Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W poszukiwaniu Edenu czy jakoś tak na Dicovery...
#1
Witam serdecznie.

Nie wiem czy oglądaliście wczoraj około 20:00 na Civilisation. Ja zobaczyłem to zupełnie przez przypadek, kiedy żona chciała obejrzeć jakiś film w TV (nie dałem jej), bo to było arcyciekawe...
W ogromnym skrócie. Otóż badacze przedstawili wiarygodne dowody na to, że biblijny Eden znajdował się na jednej z równin we współczesnym Iranie. Samo słowo pochodzi według tych badań od sumeryjskiego edin czyli równina, a w sumeryjskich tekstach sprzed 7 tys. lat znaleziono mniej więcej to samo co w biblii. Fakty wskazują na to, że całe to stworzenie, Adam, Ewa itd, miało miejsce około 7tys. lat temu i miało znaczenie raczej symboliczne, bo wtedy byli już inni ludzie. Według nich chodziło raczej o swego rodzaju odnowienie duchowe, narodziny nowej cywilizacji a nie w ogóle ludzkości. Przedstawione fakty daja wiele do myślenia, i pomagają zrozumieć skąd wzięła się biblia i wierzenia na niej oparte. W każdym razie jeśli to prawda, to definitywnie chrześcijańskich bogów można między bajki włożyć. Może będa powtarzać? Warto obejrzeć.
egoista
Odpowiedz
#2
mam nadzieje, ze bedzie powtorka Język
Od co najmniej czterech pokoleń moja rodzina z dumą dystansuje się od oficjalnych religii... Mówcie co chcecie o cudownej słodyczy ślepej wiary. Moim zdaniem, zdolność do takiej wiary jest czymś przerażającym. Kurt Vonnegut, pisarz, publicysta.
Odpowiedz
#3
No bardzo ciekawe, ale jak jest tutaj okazja to zachęcam do oglądania programu \"Zagadka kodu Leonarda da Vinci\" na kanale National Geographic o godz. 21.00. To będzie wciągające polecam ten program.
Jako człowiek mądry, ukazuj swój rozum ze skromnym umiarem. Babilońska księga mądrości.
Odpowiedz
#4
Cytat:Według nich chodziło raczej o swego rodzaju odnowienie duchowe, narodziny nowej cywilizacji a nie w ogóle ludzkości. Przedstawione fakty daja wiele do myślenia, i pomagają zrozumieć skąd wzięła się biblia i wierzenia na niej oparte. W każdym razie jeśli to prawda, to definitywnie chrześcijańskich bogów można między bajki włożyć. Może będa powtarzać? Warto obejrzeć.

Sadze ze srogo sie zdziwisz, teisci ogółem są arcypomysłowi.. wręcz wynalazczy :]
Świat rzeczywisty jest o wiele mniejszy niż świat wyobraźni.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości