Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Fizyk napisał(a):
matsuka napisał(a): Każdy myślący człowiek na te wszystkie pytania powinien odpowiedzieć twierdząco, a to prowadzi do naturalnego wniosku, że miraż dolny to tylko skrajna postać naturalnego zjawiska - zagięcia światła w górę.
A każdy myślący człowiek przyglądający się faktom nieco dokładniej dojdzie do wniosku, że miraż powoduje gęstość powietrza rosnąca z wysokością. Odpowiednio szybki spadek temperatury może to spowodować, bo ciepłe powietrze jest rzadsze, ale w standardowej sytuacji temperatura spada z wysokością, a gęstość powietrza, mimo to, też spada, bo spada również ciśnienie.

Przyznajesz więc, że światło zagina się w górę gdy od spodu jest cieplej, ale twierdzisz, że tylko czasami, gdy spadnie szybko temperatura.

Nie jest to przekonywujące, bo nie wyjaśniasz jak szybko i dlaczego. Piszesz, "bo cieple powietrze jest rzadsze", ale ciepłe powietrze zawsze jest rzadsze, więc co to ma wspólnego z prędkością spadania temperatury.

Czy mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego ten schemat jest Twoim zdaniem błędny

[Obrazek: 2FUqZgO.png]

skoro chłodne powietrze (to wyżej) tworzy strukturę lokalnie bardziej gęstą dla przechodzącego światła niż ciepłe, rozrzedzone.Jeśli przekonasz mnie, że światło zagina się typowo do dołu a nie do góry (skoro z praw optyki i potwierdzonego zjawiska mirażu wynika przynajmniej dla mnie, że w wyniku działania temperatury zagina się do góry) to będzie praktycznie chyba równoważne z przekonaniem mnie, że Ziemia nie jest płaska ani wklęsła.

Bo w tym momencie sobie nie wyobrażam, żeby Ziemia mogła być płaska jeśli światło zagina się typowo do dołu.A jeśli światło zagina się typowo do dołu to powinien powstać paradoks taki, że na kulistej Ziemi, nawet przy założeniu, że promień zagina się do dołu obraz ma swój kres.

Skoro światło zagina się do dołu, to obraz czubka góry powinien lądować w którymś momencie na Ziemi. Czyli obserwator musiałby się schylić, żeby zobaczyć czubek góry.


Czy możesz mi wytłumaczyć dlaczego tak się nie dzieje

[Obrazek: DtqcKRP.png]Model, który zaproponowałem wcześniej dla płaskiej Ziemi jest logiczny, poparty teorią optyczną, potwierdzony eksperymentalnie - do tego mechanizm tworzący optykę płaskiej Ziemi jest uznany przez naukę (jako miraż dolny)  i nie występują na nim paradoksy, a przy tym nie wymaga istnienia krzywizny Ziemi i tłumaczy wszystkie zjawiska optyczne.Co do Vanata :


Pierwszego sierpnia, czyli prawie 3 miesiące temu, zanim nastąpiła najbardziej wulgarna eskalacja jego zachowań pozwoliłem sobie wymienić kilka jego kontrowersyjnych wypowiedzi.

Vanat napisał(a): Przecież kretynie upierasz się
Vanat napisał(a): Nie no, ty naprawdę kretynie chcesz żebym posiusiał się ze śmiechu
Vanat napisał(a): No to już chyba bardziej ostentacyjnie napisać o sobie, że jesteś kretynem
Vanat napisał(a): wyjaśnij kretynie, gdzie ty w cytowanym tekście
Vanat napisał(a): Czy ty kretynie nigdy nie zastanowiłeś się dlaczego do tych eksperymentów
Vanat napisał(a): "i pozorną marszrutę Słońca" - pozorną? Przecież ty kretynie wierzysz, że ono naprawdę wędruje nad Ziemią???
Vanat napisał(a): Czy ty jesteś kretynem myśląc, że ktokolwiek się na to nabierze?
Vanat napisał(a): Rozbierz te zdania punkt po punkcie i udowodnij, że nie jesteś kretynem plotącym bez sensu i składu co ci pusty mózg podpowiada.
Vanat napisał(a):  Jesteś kretynem i nikt nie chce cię słuchać,

Vanat napisał(a): A nie zastanawiało cię debilu, dlaczego na filmie który zalinkowałem są kule do kręgli
Vanat napisał(a): Przecież debilu z pamięcią złotej rybki twierdzisz, że refrakcja sprawia że słońce i księżyc
Vanat napisał(a):  Takie pitolenie zmyślonych historyjek, to ty se możesz pisać na forach dla takich debili jak ty!
Vanat napisał(a): Przecież ty debilem jesteś! Nic nie wymyślisz! Gra na czas nic tu nie pomoże!


a to była jeszcze ta w miarę zdrowa i grzeczna wersja Vanata.


Ileż można znosić taki chlew i dawać się opluwać, bo się ma akurat inne poglądy. Wiem, że Vanat jest bohaterem, który walczy o zbawienie ludzkości od ludzi myślących inaczej niż większość, i wiem, że demokracja jest zagrożona z mojego powodu, ale jednak jakieś zasady w naszej kulturze jeszcze chyba panują.


Jednakże Vanat ma we wszystkim rację. Jeśli pozwolimy ludziom myśleć i zadawać pytania - to zaczną podważać utarte schematy, więc świat może upaść.

Żadna nauka, żadne wbijanie wiedzy do głowy nie pomoże - trzeba myślenie samodzielne zwalczać z największą brutalnością, bo jeszcze ktoś pomyśli, że Ziemia jest płaska i co wtedy będzie?

Jak to napisał klasyk (ZaKotem) "Samodzielnie myśli tylko wariat", nie róbmy z ludzi wariatów.
Dla dobra ludzkości trzeba ludzi matsukoidalnych niszczyć i gnoić.


Dlatego obrażanie takich ludzi, nawet rynsztokowe, z udziałem pomówień, kłamstw, szyderstw, oszczerstw i wulgaryzmów nie powinno być karane - a wręcz nagradzane.


Reprymenda, której Fizyk udzielił Vanatowi jest więc skandaliczna - tym bardziej, że przez pół roku pochwalał takie zachowanie.

Mam apel - nie myślmy samodzielnie, nie podważajmy dogmatów nauki, nie dajmy się zbałamucić Matsuce i zarazić sceptycyzmem co do ustaleń NASA czy innych rządowych organizacji.

Wolność jest przereklamowana - powinna być dopuszczalna wtedy, gdy się myśli tak jak wszyscy. Przecież myśl niezatwierdzona przez oficjalną naukę mogłaby komuś zrobić krzywdę - jest więc niczym strzelanie z pistoletu do niewinnych.

Wolna myśl powinna być karana prewencyjnie.
Cytując Folwark Zwierzęcy : "Cztery nogi dobre, dwie nogi złe!" "Cztery nogi dobre, dwie nogi złe!" "Ziemia jest kulą, a Matsuka jest be"

Żarłak napisał(a): Problem jest taki, że ty za dowód bierzesz filmiki z neta. Jeśli miałoby to czegokolwiek dowodzić, to tak samo powinieneś uznawać nagrania NASA. Więc?

Kiedy ja czegoś dowodzę to zwykle wspomagam się tylko filmikami z neta - nie stanowią one żadnej głównej osi dowodu lecz animowaną ilustrację moich myśli.

Nie jestem pudłem rezonansowym lecz konwerterem informacji, przetwarzam je po swojemu i przekazuję za każdym razem coś oryginalnego. Ty niestety, przynajmniej dotychczas, po prostu przekazujesz cudze myśli.

Chciałbym, żebyś zaczął myśleć samodzielnie - i wcale nie chodzi mi o płaską Ziemię. Możesz wierzyć w kulistą tylko niech to wypływa z Twoich myśli i z Twojej wiedzy - abyśmy się mogli mierzyć na argumenty.

Żarłak napisał(a):Właśnie sfalsyfikowałem twoje twierdzenia odnośnie twoich dowodów i mojej osoby. Nie wiem czy to zauważyłeś.
Brawo, tym postem straciłeś dziewictwo. Wyraziłeś własną myśl. Witaj w świecie ludzi myślących.


Żarłak napisał(a):I ja nie potrzebuję podawać swoich koncepcji, bo cały czas czekam, aż skutecznie obalisz model kulisty. Dla mnie jest on spójny i znacznie lepiej tłumaczy rzeczywistość niż twoje wyrwane z kontekstu gównoprawdy, których nie można ze sobą pogodzić.

Model kulisty jest niefalsyfikowalny niestety - zawsze może powiedzieć, że co się nie zgadza bo ciemna materia itd.
Jeśli nie zaczniesz myśleć, to jesteś w dupie.

Żarłak napisał(a):Proszę.
Czy zgodzisz się z twierdzeniem, że:
Spójna teoria ma wyższość nad luźno skojarzonymi i wykluczającymi się w szczegółach hipotezami?

Pokazanie kilku alternatyw względem oficjalnego wyjaśnienia nie wyklucza racji jednej z nich. To, że pokazałem więcej niż jedną możliwość wyjaśnienia czegoś nie powinno działać przeciw mnie.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez matsuka - 25.10.2018, 19:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości