym (minimum kilkadziesiąt km) od Warszawy? Jeśli tak, to możemy się umówić którejś nocy jak będzie przelot ISS na równoczesną obserwację. Będziesz musiał zarejestrować w miarę dokładny czas przelotu i pozycję na niebie ze swojego miejsca, ja zrobię to samo z Warszawy. I wtedy łatwo będzie rozkminić, gdzie jest ISS i z jaką prędkością leci. Próbujemy?

A może jakiś inny forumowicz chce się pobawić? [Obrazek: wink.gif] Im więcej uzbieramy obserwacji, tym lepiej.

Szlachetna Twa propozycja i nie wykluczam, że się na to zapiszę. Problemów jest niestety bardzo wiele :

- jestem oddalony od Warszawy o znacznie więcej niż kilkadziesiąt km. (Pentagon Oczko)
- pogoda w Polsce nie sprzyja obserwacjom obecnie. Wątpię, aby przez chmury dało się coś zobaczyć
- twierdzić, że Ziemia nie jest kulą mogę tylko anonimowo - niestety nie chciałbym, aby moje nazwisko wyciekło gdzieś w świat w kontekście płaskiej Ziemi - mógłbym stracić pracę (np. na uczelni, jeśli akurat tam bym pracował przypadkiem).
- Oprócz Ciebie mógłbym spotkać kogoś, kto nazywał mnie debilem i sytuacja mogłaby się stać niezręczna dla jego twarzy, jak dla twarzy Boniego przy spotkaniu z Korwin-Mikkem.


- jeśli wyjdą Ci nieprawidłowości to na pewno znajdziesz usprawiedliwienie, jak np. nieprawidłowo zsynchronizowane zegarki, wpływ refrakcji, omyłkowe utożsamienie ISS z przelatującym samolotem.

Po prostu wątpię abyś przyznał mi rację nawet, jeśli ona będzie z badań wynikać.

- Osób takich do badania musiałoby być minimum 5, żeby odrzucić dwa nieprawdopodobne wyniki.

- Należałoby znać dokładną pozycję kątową przelatującego ISS, żeby wyniki miały sens.



Swoją drogą samoloty stojące na Ziemi nie są widoczne z wysokości 8-10 km, nie tylko z powodu chmur i wmawia się ludziom, że ISS, który jest na oko ze 3-4 razy większy niż Boeing widziany jest bezproblemowo z wysokości 430 km

Po prostu nie wierzę w to na wielu poziomach. Latałem samolotami i obserwowałem nagminnie dywany chmur za oknem pod którymi nic nie było widać, a do wysokości 20-30 km. jest wiele takich warstw chmur.



Gdy się tak zastanowię, to powstaje również problem oświetlenia ISS. O ile światło w atmosferze ziemskiej się rozprasza w powietrzu i odbija od różnych przedmiotów - może oświetlać przedmiot pod wieloma kątami.

Tymczasem ISS, jeśli jest oświetlony pod kątem od Słońca to dlaczego światło z ISS miałoby dochodzić do naszych oczu?

Nie ma tam praktycznie już powietrza i innych przedmiotów (np. chmur, Ziemi, ścian innych budynków), żeby oświetlony spód ISS miał być widoczny dla nas.


Jakim więc prawem widzimy go przelatującego w zenicie?


Przychodzą mi takie myśli do głowy i jeszcze mocniej nie wierzę w projekt ISS tym bardziej, że Puszczykowi pokazywałem w innej rozmowie filmy, jak w rzekomym kosmosie "astronauci" wypuszczają z kasków bańki wodne (widać, że są tak naprawdę w basenie) a Ci z ISS wiszą na sznurkach udając, że lewitują.


Dla mnie są to co robi NASA to łatwe do wykonania sztuczki magiczne połączone z rysunkami w Corel Draw rzekomych planet.


Do takich wniosków dochodzą chyba wszyscy trzeźwo myślący ludzie - z chociaż szczyptą sceptycyzmu.



Aha, jeszcze wrócę do jednej myśli Fizyka

Fizyk napisał(a):Jeden główny problem z Tobą jest taki, że wydajesz się nie ogarniać idei dowodów pośrednich i tego, jak różne fakty są ze sobą związane. Wydaje Ci się, że można zaproponować alternatywną ideę dot. jednego faktu, nie zmieniając nic poza tym, co jest totalną nieprawdą.

To jest podstawowa umiejętność każdego naukowca - abstrahowanie. Rozważam temat optyki, a resztę na razie zostawiam. Co nie znaczy, że zostawiam na zawsze.

Odczarować całą naukę w jednym poście się nie da. W innych dziedzinach funkcjonują takie teorie jak np. jądro Ziemi - byt nieudowodniony pokazujący, że naukowcy zawsze poradzą sobie z tłumaczeniem rzeczywistości, która nie pasuje do modelu kulistej Ziemi.

W środku Ziemi jest widocznie metalowe jądro, które teleportuje sygnały sejsmiczne na olbrzymie odległości - już.

W kosmosie jest widocznie ciemna materia, która tłumaczy niezgodności obserwacji z naszymi teoriami - i w czym problem?


Cała ta teoria kulistości Ziemi trzyma się na tak wielu nieudowodnionych bytach, że to głowa mała :

- Grawitacja,
- krzywizna Ziemi
- ruch Ziemi wokół Słońca
- gigantyczny rozmiar Słońca
- jądro Ziemi,
- Ciemna materia
- Gwiazdy niemal nieskończenie daleko
- Planety to ciała stałe

itd. itd.

Kto powiedział, że trzeba to zostawić? Trzeba to rozwalić w drobny mak. Albo coś jest faktem albo nie jest.
Należy ufać tylko matematyce i laboratoryjnie potwierdzonym eksperymentom.

Resztę wyrzucić jako dogmaty


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez matsuka - 24.10.2018, 13:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 25 gości