Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W poszukiwaniu Edenu czy jakoś tak na Dicovery...
Witam serdecznie.

Nie wiem czy oglądaliście wczoraj około 20:00 na Civilisation. Ja zobaczyłem to zupełnie przez przypadek, kiedy żona chciała obejrzeć jakiś film w TV (nie dałem jej), bo to było arcyciekawe...
W ogromnym skrócie. Otóż badacze przedstawili wiarygodne dowody na to, że biblijny Eden znajdował się na jednej z równin we współczesnym Iranie. Samo słowo pochodzi według tych badań od sumeryjskiego edin czyli równina, a w sumeryjskich tekstach sprzed 7 tys. lat znaleziono mniej więcej to samo co w biblii. Fakty wskazują na to, że całe to stworzenie, Adam, Ewa itd, miało miejsce około 7tys. lat temu i miało znaczenie raczej symboliczne, bo wtedy byli już inni ludzie. Według nich chodziło raczej o swego rodzaju odnowienie duchowe, narodziny nowej cywilizacji a nie w ogóle ludzkości. Przedstawione fakty daja wiele do myślenia, i pomagają zrozumieć skąd wzięła się biblia i wierzenia na niej oparte. W każdym razie jeśli to prawda, to definitywnie chrześcijańskich bogów można między bajki włożyć. Może będa powtarzać? Warto obejrzeć.
egoista
Odpowiedz
mam nadzieje, ze bedzie powtorka Język
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
No bardzo ciekawe, ale jak jest tutaj okazja to zachęcam do oglądania programu \"Zagadka kodu Leonarda da Vinci\" na kanale National Geographic o godz. 21.00. To będzie wciągające polecam ten program.
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
Cytat:Według nich chodziło raczej o swego rodzaju odnowienie duchowe, narodziny nowej cywilizacji a nie w ogóle ludzkości. Przedstawione fakty daja wiele do myślenia, i pomagają zrozumieć skąd wzięła się biblia i wierzenia na niej oparte. W każdym razie jeśli to prawda, to definitywnie chrześcijańskich bogów można między bajki włożyć. Może będa powtarzać? Warto obejrzeć.

Sadze ze srogo sie zdziwisz, teisci ogółem są arcypomysłowi.. wręcz wynalazczy :]
Świat rzeczywisty jest o wiele mniejszy niż świat wyobraźni.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości