Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiedźmin Bagińskiego
pilaster napisał(a): Nie ma żadnego takiego filmu.  Smutny

Ani serialu  Smutny

I nigdy nie było.  Zły

To na co bert zmarnował paręnaście godzin życia, na oglądanie filmu i serialu, które nie istnieją?

Cytat:Pilaster oczekuje, że przedstawią ich w końcu jako bezwzględnych hersztów bandy zwanej "drużyną" i to jak udało im się tej dzikiej sforze wilków przewodzić. Coś na kształt serialu "Black sails" tyle że w X/XI wieku.

Polska sztuka kinematografii (filmowej i serialowej) jeszcze nie dorosła. Tak jak wiedźmin bywa porównywany z Game of Thrones (słusznie lub nie), tak w tej kwestii należałoby porównać Koronę Kruluf z Tudorsami. Wszyscy jesteśmy "zepsuci" przez zbyt dobrą jakość tamtych dzieł.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem

Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania,
czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania,
czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsania,
czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot i czas wstrzymania,
czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania,
czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia,
czas miłości i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju.

Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Taki serial może zrobić chyba tylko Patryk Vega.

Helen napisał(a): Przecież serial to jest film rozciagnięty o kolejne kilka godzin tego samego festu przeszarżowanego aktorstwa i biednych efektów.

Nieprecyzyjnie napisałem. Chodziło mi o przyszły serial.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Też te zarzuty do mnie nie przemawiają. Można by oczywiście przedstawić Mieszka czy Chrobrego jako totalnych fajtłapów, którzy tylko z pomocą szczęścia osiągają sukces a Odę jako protoplastkę żołnierzy wyklętych skrzywdzoną później przez kronikarzy ale chyba strawne by to nie było. Powieść historyczna to gatunek w którym ciężko odkryć Amerykę od nowa  i to dość naturalne, ze Cherezińska może wyglądać jak uwspółcześniony Bunsch.   Czytałem opinie, że Sapkowski to taki Sienkiewicz w świecie fantasy Oczko

Co ciekawe sama Cherezińska przy pierwszym podejściu (Korona śniegu i krwi) zupełnie mi nie podeszła i dopiero za drugim razem zaskoczyła. Ostatnio skończyłem Turniej Cieni -  wcześniej nawet nie wiedziałem, że był jakiś Rufin Piotrowski - a jak się okazało pochowany jest u mnie w mieście.

Najbardziej lubię "Północną Drogę", którą przeczytałam po raz pierwszy. "Trzy młode pieśni" jeżdżą ze mną czasami w podróż. "Korona śniegu i krwi" czytała się ciężko na początku, a wciągnęłam się po około stu stronach.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
bert04 napisał(a):
pilaster napisał(a): Nie ma żadnego takiego filmu.  Smutny

Ani serialu  Smutny

I nigdy nie było.  Zły

To na co bert zmarnował paręnaście godzin życia, na oglądanie filmu i serialu, które nie istnieją? 

Nie ma pilaster pojęcia. Może miał bert koszmary senne? A może coś mu się zwidziało?  Nieśmiały

[quote pid='710543' dateline='1552401358']

Cytat:Pilaster oczekuje, że przedstawią ich w końcu jako bezwzględnych hersztów bandy zwanej "drużyną" i to jak udało im się tej dzikiej sforze wilków przewodzić. Coś na kształt serialu "Black sails" tyle że w X/XI wieku.

Polska sztuka kinematografii (filmowej i serialowej) jeszcze nie dorosła. 
[/quote]

I długo jeszcze przyjdzie na to czekać...
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a):Pilaster oczekuje, że przedstawią ich w końcu jako bezwzględnych hersztów bandy zwanej "drużyną" i to jak udało im się tej dzikiej sforze wilków przewodzić.
Gdzie, w Polszcze? Awykonalne. W Polszcze musi być mitologia, bo ten kraj stoi na mitologii. Katolickiej.

W ogóle, im dłużej żyję w tym kraju, tym bardziej mnie on przygnębia.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): Taki serial może zrobić chyba tylko Patryk Vega.

- Synu, ty mi tu kurwa zapierdalaj do tej Wiślicy i siedź tam, sprzedawaj ludzi a złoto mi do mieszka posyłaj, bo jak nie to ci nogi z dupy powyrywam.

- Ty mi tu ojciec nie pierdol, bo ta twoja stara rura ci tak w łeb nasrała, że teraz się dajesz szwabom cwelować bez tranu w dupie. Chuj ci poślę, nie złoto na te jej bękarty, co ci wmówiła, że są Twoje. Jak ciebie jakiś grom kopnie to wyjebię ją i jej pomiot, a komu się nie podoba, zęby powybijam.

- Ty synku jesteś kurwa twoja mać za cienki bolek, zaraz ciebie tak przechrzczę, że przez Jordan przelecisz, a potem jak pal w rzekę wbiję. Prędzej sobie miecz wyszczerbisz, niż swoją tłustą dupę na mój tron posadzisz, luju wychrobotany.

Po czym Ojciec i Syn uściskali się serdecznie. Taki typowy piastowski humor żeby pokryć tęsknotę przed rozstaniem.

PS: Tak, jeszcze nie zbanowany. Może po tym?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem

Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania,
czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania,
czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsania,
czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot i czas wstrzymania,
czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania,
czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia,
czas miłości i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju.

Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
No widzisz bert04, za bardzo Cię tu cenią żeby od tak zbanować
Odpowiedz
ErgoProxy napisał(a):  W Polszcze musi być mitologia, bo ten kraj stoi na mitologii. Katolickiej.

Nie katolickiej.

Odpowiedz
Narodowokatolickiej.
For always
Odpowiedz
Narodowosocjalistycznej

Odpowiedz
Narodowokatolickiej. Kto głosił legendę, że rozbite królestwo polskie zrośnie się jak ciało, no właśnie, czyje ciało? Komu zawierzał Rzplitą król Jan Kazimierz i gdzie to czynił?
For always
Odpowiedz
ErgoProxy napisał(a): Narodowokatolickiej. Kto głosił legendę, że rozbite królestwo polskie zrośnie się jak ciało, no właśnie, czyje ciało? Komu zawierzał Rzplitą król Jan Kazimierz i gdzie to czynił?

Słusznie użył Ergo czasu przeszłego.  Cwaniak

Bardzo przeszłego.  Uśmiech

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości