To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Fizyk napisał(a):
matsuka napisał(a): Chyba mówisz o jakiejś Antarktydzie, a i to wątpliwe.
Mówię o Europie podczas wczesnej wiosny. To samo będzie się tyczyło innych miejsc na podobnych szerokościach geograficznych.

To tłumaczę Ci, że w tych rejonach od spodu też jest cieplej ze względu na olbrzymią ilość czynników
- setki tysięcy domów, które grzeją
- setki tysięcy drzew
- grunty niezamarznięte
- setki tysięcy samochodów
- miliony ludzi
- miliardy zwierząt

wszystkie te elementy i wiele innych wpływają na to, że atmosfera podgrzewana jest od spodu.

Na obszarach podbiegunowych tych elementów nie ma, więc albo widzimy na olbrzymie odległości, albo ciągle występują miraże górne ( w wyniku zagięcia światła w dół), że na horyzoncie widzimy góry których nie ma (tak, jak to było opisywane np. w wyprawach admirała Perry'ego czy braci Rossów)


Fizyk napisał(a):No jak mi mówisz, że na wiosnę zamarznięty grunt oddaje ciepło cieplejszemu powietrzu, to tak, jest to trochę kompromitacja.
Tak, tylko, że mnie nie zrozumiałeś.

Chodziło mi o to, że jak leżą np. dwie kostki lodu na ciepłej podłodze to nie znaczy, że ta podłoga nie daje ciepła do atmosfery.

Fizyk napisał(a):Szczerze - to nie wiem.
Atmosfera jakąś tam część promieni słonecznych absorbuje. Czy wystarczającą, żeby nagrzewać się bardziej niż od nagrzanego gruntu? Nie wiem, ale wydaje mi się to prawdopodobne.
Przy jednym obstaję - poza sytuacjami, gdzie grunt był długo wystawiony na działanie Słońca (typu duże obszary piaszczyste, asfalt w lecie itp.) temperatura gruntu jest zbliżona do temperatury powietrza. Na pewno nie odstaje na tyle, żeby modelować atmosferę jako coś podgrzewanego od spodu (z wyjątkiem wymienionych wyjątkowych sytuacji).

Powiem Ci co się moim zdaniem dzieje, gdy atmosfera podgrzewana jest od spodu, a to się właśnie dzieje w typowym, ciepłym miejscu na Ziemi.

To

[Obrazek: 9UpuQrY.png]

i dlatego statki wydają się znikać za linią widnokręgu według tego modelu
[Obrazek: mtS36aK.png]

[Obrazek: 1dBPXYt.png]

Tymczasem w rejonach podbiegunowych, gdzie nie ma tego aż tak mocnego podgrzania może się zdarzać odwrotne załamanie światła,

[Obrazek: serveimage?url=https:%2F%2Fi.ytimg.com%2...976a67393b]

wtedy nastąpią miraże górne i turyści będą widzieli wielkie góry na horyzoncie, które niekoniecznie tam są.

Żeby Cię dodatkowo nie denerwować nie chcę wspominać zbyt często, że zakrzywienie światła w górę w ciepłym, normalnym rejonie Niemiec (w typowych letnich warunkach) jest udowodnione badaniem empirycznym, na którego nie masz żadnego kontr-badania.

Swoją drogą, gdyby Twój model, na który wpływa praktycznie tylko gęstość powietrza był prawidłowy, to w rejonach pustynnych i na autostradach następowałyby miraże górne, a następują dolne.

Dlaczego górne? Gdyż właśnie pył, kurz, dym i piasek wpływałyby jeszcze mocniej na zagięcie światła w dół.
Tymczasem tak się nie dzieje.

Jak się okazuje różnica temperatur ma tu kluczowe znaczenie.

Sofeicz napisał(a): To cię naprostuję!
Jestem moderatorem i zależy mi na jakim takim poziomie dyskusji na forum.

Dlatego postanowiłeś psuć dyskusje w których uczestniczysz rzucając wulgaryzmy i inwektywy zamiast rozsądnych argumentów - lub czasem nawet jakichkolwiek argumentów.

Wyzywanie rozmówców od kretynów i matołów - oto Twoja definicja dyskusji na poziomie.


Sofeicz napisał(a):Jak na razie, pomimo podsuwaniu ci stosownych informacji i odsylania do źródeł nie byłeś w stanie wykazać się zrozumieniem ani kartografii, ani geodezji ani geometrii powierchni płaskich w zestawieniu z geometrią powierzchni kulistych

Człowieku - Twój argument był następujący : idź tysiąc km. na południe, potem na zachód i wróć do swojego miejsca ciągnąć sznurek i licząc kąty to zobaczysz, że suma kątów nie wyniesie PI.

Owszem, nie wykazałem się ani pobłażliwością, ani zrozumieniem dla takiej głupoty jaką zaprezentowałeś przy okazji mnie obrażając. Niech Bóg mi wybaczy.

Sofeicz napisał(a):, ani działania wektora grawitacji w obiektach przestrzennych, ani refrakcji, ani czegokolwiek.
Jesteś strasznie obiektywny - jak przy byciu sędzią we własnej sprawie i dawanie mi ostrzeżeniem po uprzednim obrażeniu mnie.

Sofeicz napisał(a):Nie odpowiedziałeś na najbanalniejsze pytania, które ci zadano.
Np. jakie? Kto jest najwybitniejszym człowiekiem świata i dlatego właśnie Stalin? Bo zadałeś je w formie : Dlaczego suma kątów w trójkącie na Ziemi nie wynosi 180.

Sofeicz napisał(a):Za to w biciu piany nie masz sobie równych.
Gdybyś wykonywał swoją pracę i dbał o to, żeby rozmówcy nie atakowali mnie ad personam - nie atakowałbym ich.

Ryba psuje się od głowy. Ta ma wyjątkowo zgniły łeb, jeśli oceniać po jakości moderatorstwa z Twojej ręki.

Sofeicz napisał(a):Dlatego, ponieważ jestem człowiek szczery, uważam cię za matoła - sorry. Pewne rzeczy należy nazywać po imieniu.
Dziękuję - to dla mnie komplement, gdy ktoś taki jak Ty mnie nie lubi.

Sofeicz napisał(a):Nie wiem, czy reszta towarzystwa zgodzi się ale na mój gust ten wątek jest do zamknięcia.
Nic nie wnosi do niczego, poza zużywaniem drogocennej energii i zaśmiecania planety.

Oczywiście, wyjdzie - że po wyjątkowo silnych argumentach przeciw kulistości Ziemi - wskazujących jak naprawdę zagina się światło w typowych warunkach - forum powodowane bólem dupy Sofeicza zamyka żywą i ciekawą rozmowę, żeby uniemożliwiać wolną wymianę myśli między wolnymi ludźmi.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez matsuka - 26.10.2018, 14:14
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości