To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przełom w walce kobiet z patriarchatem?
znaLezczyni napisał(a): Może lepiej byłoby wyjść ze świata bajek/ patriarchalnych koncepcji i samej zadbać o swe bezpieczeństwo, a w mężczyźnie widzieć partnera a nie rycerza?

Wiesz, oglądałem ostatnio jakiś program typu 'pogaduszki psiapsiółek".

I najpierw panie gremialnie ubolewały nad męskim samcem, że taki brutalny prymitywny etc.
Za chwilę, na jednym oddechu, zaczęły z kolei nostalgicznie perorować, że dziś prawdziwych mężczyzn już nie ma, że są tacy niemęscy, metroseksualni etc.

Śmiechłem.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz

Niestety, ubolewam nad brakiem konsekwencji niektórych przedstawicielek mojej płci.

Rodica


Cytat:Autentyczny strach i przerażenie odbierajace władzę w nogach i rozumie.

No jeśli autentyczne przeżycia sprowadzają się do takiego strachu, to dziękuję, postoję. Obejdę się (mam nadzieję) bez autentyczności.


Cytat:Nie rozumiem skąd te pretencje? Nikomu niczego nie narzucam.

1. Pretensji z mojej strony nie było.
2. Nie narzucasz, a jednak trochę narzucasz, deprecjonując dążenie do bezpieczeństwa i wygody (nawiasem mówiąc, potrzeba bezpieczeństwa jest najbardziej podstawową potrzebą człowieka, oprócz większości fizjologicznych).



Cytat:Męski nie oznacza chamski i brutalny. Czy wy meżczyźni naprawdę macie taki zerojedynkowy mózg?

Przykro mi, ale zrozumiałam wypowiedź Sofeicza i zgadzam się z jej przekazem - a mężczyzną nie jestem.
Cytat:Mężczyzna może być brutalny dla kobiety pod jednym warunkiem:

W  łóżku i za jej zgodą.

Too much information.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Wiesz, oglądałem ostatnio jakiś program typu 'pogaduszki psiapsiółek".

I najpierw panie gremialnie ubolewały nad męskim samcem, że taki brutalny prymitywny etc.
Za chwilę, na jednym oddechu, zaczęły z kolei nostalgicznie perorować, że dziś prawdziwych mężczyzn już nie ma, że są tacy niemęscy, metroseksualni etc.

Śmiechłem.

To wszystko racja, ale żeby oddać sprawiedliwość,  to kupmle przy piwie też potrafią biadolić nad tym, że baby to głupie są, nigdy nie mają co na siebie włożyć, gromadzą tony kosmetyków i przed każdym wyjściem dwie godziny muszą się pindrzyć przed lustrem, a za chwilę, nawet nie czekając na drugie piwo, że dziś prawdziwych kobiet nie ma, tylko jakieś uniseksy w dresach, z fryzurą na rekruta. Ludzie chcieliby mieć korzyści bez skutków ubocznych.
Odpowiedz
Rodica napisał(a): Autentyczny strach i przerażenie odbierajace władzę w nogach i rozumie.

A życie? pytanie było o nieautentyczne życie a nie nieautentyczny strach.
Odpowiedz
Rodica napisał(a): Dlatego życie w warunkach w których eliminuje się wszelkie zagrożenia nigdy nie dostarczy prawdziwych przeżyć i tym samym bodźców do rozwoju.
To dlatego wyłączyłaś reputację?

Rodica napisał(a): Człowiek intuicyjnie szuka adrenaliny, czegoś co go pobudzi, dlatego, że większe emocje zapewniają większą przyjemnosć seksualną.
Podobnie jak exeter, zapominasz, że powinnaś pisać za siebie, a nie za innych.

Ta adrenalina i przyjemność seksualna u większości wcale się nie łączą. Bo z tego, co piszesz dalej wynika, że masz na myśli dość wysoki poziom adrenaliny, a nie minimalny, jak np. związany z zakochaniem. To raczej niestandardowa reakcja. Zwykle u kobiet na przyjemność wpływa rozluźnienie mięśni, co wiąże się raczej z poczuciem bezpieczeństwa. Nie wręcz przeciwnie.

Oczywiście to nie wyczerpuje tematu gustów seksualnych przeciętnego człowieka ale takie są główne trendy.

Rodica napisał(a): Mężczyzna może być brutalny dla kobiety pod jednym warunkiem:
W łóżku i za jej zgodą.
Zabrzmiało, jakbyś urodziłaś się o kilka milionów lat za późno.

Ale wiesz, że brutal w łóżku i łagodny kulturalny facet poza łóżkiem to jest połączenie wyjątkowo absurdalne?
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
Rodika ma za dużo czasu, więc wypisuje różne rzeczy.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Rodica napisał(a): Bo istnieją rózne rodzaje stresu, stres odziałujący na człowieka w sposob ciagły jest niekorzystny dla zdrowia.
Innymi słowy, za dużo okazji do samorozwoju.

Rodica napisał(a): No i właśnie to napisałam. Rozluźnienie mieśni nastepuje u kobiety kiedy mężczyzna ją od stresu wyzwoli.
No pewnie. Rozluźnienie z litrem adrenaliny we krwi (bo pisałaś o niebezpieczeństwie).

Rodica napisał(a): Gratuluję zdolności logicznego myślenia.
Patrz akapit wyżej.

Rodica napisał(a): To znaczy, że co? Mężczyźni są pozbawieni umiejętności zabawy? Mów za siebie w takim razie.
Mówię za siebie też. Nie wiem, jak można kogoś sponiewierać w łóżku w nocy, a potem rano szanować. Chyba, że nie rozumiesz słowa "brutalność". A nie odpowiada ono zabawie.

Tak naprawdę to jest zwyczajnie nietypowe. Ale, zupełnie poważnie, czasem istnieje też podobny realny problem. Na przykład ktoś, kto został wychowany w domu, gdzie panowała przemoc, w późniejszym życiu potrzebuje jakiejś formy przemocy w życiu seksualnym. Być może powstają trwałe skojarzenia relacji damsko męskich z przemocą jako czegoś optymalnego, najbardziej normalnego. Istnieją też inne poniekąd podobne przyczyny. Nie zawsze można to całkowicie zmienić. Zwykle szuka się jakiegoś rozwiązania, które można określić jako kompromisowe.
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
Soul33 napisał(a): Ale wiesz, że brutal w łóżku i łagodny kulturalny facet poza łóżkiem to jest połączenie wyjątkowo absurdalne?

Oj tam oj tam, powiedzenie "cicha woda" skądś się wzięło Język A ludzie kulturalni bawią się w jakieś sado maso dominacje. Jest coś takiego jak safe-word na takie okazje. Więc pod tym względem przyznam Rodice rację.

Natomiast w temacie że autentyczne jest tylko bicie się z niedźwiedziem na gołe klaty, albo seks w helikopterze po uratowaniu kobiety z płonącego wieżowca to już się nie zgodzę.
Odpowiedz
Rodica napisał(a): Nie potrzebuję przemocy w życiu seksualnym, jesli mi to sugerujesz.
To nie było na Twój temat. Napisałem tylko, że "istnieje podobny realny problem".

Rodica napisał(a): Ja na przykład czytałam, że sklonność do przemocy może wywołać też pasywność i obojętność. Idąc twoim tokiem myślenia obojętni i pasywni rodzice mogą ukształtować u dziecka agresywny charakter albo pasywna partnerka w lóżku może być powodem agresji partnera
Nie. Po prostu wyciągasz wnioski jak exeter, czyli mieszasz różne rzeczy.

magicvortex napisał(a): Oj tam oj tam, powiedzenie "cicha woda" skądś się wzięło Język A ludzie kulturalni bawią się w jakieś sado maso dominacje. Jest coś takiego jak safe-word na takie okazje. Więc pod tym względem przyznam Rodice rację.
Może jednak inaczej rozumiemy, czym jest brutalność. Gdy kogoś zwyczajnie bijesz, wyrządzasz jakąś krzywdę fizyczną, to już na pewno nie jest normalne. Zasadniczo brutalność nie mieści mi się w pojęciu zabawy.

Oczywiście rozumiem, że niektórym się mieści. Mnie to w niczym nie przeszkadza. Może im się mieścić nawet kij od szczotki Uśmiech
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
Soul33 napisał(a): Może jednak inaczej rozumiemy, czym jest brutalność. Gdy kogoś zwyczajnie bijesz, wyrządzasz jakąś krzywdę fizyczną, to już na pewno nie jest normalne. Zasadniczo brutalność nie mieści mi się w pojęciu zabawy.

Oczywiście rozumiem, że niektórym się mieści. Mnie to w niczym nie przeszkadza. Może im się mieścić nawet kij od szczotki Uśmiech

No sado-maso, bondage, dominacja itp nie jest normą, ale to nie przeszkadza niektórym czerpać z tego radochy. Zresztą są różne poziomy, jednym starczą kajdanki a inni muszą się związać kilometrem liny i wisieć na haku. Oraz ta brutalność jest pod kontrolą, obie strony się godzą na to i maja określone granice. Po prostu te granice są gdzie indziej niż u Kowalskich.

A co do brutalności i zabawy to jest ona w filmach, sportach, podwórkowych przepychankach, sparingach z rodzeństwem itp. Ludzie czasem lubią walczyć.
Odpowiedz
To naprawdę zależy od definicji.

brutalny «agresywny, bezwzględny, nadużywający swojej siły lub przewagi»
https://sjp.pwn.pl/sjp/brutalny;2446288.html

Sama agresja to dla mnie za mało na brutalność ale jeśli ma być połączona z bezwzględnością i nadużywaniem, wtedy nie mieści się w Twoim opisie.
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
Soul33 napisał(a): To naprawdę zależy od definicji.

brutalny «agresywny, bezwzględny, nadużywający swojej siły lub przewagi»
https://sjp.pwn.pl/sjp/brutalny;2446288.html

Sama agresja to dla mnie za mało na brutalność ale jeśli ma być połączona z bezwzględnością i nadużywaniem, wtedy nie mieści się w Twoim opisie.

Masz rację w tym że to zależy od definicji, przyznaję że miałem na myśli brutalność w sensie potocznym a to wielokrotnie słyszałem jako coś niekoniecznie pejoratywnego. Poza tym w pewnym sensie chodzi o agresje, bezwzględność i nadużywanie siły, po prostu do pewnego limitu (czyli w sumie nie bezwzględność), w bezpiecznych ramach. To tak jak walki bokserskie mogą być brutalne ale jest sędzia który kończy pojedynek jeśli życie i zdrowie jednego z bokserów jest widocznie zagrożone.

Ale trochę nie chce mi się wchodzić za głęboko w semantykę, wydaje mi się że jednak wiadomo o co chodzi.
Odpowiedz
I wszystko wraca do normy: http://niezalezna.pl/211365-opaski-anty-...lko-niemcy
Chcesz być zgwałcona - nie zakładasz bransoletki. Nie chcesz - zakładasz. To musi być pisoska propaganda. Nie można być tak głupim.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Nie protestujesz publicznie przeciwko gwałtom, bo się boisz albo cię nie obchodzi - jesteś lewakiem. Protestujesz publicznie przeciwko gwałtom, nosząc jakieś znaki - jesteś lewakiem.
Odpowiedz
To jest ochronne personalne
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a): To jest ochronne personalne
Nie. Nie jest. Nikt poza pseudoprawackimi mediami dla debili niczego takiego nie twierdzi.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Smok Eustachy
Cytat:I wszystko wraca do normy: http://niezalezna.pl/211365-opaski-anty-...lko-niemcy
Chcesz być zgwałcona - nie zakładasz bransoletki. Nie chcesz - zakładasz.
A ty znowu o opaskach? Weźże chłopie nie serwuj nam tu odgrzewanych kotletów.
Cytat:To musi być pisoska propaganda.
Też tak myślę.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Rodica napisał(a): To już nie jest twoja sprawa, zajmij się sobą, nie potrzebuję kolejnego tatusia.

Przestań mi matkować - nie będziesz mi mówić czym mam się zająć. W ogóle do ciebie nie pisałem, więc nie wiem po co się do mnie odzywasz.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Zwykłe kobiety to nieco inna bajka, inne realia i prawdopodobnie inne schematy molestowania.  W przypadku dość hermetycznego świata gwiazd i celebrytów Holywood nie zdziwiłbym się jednak, że gdyby część przypadków owego molestowania była w rzeczywistości  zwyczajną prostytucją w białych rękawiczkach.


To samo twierdzi pewien aktor.

Cytat:Women are partly to blame for showbiz sex scandal, says Sir Ian McKellen: Star claims some actresses tell directors they will sleep with them to win roles


Stage and screen star Sir Ian McKellen has spoken out about the sex scandal in film and theatre,claiming women are partly responsible because some tell directors they'll sleep with them to win roles.

'People must be called out and it's sometimes very difficult for victims to do that,' the Lord Of The Rings star said in a talk at the Oxford Union recently.

'I hope we're going through a period that will help to eradicate it altogether. But from my own experience, when I was starting acting in the early Sixties, the director of the theatre I was working at showed me some photographs he got from women who were wanting jobs. . . some of them had at the bottom of their photograph 'DRR' — directors' rights respected. In other words, if you give me a job, you can have sex with me.


Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...andal.html


Ale są też takie przypadki jak poniżej opisany.
Młodzian fałszywe oskarżony o gwałt ostatecznie został uniewinniony. Stwierdził, po osobistych doświadczeniach, że do czasu udowodnienia winy oskarżeni w takich sprawach powinni pozostać anonimowi. Ciekawe czy złoży pozew przeciwko tamtej dziewczynie. Powinien, a ona powinna zostać ukarana za fałszywe oskarżenia.


Cytat:People accused of rape should be granted anonymity until they are found guilty, said a university student who spent two years on bail before the rape case against him collapsed.

Liam Allan told Sky News: ”I think every individual [involved in rape cases] should be given anonymity, even afterwards, unless they say they want to go public.”

The 22-year-old was cleared after lawyers discovered text messages, previously undisclosed by the prosecution, cast doubt on the claim that the sex was non-consensual.

http://www.independent.co.uk/news/uk/cri...15226.html
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Świat się zmienia.
[Obrazek: attachment.php?aid=779]
dyskryminacja
https://www.focus.de/politik/ausland/sch...920b63484e


Załączone pliki
.png   gwalt.png (Rozmiar: 104.11 KB / Pobrań: 154)
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości