To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Matsuka, pozwól, że pousuwam trochę spacji w twoim teksie co by zmniejszyć objętość posta i poprawić czytelność tego co chcę napisać.

Cytat:Szczerze wątpię, aby się zgadzały co do sekundy, to po pierwsze. 
Może będą się zgadzać, a może nie. Warto sprawdzić.

Cytat:Po drugie nie tyle zapierdala po to, żeby utrzymać spisek, lecz może to być np. sieć satelitów szpiegowskich, czy innych systemów wspomagający utrzymanie GPS z dobrym przybliżeniem, na większości zaludnionych terenów ziemskich. A zaludnionych jest mało. 5% Ziemi, może mniej? Czy naprawdę sądzisz, że na 5 procentach terytorium Ziemi nie można całkiem dobrze aproksymować pozycji na urojonej kuli ziemskiej, przy błędzie 5-30 metrów (jak to podaje sam GPS) Myślę, że to nie jest nawet tak imponujące, gdy się dysponuje budżetem wielu miliardów dolarów rocznie.
Sądzę, że nawet na 5% powierzchni ziemi trudno jest przeprowadzić taki eksperyment z jednego powodu. ISS porusza się za szybko, leci z Pierwszą Prędkością Kosmiczną. Na przykład dzisiaj o 15.00 jest nad Chicago w USA, o 15.04 mija Montreal, o 15.17 przelatuje nad Madrytem a o 15.21 jest nad Trypolisem. Leci z prędkością 27700km/h. Co w atmosferze jest w stanie tak szybko lecieć? Sfajczyłoby się szybko na skutek tarcia z cząsteczkami atmosfery. Po drugie to nie jest smukła rakieta tylko sporo większy od Beinga obiekt o nieaerodynamicznych kształtach z jakimiś wystającymi antenami i panelami wyglądającymi jak panele słoneczne. Wszystko to by się sfajczyło gdyby znalazło się na wysokości 80km nad ziemią. W atmosferze latają samoloty, drony i rakiety o aerodynamicznych krztałtach a to jest obiekt o całej masie wystających elementów, w ogóle nie pomyślano, żeby coś tam było aerodynamiczne. 

Jak to wyjaśnisz?

Cytat:Szlachetna Twa propozycja i nie wykluczam, że się na to zapiszę. Problemów jest niestety bardzo wiele :
- jestem oddalony od Warszawy o znacznie więcej niż kilkadziesiąt km. (Pentagon [Obrazek: wink.gif]
- pogoda w Polsce nie sprzyja obserwacjom obecnie. Wątpię, aby przez chmury dało się coś zobaczyć
- twierdzić, że Ziemia nie jest kulą mogę tylko anonimowo - niestety nie chciałbym, aby moje nazwisko wyciekło gdzieś w świat w kontekście płaskiej Ziemi - mógłbym stracić pracę (np. na uczelni, jeśli akurat tam bym pracował przypadkiem).
- Oprócz Ciebie mógłbym spotkać kogoś, kto nazywał mnie debilem i sytuacja mogłaby się stać niezręczna dla jego twarzy, jak dla twarzy Boniego przy spotkaniu z Korwin-Mikkem.
- jeśli wyjdą Ci nieprawidłowości to na pewno znajdziesz usprawiedliwienie, jak np. nieprawidłowo zsynchronizowane zegarki, wpływ refrakcji, omyłkowe utożsamienie ISS z przelatującym samolotem.
- Po prostu wątpię abyś przyznał mi rację nawet, jeśli ona będzie z badań wynikać.
- Osób takich do badania musiałoby być minimum 5, żeby odrzucić dwa nieprawdopodobne wyniki.
- Należałoby znać dokładną pozycję kątową przelatującego ISS, żeby wyniki miały sens.
Mam wrażenie, że chcesz powiedzieć coś w stylu: "ale po co bo i tak się z moimi wynikami nie zgodzisz, a poza tym pogoda jest kiepska, a może będzie zimno, a tak w ogóle to mi się nie chce". Bez obserwacji sama gadanina i klepanie w klawiaturę nie ma sensu, sam to przyznasz. Nie twórz wymówek na siłę. Możesz to zrobić anonimowo, nie trzeba się ujawniać z Nazwiskiem naukowcu pracujący na uczelni.

Cytat:Swoją drogą samoloty stojące na Ziemi nie są widoczne z wysokości 8-10 km, nie tylko z powodu chmur i wmawia się ludziom, że ISS, który jest na oko ze 3-4 razy większy niż Boeing widziany jest bezproblemowo z wysokości 430 km Po prostu nie wierzę w to na wielu poziomach.
Gołym okiem widziany jest jako szybko lecąca jasno świecąca kropka. Sam kilka razy widziałem i wiem jak szybko zapie...dala po niebie. Żeby dojrzeć jakiekolwiek kształty to trzeba użyć odpowiedniego sprzętu, porządnej lornetki z dużym przybliżeniem, aparatu z przyzwoitym teleobiektywem albo teleskopu. Przy czym lornetka trzymana w ręce będzie super problematyczna bo obiekt leci. Sprzęt taki jak ma Maciej to absolutne minimum.

Cytat:Latałem samolotami i obserwowałem nagminnie dywany chmur za oknem pod którymi nic nie było widać, a do wysokości 20-30 km. jest wiele takich warstw chmur. Gdy się tak zastanowię, to powstaje również problem oświetlenia ISS. O ile światło w atmosferze ziemskiej się rozprasza w powietrzu i odbija od różnych przedmiotów - może oświetlać przedmiot pod wieloma kątami. Tymczasem ISS, jeśli jest oświetlony pod kątem od Słońca to dlaczego światło z ISS miałoby dochodzić do naszych oczu? Nie ma tam praktycznie już powietrza i innych przedmiotów (np. chmur, Ziemi, ścian innych budynków), żeby oświetlony spód ISS miał być widoczny dla nas. Jakim więc prawem widzimy go przelatującego w zenicie
Światło w próżni odbija się od powierzchni tak samo jak w atmosferze. Po drugie ISS nie ma kształtów jak lustro tylko ma tysiące wystających elementów, które odbijają światło we wszystkich kierunkach.

Matsuka: gdybanie: a może to statek bezzałogowy, a może to system satelit, a może jakiś system innych urządzeń, ale na pewno nie stacja kosmiczna nic nie da. OBSERWACJE i OBLICZENIA, a nie życzeniowe opowiadanie a może to jest to a może to jest tamto.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Ziemowit - 24.10.2018, 15:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 33 gości