To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
1. Zacznę od pracy badawczej na temat miraży w rejonach arktycznych
https://www.osapublishing.org/josa/abstr...a-69-5-776

Przeczytałem co prawda tylko abstrakt, bo polowałem na następującą frazę :

Cytat:The arctic mirage is an atmospheric refraction phenomenon ...
It is classified into three basic types, two of which (hillingar and hafgerdingar effects) occur fairly frequently.

opisuje, że miraże występują w rejonach arktycznych dość często, co potwierdza moją teorię.

Jak często? Pisze o tym ta praca
https://home.cc.umanitoba.ca/~lehn/_Pape...d/NZ79.pdf
Cytat:The hillingar and hafgerdingar effecte are common; they can be seen almost any time over large bodies of water by an observant person


https://www.northernforum.org/en/news/30...the-arctic
Cytat:The phenomenon of abnormal refraction. In the Arctic seas, the phenomenon of abnormal refraction can be observed.



Według teorii, której zwolennikiem jest Fizyk, a która twierdzi, że właściwie na refrakcję wpływa tylko gęstość powietrza, a reszta czynników jest praktycznie nieznacząca - nie ma to sensu.

Bo właśnie ta reszta czynników na Antarktydzie nie występuje (jak np. skrajne ciepło, które Fizyk mógłby uznać za powodujące refrakcję)



Z modelu Fizyka nie wynika, żeby występować miały miraże w rejonach polarnych, a występują praktycznie non stop.
Tymczasem z mojego modelu właśnie wynika częste występowanie miraży tam, gdzie będzie bardzo, bardzo zimno.



2.  Zagięcie światła w górę.

[Obrazek: serveimage?url=https%3A%2F%2Fwww.metabun...fcd4cb381f]

Fizyk napisał(a): Matsuka: wklejasz zdjęcie mirażu. Brawo, ładnie pokazałeś, że jak światło już ugina się w górę, to powstają niecodzienne widoki. Jak to ma dowodzić, że światło "na ogół" ugina się w górę? Cholera wie.


Już tłumaczę, choć wyjaśniałem to wcześniej - może niewystarczająco stawiając akcent :

W życiu codziennym, a także internecie można non-stop znaleźć przykłady mirażu dolnego (gdzie światło się skrajnie zagina do góry), czy to przez eksperymenty z laserami czy to przez inne obserwacje.


Natomiast praktyczne nie widujemy takich obrazów na co dzień jak ten.

[Obrazek: serveimage?url=https:%2F%2Fimg.buzzfeed....1f36203b10]


Latające statki.


Otóż gdybyś miał rację i światło odginałoby się zwyczajowo w dół - obserwowalibyśmy odwrotną sytuację niż obserwujemy - to latające obiekty, które latać nie powinny, byłyby typowymi obserwacjami.


Dlaczego? Dlatego, że gdyby światło zaginało się zwyczajowo w dół, to aby taki statek lub samochód zaczął latać - wystarczyłoby, żeby światło zaginało się ciut bardziej w dół niż zwykle, np. pod wpływem temperatury.

Powinno to występować w miarę często, że coś widzimy jako latające - co latać nie powinno. Wystarczyłoby, żeby nagle z góry powiałoby cieplejsze powietrze niż na dole - z hut, kominów czy z tropików.

Nic takiego nie obserwujemy.


A teraz odwróćmy sytuację - jeśli ja mam rację i światło zagina się typowo w górę, to do wystąpienia mirażu dolnego, czyli skrajnej postaci zagięcia światła w górę wystarczyłoby, żeby z dołu podgrzewać światło bardziej niż zwykle - np. od silników samolotów.

I właśnie taka sytuacja występuje

[Obrazek: serveimage?url=https:%2F%2Fi.ytimg.com%2...65a17f0faf]


Myślę, że jest to kolejna już bardzo silna statystyczna przesłanka (a może i więcej) za tym kto ma rację w tej kwestii.


Fizyk napisał(a):Tu moim zdaniem trochę przesadziłeś, bo wiemy [Obrazek: wink.gif] A że ta wiedza nie przez wszystkich w tym wątku jest uznawana, to już osobna kwestia...

Dla mnie zagięcie światła w dół to dogmat, który przeczy obserwacjom z rzeczywistości i jak wskazałem wcześniej - bagatelizuje inne czynniki mogące wpływać na światło.


Powtarzanie w kółko, że nic nie ma znaczenia prócz gęstości powietrza, a ciepło tylko w skrajnych przypadkach może ją zmienić - nie pasuje po prostu do faktów.



Fizyk napisał(a): Wbrew pozorom i czasem ostrzejszym odzywkom, za które przepraszam, nie uważam Cię za trolla.

Szacun dla Ciebie, że potrafisz przeprosić. Wykazałeś klasę, brawo. Ja też przepraszam, jeśli poczułeś się obrażony niektórymi stwierdzeniami, jak np. o tresowanym piesku - brutalnie stwierdzało fakt o tym, że wszyscy jesteśmy poddawani intensywnej nauce przymusowej - określonych zachowań i prawidłowego myślenia - według czyichś standardów.


Fizyk napisał(a): 3. Mogę pomóc w sformułowaniu matematycznym i ilościowej analizie pewnych pomysłów, ale lepiej do pomocy zachęca "hej, a dałoby się policzyć, czy X jest zgodne z Y?" niż "X obala Y, szach mat!".

Dziękuję za bardzo szlachetną propozycję, jestem pod wrażeniem.


Fizyk napisał(a): Czyli musieli specjalnie spreparować swój kryształ, a jakby tego jeszcze było mało, musieli "precyzyjnie przepuszczać prąd elektryczny". Rzeczywiście, brzmi jak coś spotykane w naturze.

EDIT: Jeszcze żeby zaznaczyć, bo znowu zaczynamy się kłócić o kompletnie nieistotne szczegóły: kryształy fotoniczne wpływają na ruch światła wewnątrz kryształu, więc niezależnie od tego, jak magiczne kryształy da się znaleźć w naturze, to znowu nie ma żadnego znaczenia dla propagacji światła w atmosferze.


Chyba zbyt szybko skreślasz taką koncepcję.
Otóż gdyby przyjąć, że Ziemia jest wklęsła, to mogłaby się okazać, że jest jednym wielkim kryształem fotonicznym, z uwagi na
- swoją krzemową strukturę,
- fakt, że atmosfera jest naładowana elektrycznie
- fakt, że to spreparowanie polegało na ustawianiu po prostu dziurek, czyli przerw w materiale
- to, że efekt nie musiałby występować tak ciągle i precyzyjnie jak u tych naukowców.



to oczywiście luźna koncepcja i to "zasłyszana" gdzieś w sieci, nie przesądzam akurat tego czynnika.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez matsuka - 01.11.2018, 02:09
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości