To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Fizyk napisał(a): Jeszcze co do tej publikacji, której nie zrozumiałeś, a zacząłeś deklarować, że dowodzi Twoich twierdzeń. To już nie pierwszy raz, jak coś takiego robisz. Widzę dwa wytłumaczenia takiego stanu rzeczy:
1. Autentycznie nie rozumiesz, czemu to, co linkujesz nic nie dowodzi - ale w takim wypadku wypadałoby chociaż się nauczyć, że posiadasz braki w wiedzy i że kulturalnie byłoby upewnić się, że coś dobrze rozumiesz, zanim zaczniesz głosić wnioski z tego jako prawdę objawioną.
2. Doskonale wiesz, że te linki nic nie dowodzą, ale liczysz na to, że nikt nie zauważy.

Która opcja jest prawdziwa? Jesteś aroganckim ignorantem, czy kłamcą?

To jest fałszywa alternatywa. W swoim zdenerwowaniu na mnie nie zauważyłeś, że jest trzecia możliwość, która jest zresztą ewidentnie prawdziwa. Pewne rzeczy wiem, innych nie i czasem proponuję różne koncepcje, bez rozstrzygania ich prawdziwości, podrzucam pomysł, ideę - nie twierdzę kategorycznie, że wiem wszystko i jest tak i tak (w przeciwieństw do zgadnij kogo Oczko).

Np. owszem twierdzę, że wszystkie znaki na Ziemi i niebie wskazują, że światło zagina się zwyczajowo do góry. Podaję też około 10 powodów dla których może tak się dziać, na które nie raczyłeś zwrócić uwagę z należytą obiektywnością, lecz tylko je zbywałeś - takie mam odczucie.

Zwracam uwagę, że zagięcie światła do góry jest też potwierdzone nie tylko eksperymentem badacza niemieckiego, ale przez inne fakty.

Popatrz, że używam takich sformułowań jak :
Cytat:Mam tu kolejną, ciekawą ideę dlaczego światło (może) zagina się do góry
Cytat:Wskazuje to na kolejny potencjalny powód dla którego światło mogłoby się zaginać do góry.
itd.


Ty niestety nie robisz tak jak ja.
Ty podajesz kategorycznie, że światło zagina się do dołu, zlewasz (nieobiektywnym osądem) wszystkie argumenty przeciwne, choćby ich było nie wiem ile.
Stwierdzasz dalej, że nic co wymyślę nie zmieni Twojego zdania i robisz to wszystko ze znacznie większą arogancją niż ja.

Swoją arogancję projektujesz na mnie.

Pomimo, że eksperymenty empiryczne wskazują ciągle na typowe zagięcie światła do góry, to Ty kategorycznie twierdzisz, że nie zagina się do góry i nie będzie się zaginało choćby nie wiem co.

Z góry uznajesz, że nie może pojawić się żaden argument, który Cię przekona, więc chyba nie można tego wyjaśnić w żaden inny sposób niż w taki - że nie jesteś obiektywny, bo potrzebne Ci zagięcie do dołu do wiary w kulistą Ziemię.

Zapierasz się rękami i nogami na każdy nowy argument, a pojawia się już ich przytłaczająca ilość.



Zacząłeś się co raz bardziej nieracjonalnie zachowywać, posuwając się już nawet do ataków ad personam.
Czyli totalnych ciosów poniżej pasa, wbrew wszystkim regułom.

Na szczęście widzę, że się ogarnąłeś i zachowałeś się z klasą, mimo wszystko. (Gratulacje, wiem, że nie było łatwo)



Przykro mi, że doprowadziłem Cię do takiego stanu. Muszę się faktycznie nad sobą zastanowić, co robię, że wzbudzam taką nienawiść mimo starania się okazywania szacunku i bycia życzliwym.

Refleksję miałbym krytyczną względem siebie gdyby nie to, że Maciej1, który jest o wiele grzeczniejszy ode mnie (bo ja nie daję sobie w kaszę dmuchać) - doświadcza takich samych, a może nawet gorszych i bardziej wulgarnych ataków, a przecież tyko pokazywał dowody zdjęciowe, za które był opluwany.

To wskazuje, że problem leży raczej nie we mnie, lecz w emocjonalnej kruchości oponentów w zderzeniu się z faktami, które mogą przeczyć (i raczej przeczą) kulistości Ziemi.

Raczej!


Fizyk napisał(a):Gdybyś przeczytał podlinkowane artykuły, to byś wiedział, że nie chodzi o pole magnetyczne, a o szczególne warunki w kryształach fotonicznych, które powodują, że fotony zachowują się jak elektrony pod wpływem pola magnetycznego.

Nie wiem, może źle się wyraziłem przez skrót myślowy, ale mniej więcej właśnie tak to zrozumiałem. Tylko ważniejszą sprawą, którą pominąłeś jest to, że takie kryształy fotoniczne wytwarzane są z krzemu, więc prawdopodobnie występują one w olbrzymiej ilości w postaci skorupy ziemskiej (krzem 90%) i mogą wpływać na zachowanie światła.

Taki koncept. Wydaje się niezwykle ciekawy. Zlejesz go moczem jak zwykle?


@Ziemowicie
Muszę się zastanowić nad Twoimi konkretnymi pytaniami. Nie jestem pewny czy będę w stanie spełnić Twoją prośbę, ale zobaczymy.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez matsuka - 30.10.2018, 17:04
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 31 gości