To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiedźmin Bagińskiego
#41
pilaster napisał(a): Nie ma żadnego takiego filmu.  Smutny

Ani serialu  Smutny

I nigdy nie było.  Zły

To na co bert zmarnował paręnaście godzin życia, na oglądanie filmu i serialu, które nie istnieją?
_______________________

Cytat:Pilaster oczekuje, że przedstawią ich w końcu jako bezwzględnych hersztów bandy zwanej "drużyną" i to jak udało im się tej dzikiej sforze wilków przewodzić. Coś na kształt serialu "Black sails" tyle że w X/XI wieku.

Polska sztuka kinematografii (filmowej i serialowej) jeszcze nie dorosła. Tak jak wiedźmin bywa porównywany z Game of Thrones (słusznie lub nie), tak w tej kwestii należałoby porównać Koronę Kruluf z Tudorsami. Wszyscy jesteśmy "zepsuci" przez zbyt dobrą jakość tamtych dzieł.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#42
Taki serial może zrobić chyba tylko Patryk Vega.

Helen napisał(a): Przecież serial to jest film rozciagnięty o kolejne kilka godzin tego samego festu przeszarżowanego aktorstwa i biednych efektów.

Nieprecyzyjnie napisałem. Chodziło mi o przyszły serial.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#43
DziadBorowy napisał(a): Też te zarzuty do mnie nie przemawiają. Można by oczywiście przedstawić Mieszka czy Chrobrego jako totalnych fajtłapów, którzy tylko z pomocą szczęścia osiągają sukces a Odę jako protoplastkę żołnierzy wyklętych skrzywdzoną później przez kronikarzy ale chyba strawne by to nie było. Powieść historyczna to gatunek w którym ciężko odkryć Amerykę od nowa  i to dość naturalne, ze Cherezińska może wyglądać jak uwspółcześniony Bunsch.   Czytałem opinie, że Sapkowski to taki Sienkiewicz w świecie fantasy Oczko

Co ciekawe sama Cherezińska przy pierwszym podejściu (Korona śniegu i krwi) zupełnie mi nie podeszła i dopiero za drugim razem zaskoczyła. Ostatnio skończyłem Turniej Cieni -  wcześniej nawet nie wiedziałem, że był jakiś Rufin Piotrowski - a jak się okazało pochowany jest u mnie w mieście.

Najbardziej lubię "Północną Drogę", którą przeczytałam po raz pierwszy. "Trzy młode pieśni" jeżdżą ze mną czasami w podróż. "Korona śniegu i krwi" czytała się ciężko na początku, a wciągnęłam się po około stu stronach.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#44
bert04 napisał(a):
pilaster napisał(a): Nie ma żadnego takiego filmu.  Smutny

Ani serialu  Smutny

I nigdy nie było.  Zły

To na co bert zmarnował paręnaście godzin życia, na oglądanie filmu i serialu, które nie istnieją? 

Nie ma pilaster pojęcia. Może miał bert koszmary senne? A może coś mu się zwidziało?  Nieśmiały

[quote pid='710543' dateline='1552401358']
_______________________

Cytat:Pilaster oczekuje, że przedstawią ich w końcu jako bezwzględnych hersztów bandy zwanej "drużyną" i to jak udało im się tej dzikiej sforze wilków przewodzić. Coś na kształt serialu "Black sails" tyle że w X/XI wieku.

Polska sztuka kinematografii (filmowej i serialowej) jeszcze nie dorosła. 
[/quote]

I długo jeszcze przyjdzie na to czekać...
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#45
pilaster napisał(a):Pilaster oczekuje, że przedstawią ich w końcu jako bezwzględnych hersztów bandy zwanej "drużyną" i to jak udało im się tej dzikiej sforze wilków przewodzić.
Gdzie, w Polszcze? Awykonalne. W Polszcze musi być mitologia, bo ten kraj stoi na mitologii. Katolickiej.

W ogóle, im dłużej żyję w tym kraju, tym bardziej mnie on przygnębia.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#46
Żarłak napisał(a): Taki serial może zrobić chyba tylko Patryk Vega.

- Synu, ty mi tu kurwa zapierdalaj do tej Wiślicy i siedź tam, sprzedawaj ludzi a złoto mi do mieszka posyłaj, bo jak nie to ci nogi z dupy powyrywam.

- Ty mi tu ojciec nie pierdol, bo ta twoja stara rura ci tak w łeb nasrała, że teraz się dajesz szwabom cwelować bez tranu w dupie. Chuj ci poślę, nie złoto na te jej bękarty, co ci wmówiła, że są Twoje. Jak ciebie jakiś grom kopnie to wyjebię ją i jej pomiot, a komu się nie podoba, zęby powybijam.

- Ty synku jesteś kurwa twoja mać za cienki bolek, zaraz ciebie tak przechrzczę, że przez Jordan przelecisz, a potem jak pal w rzekę wbiję. Prędzej sobie miecz wyszczerbisz, niż swoją tłustą dupę na mój tron posadzisz, luju wychrobotany.

Po czym Ojciec i Syn uściskali się serdecznie. Taki typowy piastowski humor żeby pokryć tęsknotę przed rozstaniem.


PS: Tak, jeszcze nie zbanowany. Może po tym?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#47
No widzisz bert04, za bardzo Cię tu cenią żeby od tak zbanować
Odpowiedz
#48
ErgoProxy napisał(a):  W Polszcze musi być mitologia, bo ten kraj stoi na mitologii. Katolickiej.

Nie katolickiej.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#49
Narodowokatolickiej.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#50
Narodowosocjalistycznej
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#51
Narodowokatolickiej. Kto głosił legendę, że rozbite królestwo polskie zrośnie się jak ciało, no właśnie, czyje ciało? Komu zawierzał Rzplitą król Jan Kazimierz i gdzie to czynił?
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#52
ErgoProxy napisał(a): Narodowokatolickiej. Kto głosił legendę, że rozbite królestwo polskie zrośnie się jak ciało, no właśnie, czyje ciało? Komu zawierzał Rzplitą król Jan Kazimierz i gdzie to czynił?

Słusznie użył Ergo czasu przeszłego.  Cwaniak

Bardzo przeszłego.  Uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#53


Patrząc na powyższe wydaje się, że będzie tak jak się spodziewałem. Czyli tak sobie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#54
Nie gadaj. Bardzo dobrze to wygląda. Trochę kolorowo, ale może mrocznie też będzie.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#55
Nie ma lipy, ale szału też nie ma. Ale może sam serial będzie dobrze wykonany. Oby tak było.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#56
Zrobili to za bardzo odrealnione. Wygląda jak filmiki z gier. Jak balansu nie ma, to dupy nie będzie urywać.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#57
Magia i potwory są odrealnione. Mnie klimat podoba się. Właśnie ma wyglądać jak nierzeczywisty, obcy, z innymi prawami natury.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#58
Henry Cavil nabrał masy do roli. Pewnie wiedźmińskie eliksiry i mutageny Uśmiech
Trailer nie zmącił mi optymizmu, ale kilka obaw jest. Może trochę za bardzo wyczulony się na to zrobiłem i incelski wątek obok nie pomaga, ale podmienianie koloru skóry postaci bo reasons zwykle świadczy negatywnie. Raczej jak Pogromcy Duchów z 2016 się nie skończy, ale fakt, że ktoś bierze Wiedźmina i przeszkadza mu/jej( Oczko ) ewentualne niedoreprezentowanie mniejszości, trochę martwi.
Odpowiedz
#59
To zależy od tego, na ile to jest sensowne. Świat Wiedźmina, podobnie jak większość klasycznej fantasy, jest wzorowany na średniowieczno-renesansowej Europie i zakłada dość podobne możliwości transportu i ekspansji. To oznacza, że społeczeństwa będą w miarę jednorodne fenotypowo. Co jednak oznacza "w miarę" to już rzecz subtelna. Ponadto: o ile istnieje kanoniczna historia królestw północnych, których mieszkańcy są potomkami stosunkowo nielicznej grupy kolonistów sprzed wieków, ich mieszkańcy muszą być jednorodni i np. Ciri innego koloru niż Yennefer, czy coś, byłaby niedorzeczna. Ale już o historii krajów południowych nic nie wiadomo, bo Sapkowski to nie Tolkien i nigdy nie miał ambicji stworzenia całego świata. Nie wiadomo na przykład, jacy są południowi sąsiedzi Nilfgaardu. Równie dobrze mogą być czarni lub fioletowi. Toteż budząca niezdrowe kontrowersje decyzja obsadzenia przez mulatkę Mimi Ndiweni roli Fringilli - czarownicy z południa - moim zdaniem nijak nie narusza logiki świata. Przykre jest jedynie to, że zarówno obrońcy Politycznej Poprawności, jak i entuzjaści Politycznej Niepoprawności w ogóle się takimi drobiazgami nie przejmują.
Odpowiedz
#60
Cóż, pozostaje przypomnieć, jak to Geralt wykłada w gospodzie złotemu smokowi Trzy Kawki, że złotych smoków nie ma, bo to są stworzenia bajkowe jak feniks, a nie jak autentyczne konie w paski z Ofiru i Zangwebaru. Zresztą Bogusław Polch ilustrując pierwsze wydanie wiedźmina, obstawę rzeczonego smoka, tj. Zerrikanki, stylizował ewidentnie na Murzynki.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości