To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Kto zwycięży na Ukrainie?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
p. Wiktor Janukowycz i aparat obecnej władzy
33.33%
14 33.33%
Opozycja
66.67%
28 66.67%
Razem 42 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grillowanie Ukrainy
Co do Chin, to pytanie, czy nie spróbują wjechać na Tajwan.

Dragula napisał(a): Szczerze wątpię. Gdyby putin za bardzo odjechał, to ktoś by go podciął żyły, powiesił, albo przedawkował.
Stalina ponoć udusili poduszką, ale nawet jeśli to ile czasu minęło..

Gawain napisał(a): Oni z Putinem stracili hajs trzymany za granicą. W mordy im Zachód napluł i zabrał to co cenią najbardziej.
To nie to, gdyby Putin deeskalował, to by im dostęp do kasy przywrócili. Chyba chłop po prostu poczuł wiatr historii we włosach.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a):Co do Chin, to pytanie, czy nie spróbują wjechać na Tajwan.

Raczej nie. Tajwan jest dobrze uzbrojony i od lat rozważają wszelkie możliwe scenariusze. Dodatkowo Tajwan to trudny teren do zdobycia(wyspa otoczona klifami). Dla Chin atak na Tajwan byłby bardziej kosztowny niż atak RU na UKR

kmat napisał(a):Stalina ponoć udusili poduszką

zdechł tak jak żył. We własnym moczu i gównie. I nikt nie zajrzał do niego bo bali się wejść
Odpowiedz
kmat napisał(a): poczuł wiatr historii we włosach.

W czym? Język
All cognizing aims at "delivering a grip on the patterns that matter for the interactions that matter"
(Wszelkie poznanie ma na celu "uchwycenie wzorców mających znaczenie dla interakcji mających znaczenie")
Andy Clark

Moje miejsce na FB:
https://www.facebook.com/Postmoralno%C5%...1700366315
Odpowiedz
E.T. napisał(a): W czym?
Metafora taka Uśmiech
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Powinni zrobić jakieś zbiórki pieniędzy na wyposażenie dla wojska UKR. Sam bym wpłacił chociaż te symboliczne 2.44 zł z smsa

Ja też.

Dragula napisał(a): Jprdl reakcja Chin - to nie inwazja. Wjechanie ze sprzętem wojskowym na teren innego państwa to nie inwazja. Pytanie jaki Chiny mają w tym interes, Rosja to przecież cierń w dupie świata

No oni to chcą zrobić to co się Putinowi marzy z Ukrainą. Łyknąć w całości, zacytuję siebie:

Cytat:Mało prawdopodobne a pożytek z tego taki jak z psychozy Stalina. Co prawda niby łatwiej na froncie, niby osłabiony, ale jak wyżej. Słaba Rosja to Rosja w orbicie Chin. I Chiny mają potencjał aby po Putinie, który się wmota w kumoterstwo doprowadzić do gotowania żaby i przejęcia sobie Rosji na własność. Tam nie ma raczej patriotów. Na widok dolarów sami sprzedadzą absolutnie wszystko i nim się kto obejrzy będzie skośnooko za Uralem a przed niewiele lepiej.

Oczywiste jest, że każda aneksja nie przejdzie. Zrobienie więcej Donbabwów i Ługand to kolejne doczepki o koszmarnych kosztach utrzymania i odbudowy. No i Zachód wiadomo, że tu nie pomoże a Rosja zdychająca, z frontami od Sasa do Lasa, osankcjonowana, bez rynków zbytu, potrzebować będzie prefabrykatów, żarcia, gotówki... I kto je da? Oczywista oczywistość - Chiny. A za co? Za gaz za półdarmo, który bez odbebrania będzie spalany, za ropę, za węgiel, diamenty, złoto i inne cuda Syberii. Na własnych warunkach, po własnych cenach i bez dolara transferowego, tylko za pomocą Jena CBDC. Bo Putin szybko porozpierdala siły Ukraińskie i właściwie na chuj mu gruzy i zgliszcza o wielkości Francji? Z partyzantką ukraińską? Njwyżej pokusi się o "odwiecznie ruskie ziemie" tam gdzie przewaga rosyjskiego w mowie jest najsilniejsza, spróbuje zainstalować Janukowycza, ale to w polityce Chin nic nie zmieni. Oni sobie Putina pod kroplówkę podsadzą i wyssą z Rosji co się da i to za pół darmo.

kmat napisał(a): Co do Chin, to pytanie, czy nie spróbują wjechać na Tajwan.

Pytanie na ile ten Tajwan jest im potrzebny i do czego? Ja sądzę, że oni po prostu chcą być jedyną alternatywą dla osamotnionej Rosji. I sobie wyruchać misia w pozycji "na smoka".

Cytat:To nie to, gdyby Putin deeskalował, to by im dostęp do kasy przywrócili. Chyba chłop po prostu poczuł wiatr historii we włosach.

Mnie też to tknęło i szukam całego orędzia ale nie bardzo mogę znaleźć. Deeskalacja to by była jawna słabość. Jeżeli ma wrogów na Kremlu. A ma z pewnością. To mógłby być powód do ataku. No i może jakaś akcja wywrotowa została mu doniesiona. FSB aresztowało nastolatka za wysadzenie ich siedziby. W Maincrafcie... Putin wprost mówił coś o poprawianiu ukraińskiej dekomunizacji, o Leninie architekcie... Znaczy się plan jest. Planów się nie kombinuje na kolanie, nie w takiej skali i przy takiej siatce oligarchów. On chce zablokować dokumentnie Ukrainę. Zainstalować Janukowycza albo inną marionetkę, zająć może coś poza Krymem albo natworzyć więcej republik ludowych. Żeby tylko Ukraiński rząd przyklepał te zdobycze i Zachód wyzbył się argumentu do sankcji. Coś musiało go wkurwić i dotknąć bezpośrednio.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain
Cytat:Mnie też to tknęło i szukam całego orędzia ale nie bardzo mogę znaleźć.
Jak to nie możesz znaleźć? Przecież dwie strony temu dałem linka.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Gawain napisał(a):
InspektorGadżet napisał(a): Powinni zrobić jakieś zbiórki pieniędzy na wyposażenie dla wojska UKR. Sam bym wpłacił chociaż te symboliczne 2.44 zł z smsa

Ja też.

Dobry pomysł. Też bym wpłacił.

Gawain napisał(a): Oczywiste jest, że każda aneksja nie przejdzie. Zrobienie więcej Donbabwów i Ługand to kolejne doczepki o koszmarnych kosztach utrzymania i odbudowy. No i Zachód wiadomo, że tu nie pomoże a Rosja zdychająca, z frontami od Sasa do Lasa, osankcjonowana, bez rynków zbytu, potrzebować będzie prefabrykatów, żarcia, gotówki... I kto je da? Oczywista oczywistość - Chiny. A za co? Za gaz za półdarmo, który bez odbebrania będzie spalany, za ropę, za węgiel, diamenty, złoto i inne cuda Syberii. Na własnych warunkach, po własnych cenach i bez dolara transferowego, tylko za pomocą Jena CBDC. Bo Putin szybko porozpierdala siły Ukraińskie i właściwie na chuj mu gruzy i zgliszcza o wielkości Francji? Z partyzantką ukraińską? Njwyżej pokusi się o "odwiecznie ruskie ziemie" tam gdzie przewaga rosyjskiego w mowie jest najsilniejsza, spróbuje zainstalować Janukowycza, ale to w polityce Chin nic nie zmieni. Oni sobie Putina pod kroplówkę podsadzą i wyssą z Rosji co się da i to za pół darmo.

Opcja z chińską kroplówką i wysysaniem jest niestety możliwa i racjonalna, więc już teraz powinniśmy sprawić, by ta opcja się Pekinowi nie opłacała (poprzez sankcje - np. przenoszenie fabryk z ChRL do Indii, Afryki i innych Bangladeszów), a opłacało się im dołączenie do Nowych Aliantów już teraz (poprzez zachęty).

Gawain napisał(a):
kmat napisał(a): Co do Chin, to pytanie, czy nie spróbują wjechać na Tajwan.

Pytanie na ile ten Tajwan jest im potrzebny i do czego? Ja sądzę, że oni po prostu chcą być jedyną alternatywą dla osamotnionej Rosji. I sobie wyruchać misia w pozycji "na smoka".

Dla celów nacjonalistycznych i propagandowych. Chodzi o zjednoczenie narodu chińskiego. Wiadomo, że inwestorzy i masa mądrych Tajwańczyków uciekłoby z Tajwanu, a Tajwan będzie się mocno bronił (ze wsparciem Zachodu), więc łatwiej i przyjemniej byłoby Pekinowi podbić np. Myanmę, no ale - nacjonalizm jest nieracjonalny. A Chiny Ludowe to mieszanka komuny, nacjonalizmu i konfucjanizmu.
Odpowiedz
https://ukraine.ua/news/support-the-arme...f-ukraine/

https://www.mil.gov.ua/en/donate.html

https://savelife.in.ua/en/donate/

Niby pod tymi adresami są dane do przekazywania wpłat dla armii ukraińskiej, ale nie weryfikowałem tego osobiście.

DOUBLE EDIT:
https://www.siepomaga.pl/ukraina

A tu polska zbiórka na pomoc ofiarom, można też płacić sms-em.
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Na stronie ambasady UKR w Polsce można znaleźć linki do zrzutek

https://m.facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Ja sądzę, że oni po prostu chcą być jedyną alternatywą dla osamotnionej Rosji. I sobie wyruchać misia w pozycji "na smoka".
To zrobią na pewno. Miś sam upuścił mydło, żeby się po nie schylić.
Gawain napisał(a): eżeli ma wrogów na Kremlu.
Nie sądzę. Chodorkowski siedzi, a to była naprawdę gruba szycha. Prędzej tych wrogów sobie narobi jak wejdą sankcje na majątki na zachodzie.
Gawain napisał(a): Putin wprost mówił coś o poprawianiu ukraińskiej dekomunizacji, o Leninie architekcie...
No. Tak nieśmiało przypomnę, że przedleninowska granica Rosji przebiegała gdzieś między Kaliszem a Poznaniem. W takich Helsinkach powinni w te pędy zacząć wchodzenie do NATO.
Gawain napisał(a): zająć może coś poza Krymem albo natworzyć więcej republik ludowych.
Idzie po wszystko. Nie będzie kolejnych minirepublik tylko Małorosja.
Gawain napisał(a): Coś musiało go wkurwić i dotknąć bezpośrednio.
Chłop ma obsesję na punkcie odbudowy imperium i Wszechrusi. Z każdym rokiem to jest mniej realistyczne. Młody nie jest, 70 lat i plotki o raku. Jeśli nie teraz to kiedy?
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a):
Gawain napisał(a): Oczywiste jest, że każda aneksja nie przejdzie. Zrobienie więcej Donbabwów i Ługand to kolejne doczepki o koszmarnych kosztach utrzymania i odbudowy. No i Zachód wiadomo, że tu nie pomoże a Rosja zdychająca, z frontami od Sasa do Lasa, osankcjonowana, bez rynków zbytu, potrzebować będzie prefabrykatów, żarcia, gotówki... I kto je da? Oczywista oczywistość - Chiny. A za co? Za gaz za półdarmo, który bez odbebrania będzie spalany, za ropę, za węgiel, diamenty, złoto i inne cuda Syberii. Na własnych warunkach, po własnych cenach i bez dolara transferowego, tylko za pomocą Jena CBDC. Bo Putin szybko porozpierdala siły Ukraińskie i właściwie na chuj mu gruzy i zgliszcza o wielkości Francji? Z partyzantką ukraińską? Njwyżej pokusi się o "odwiecznie ruskie ziemie" tam gdzie przewaga rosyjskiego w mowie jest najsilniejsza, spróbuje zainstalować Janukowycza, ale to w polityce Chin nic nie zmieni. Oni sobie Putina pod kroplówkę podsadzą i wyssą z Rosji co się da i to za pół darmo.

Opcja z chińską kroplówką i wysysaniem jest niestety możliwa i racjonalna, więc już teraz powinniśmy sprawić, by ta opcja się Pekinowi nie opłacała (poprzez sankcje - np. przenoszenie fabryk z ChRL do Indii, Afryki i innych Bangladeszów), a opłacało się im dołączenie do Nowych Aliantów już teraz (poprzez zachęty).

Myślę, że Zachód a zwłaszcza Ameryka nie wystawią zachęty podobnej do kilku milionów kilometrów kwadratowych topniejącej Syberii i jej bogactw. Oraz ogólnej masy upadłościowej Rosji.

https://biznesalert.pl/inwazja-rosji-na-...e-na-zywo/

Cytat:Prezydent USA ogłosił nowe sankcje wobec Rosji za atak na Ukrainę. Uderzają w elity rosyjskie, banki oraz biznes.

Sankcje USA mają być wprowadzone wspólnie z pozostałymi sojusznikami z NATO, w sumie trzydziestoma krajami. Obejmują transakcje w dolarach, euro i juanach z udziałem instytucji finansowych w Rosji. To także wykluczenie VTB z rynku, zakaz wstępu otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina.

Cytat:10.57

Dyktator Białorusi Aleksandr Łukaszenka poinformował, że wojska białoruskie nie uczestniczą w rosyjskiej operacji przeciwko Ukrainie, ale do niej dołączą „jeżeli Rosja o to poprosi”.

Jaja jak berety.

kmat napisał(a):Dla celów nacjonalistycznych i propagandowych. Chodzi o zjednoczenie narodu chińskiego. Wiadomo, że inwestorzy i masa mądrych Tajwańczyków uciekłoby z Tajwanu, a Tajwan będzie się mocno bronił (ze wsparciem Zachodu), więc łatwiej i przyjemniej byłoby Pekinowi podbić np. Myanmę, no ale - nacjonalizm jest nieracjonalny. A Chiny Ludowe to mieszanka komuny, nacjonalizmu i konfucjanizmu.

Zobaczymy. Może i motyw prewencyjnego nie srania na własne plany to to jest. Chociaż z drugiej strony kto w polityce przejmuje się słowami i deklaracjami?


kmat napisał(a):
Gawain napisał(a): eżeli ma wrogów na Kremlu.
Nie sądzę. Chodorkowski siedzi, a to była naprawdę gruba szycha. Prędzej tych wrogów sobie narobi jak wejdą sankcje na majątki na zachodzie.

Po tym orędziu mam wątpliwości co do własnej wersji. Nie wyglądał na zaniepokojonego wewnętrznymi sprawami. Bardziej na obrażonego bo go wyruchali i zabrali zabawki. No i to co było gadane o oligarchach rosyjskich przerzucił na ukraińskich. Znamienne.

Gawain napisał(a): Putin wprost mówił coś o poprawianiu ukraińskiej dekomunizacji, o Leninie architekcie...
No. Tak nieśmiało przypomnę, że przedleninowska granica Rosji przebiegała gdzieś między Kaliszem a Poznaniem. W takich Helsinkach powinni w te pędy zacząć wchodzenie do NATO.[/quote]

Obejrzałem całość i tam widać było plany niszczenia lotnisk, zajebania Czarnobyla i gazowych magazynów. Nigdy nie wspomniał daty przed 1917 jako rokiem rewolucji i tylko w tym kontekście a wymienił ich sporo zwłaszcza rok 1922. Znamienny był traktat brzeski i co prawda mu się nie podobał, ale nie wygląda to na próby pójścia na Zachód tylko na wymienienie genezy dlaczego Ukraina taka duża i potężna została. On nie mówił o niszczeniu Ukrainy tylko o niesłychanie hojnych darach. Okrajaniu. Przywracaniu Rosjan do macierzystej kultury. O Donbabwe i Ługandzie wspomniał jako republikach pokrewnych... Może i stworzy z tego Małorosję, ale bez rządu ukraińskiego przyklepującego zdobycze raczej nie anektuje. Mnóstwo czasu stracił na gadanie o podstępnych usańcach i ich roli, zwłaszcza w terroryzmie i sponsorowaniu go. I tutaj może ktoś miał pucz skręcić? Prawdopodobne wielce.

Gawain napisał(a): zająć może coś poza Krymem albo natworzyć więcej republik ludowych.
Idzie po wszystko. Nie będzie kolejnych minirepublik tylko Małorosja.[/quote]

Nie jestem przekonany. "Dekomunizacja" wskazuje, że chce zabrać wszystkie peryferia i zostawić jakiegoś karła z marionetkowym rządem.


Gawain napisał(a): Coś musiało go wkurwić i dotknąć bezpośrednio.
Chłop ma obsesję na punkcie odbudowy imperium i Wszechrusi. Z każdym rokiem to jest mniej realistyczne. Młody nie jest, 70 lat i plotki o raku. Jeśli nie teraz to kiedy?
[/quote]

Pierdolca może mieć, ale mało nie zszedł jak mówił o zagrożeniu Rosji przez NATO i wygląda na to, że metoda małych kroczków jaką został wyruchany bardzo ugodziła w imperialistyczne plany, które walą się na jego oczach. Ratuje co może z tych planów, bo jak nie zrobi nic to się obudzi z Ukrainą mającą jądrówki i NATOwskim sprzętem, rakietami oraz drrrrrrrronami (aż się telepał ze złości). Stwierdził, że Ukraina może mieć błyskawicznie broń jądrową, co mnie co nieco zdziwiło. Ale znalazłem to:

Cytat:Julia Tymoszenko twierdziła, że przy okazji przekazania Rosji ukraińskich arsenałów nuklearnych nie doliczono się aż 250 głowic, lecz Moskwa i tę informację stanowczo zdementowała.

https://www.rp.pl/historia/art2050151-bo...ki-pandory

Czyli biorąc na serio paranoję Putina jest prawdopodobieństwo, graniczące z pewnością, że Ukraińcy mają broń jądrową (nieużywalną, wiadomo z jakich względów) i durne drony plus Tomahawki mogły by z terenów wschodniej Ukrainy rozpierdolić w kilka-kilkadziesiąt minut obydwa miasta Rosji XD Natowskie wykończenie wroga za pomocą rąk trzecich. Nawet jeżeli to tylko psychoza to jednak prawdopodobna. U Ruskich ginęły atomówki, owszem. Ale kurła, 250 sztuk?! Okrągła liczba, taka mało przypadkowa a wygląda na to, że te bomby nigdy (może poza Izraelem i Pakistanem bo nie mam pojęcia czy to technologie rodzime) nie wypłynęły. Nawet jeżeli były tylko walizkowe, to jeden zamachowiec... Kurwa, zgroza. Ale ja niczego nie jestem już pewien. Albo czuje się skrajnie zagrożony, albo mu korba odpierdoliła. Jemu jest na rękę zasianie strachu, bo jak się boją szaleństwa to przeszkadzać nikt nie będzie. Po tym co gadał nie wygląda na wariata. Raczej na frustrata. Najbardziej go zabolało rozszerzanie NATO, więc na moje oko tutaj też mogło kilka państw zgłosić po cichu chęć akcesu. I w tej sytuacji byłby okrążony przez Chiny, sojuszników Chin i NATO. I nie mógłby rozpętać żadnej wojny. Nigdy. No to może i spełnia marzenia bo mu się wymykają z rąk. Ale kwestią czasu jest rewolucja. Dodajmy technologiczna rewolucja. Więc niezależnie co Putin zrobi każde suwerenne i wolne państwo prześcignie Rosję w poziomie życia. A odpadanie kolejnych "Ługand" i "Donbabw" od macierzy to kwestia poczekania.

https://fb.watch/bnEx_T1Zyo/
Sebastian Flak
Odpowiedz
Cytat:Hacker collective ‘Anonymous’ has declared a “cyber war” against Russia, claiming to have disabled several Russian government websites and that of RT.

Social media accounts claiming to represent the group announced on Thursday evening that they were “officially in cyber war against the Russian government,” and had taken down dozens of websites in response to the country’s military action in Ukraine.

The websites of the Russian government, the Kremlin, the Duma, the Ministry of Defence, and RT were all affected by the apparent cyberattack, with some of the websites slowing down and others being taken offline for extended periods throughout the day.

Cytat:“F**k #Putin… We support the people of #Ukraine… We are legion. We will not forget the lives that have been lost under Putin's regime,” tweeted one account related to the collective, while another account wrote, “The Putin criminal regime are gonna have a very hard time recovering from our attacks!”

In another post, an account claiming to represent Anonymous said that while its operations were “targeting the Russian government,” there was also “an inevitability that the private sector will most likely be affected too.”

“So, while people around the globe smash your internet providers to bits, understand that it's entirely directed at the actions of the Russian government and Putin,” the account said in a message to Russians.

As a decentralized collective, Anonymous does not have any central hierarchy or leadership and thus its operations have been known to take on a wide range of issues from different political perspectives.

https://www.rt.com/russia/550548-anonymo...ar-russia/

Są już cyberataki na Rosję. Szkoda tylko, ze to prywatna inicjatywa; rządy też powinny się za to wziąć.

Ogólnie polecam komentarze pod artykułami na Russia Today - dają trochę wglądu w ruską propagandę. Rosja to rzeczywiście inny stan umysłu.

RT to jedyny portal na którym dano główny nagłówek, że Zelensky jest gotów na rozmowy z Rosją o neutralności Ukrainy.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
To chyba gen. Paton mówił że Rosja cywilizacyjnie i kulturowo jest spadkobiercą Mongołów i nie należy jej postrzegać przez pryzmat Europejskiej perspektywy

Kaczyński Lech miał racje w 2008 na przemówieniu w Gruzji
Odpowiedz
Wczoraj się wk... na moją kablówkę, bo cały czas miała w ofercie kanał Russia Today.
Napisalem im całkiem ostry paszkwil.
I dzisiaj rano dostałem telefon, że RT zostanie usunięty z ich menu.
Ale oni to zrobili, bo tak zadecydowała Rada Radiofonii.
Trochę im nawciskałem, że sami z siebie powinni tę szczekaczkę putinowską skasować.

Lepiej późno niż wcale.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Powstała ukraińska strona internetowa informująca o przyczynach konfliktu i nie tylko.

https://war.ukraine.ua/

https://war.ukraine.ua/why/
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Wiecie co mi się podoba - jest taka jedna zajebista rzecz, którą teraz ma Ukraina - nowy, lepszy mit założycielski - zamiast jakichś Banderów i UPA będzie Zelenski i ukraińskie formacje bojowe - bohaterowie walczący o demokrację, wolność słowa etc.

Kiedyś my byliśmy przedmurzem chrześcijaństwa, teraz Ukraina będzie przedmurzem cywilizacji Zachodu.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Wiecie co mi się podoba - jest taka jedna zajebista rzecz, którą teraz ma Ukraina - nowy, lepszy mit założycielski - zamiast jakichś Banderów i UPA będzie Zelenski i ukraińskie formacje bojowe - bohaterowie walczący o demokrację, wolność słowa etc.

Kiedyś my byliśmy przedmurzem chrześcijaństwa, teraz Ukraina będzie przedmurzem cywilizacji Zachodu.

Spokojnie już debile z prawa i lewa postarają się, żeby to tak łatwo nie przeszło. Ta wojna musiałaby się skończyć szybkim zwycięstwem Ukrainy i to bez większych strat. A Ruscy nie wypuszczają lotnictwa ze strachu przed Stingerami, więc nie ma za bardzo jak tych strat narobić. Może jakby zaczęło padać i te kolumny wojsk były na drogach naparzane...
Sebastian Flak
Odpowiedz
Ciekawy film o demografii Ukrainy. Dodatkowo masa ciekawych danych dotyczących statystyk ukraińskiej migracji do Polski ze szczególnym uwzględnieniem uchodźców.
https://youtu.be/zB3A2okWkGQ
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości