To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
matsuka napisał(a): Wiem, że Vanat jest bohaterem, który walczy o zbawienie ludzkości od ludzi myślących inaczej niż większość, i wiem, że demokracja jest zagrożona z mojego powodu, ale jednak jakieś zasady w naszej kulturze jeszcze chyba panują.
Obowiązują. Przede wszystkim obowiązuje szacunek dla osób, z którymi dyskutujesz, czyli wypada odnieść się do argumentów, które są ci przedstawiane, a nie ostentacyjnie ignorować je i równocześnie ogłaszać, że "nikt nigdy nie udowodnił że Ziemia jest okrągła".

matsuka napisał(a): Ileż można znosić taki chlew...
No więc ja nie zamierzam znosić takiego chlewu i daje temu wyraz
matsuka napisał(a): ... i dawać się opluwać, bo się ma akurat inne poglądy.
Nieeee kolego, ty nie wyrażasz poglądów. Twierdzenia naukowe to nie wyrażanie poglądów, ale orzekanie o rzeczywistości.
Gdy mówisz, że rzeczywistość działa inaczej niż opisuje to fizyka, to KŁAMIESZ, bo nie masz na ten inny sposób działania żadnych dowodów.
To ty i tacy jak ty wandale demokracji, chcecie wmówić ludziom, że kształt Ziemi "to pogląd" i każdy może mieć swój.
PRAWA FIZYKI TO NIE DOMENA POGLĄDU, ALE DOWODÓW

matsuka napisał(a): Wiem, że Vanat jest bohaterem, który walczy o zbawienie ludzkości od ludzi myślących inaczej niż większość, i wiem, że demokracja jest zagrożona z mojego powodu...
Nie, Vanat jest bohaterem walczącym z kłamstwem i manipulacją, a na wojnie z kłamstwem nie obowiązują żadne reguły i to wy kłamcy wprowadziliście ten standard - między innymi olewając argumenty swoich przeciwników, o czym wyżej pisałem.

matsuka napisał(a): Jednakże Vanat ma we wszystkim rację. Jeśli pozwolimy ludziom myśleć i zadawać pytania - to zaczną podważać utarte schematy, więc świat może upaść.
Chciałeś chyba napisać: "Pozwólmy oszustom manipulować tłumem i demokracja upadnie" - bo taka była moja teza.
Ty wolisz głosić: Wmówmy ludziom, że skuteczność szczepionek "to pogląd" i każdy może mieć na tą kwestię pogląd swój własny. 
"Utarty schemat" - tak teraz nazywasz prawdę. Depczmy prawdę w imię wolności poglądów - wołasz! 
Ja głośno ostrzegam: w ten sposób niszczysz demokrację. I najpewniej jesteś zbyt głupi by to nawet zrozumieć

matsuka napisał(a): Żadna nauka, żadne wbijanie wiedzy do głowy nie pomoże - trzeba myślenie samodzielne zwalczać z największą brutalnością, bo jeszcze ktoś pomyśli, że Ziemia jest płaska i co wtedy będzie?
Jak to powiedział pewien reżyser filmowy - "nie pozwólmy, by prawda popsuła nam dobrą historię".
I ty mówisz to samo - "nie pozwólmy, by prawda odbierała nam wolności myślenia co się chce".
Jak chcesz być głupi to wierz w kłamstwa, ale gdy PROMUJESZ kłamstwa... o, na to mojej zgody nie ma!

matsuka napisał(a): Mam apel - nie myślmy samodzielnie, nie podważajmy dogmatów nauki, nie dajmy się zbałamucić Matsuce i zarazić sceptycyzmem co do ustaleń NASA czy innych rządowych organizacji.
Ty nie podważasz dogmatów nauki! Ty sobie zmyślasz "nową naukę". Kłamliwą naukę, bo przeczącą potwierdzonym eksperymentalnie faktom, kłamliwą, bo nie przejmującą się standardami metody naukowej. I ogłaszasz, że każdy może sobie wymyślać swoje teorie naukowe i wszystkie one są równie dobre!

matsuka napisał(a): Wolność jest przereklamowana - powinna być dopuszczalna wtedy, gdy się myśli tak jak wszyscy.
O tak, wolność jest przereklamowana i nie wygra nigdy z prawdą
Szczególnie z prawdą praw natury. Możesz się przeciw prawom natury zbuntować, wmówić sobie, że grawitacja nie istniej, a wiara w nią to wynik zniewolenia i skoczyć w przepaść. Niestety, prawda z wolnością wygra wtedy dosyć brutalnie. Jak jesteś debilem, to skacz - twój problem i strata niewielka. Ale jak namawiasz do skoku innych - to już jest zbrodnia!

Wolność, to możliwość wyboru tego co się chce, gdy ma się możliwie pełna i PRAWDZIWĄ informację na temat konsekwencji naszych wyborów. Nauka, ustalając jaka jest prawda, pomaga dokonywać wyborów i sprzyja wolności.
Gdy każdy produkuje "swoją prawdę" i głosząc ją - zagłusza fakty stwierdzone naukowo, to utrudnia możliwość racjonalnego wyboru, a tym samym ogranicza wolność.

matsuka napisał(a): Przecież myśl niezatwierdzona przez oficjalną naukę mogłaby komuś zrobić krzywdę - jest więc niczym strzelanie z pistoletu do niewinnych.
Wolna myśl powinna być karana prewencyjnie. 
Kłamstwo (czyli jak to sobie nazwałeś "wolna myśl"), powinno być karane prewencyjnie, zanim ktoś pod wpływem tego kłamstwa (czyli twoich "wolnych myśli") skoczy w przepaść.
Albo wyda miliardy z publicznych pieniędzy na lewoskrętna witaminę C.
Albo sprowadzi epidemię przez zniesie obowiązkowych szczepień.
Albo nie przerwie epidemii raka płuc i innych chorób, bo "nie wiadomo jak jest z tą szkodliwością palenia"
Albo doprowadzi do kolejnego wielkiego wymierania na skalę geologiczną, bo "nie wiadomo jak to jest z tym globalnym ociepleniem"


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Vanat - 29.10.2018, 14:29
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości