Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opozycja Parlamentarna za czasów PIS, co zrobiła a nie co powiedziała
#81
Sofeicz napisał(a): A co ma do tego opozycja parlamentarna?

Kogo poparła w Gdańsku?
Komitet Obrony Demokracji przed Komitetem Obrony Demokracji

"Gdy kobieta osiąga orgazm z mężczyzną, kolaboruje z systemem patriarchalnym, erotyzując tylko opresję, której ulega."

 - Sheila Jeffreys, profesorka nauk politycznych na Uniwersytecie w Melbourne w Australii, feministka i lesbijka.

Odpowiedz
#82
Sofeicz napisał(a): A jakże.

Powinien kojarzyć, że opozycja odwołuje się do tradycji Bloku Demokratycznego 1947. Była to  wspólna koalicja i lista wyborcza Polskiej Partii Robotniczej (PPR), i kilku partii politycznych w Polsce zdominowanych przez PPR. Mieliśmy Związek Bojowników o Wolność i Demokrację (ZBOWiD), stanowiliśmy za PRL obóz demokratyczny i ta tradycja się odnowiła i propaganda żywcem zerżnięta z tamtych czasów. Na jakim świecie on w ogóle żyje? Ma tak być jak było i bliżej nam do Moskwy niż do USA, jak oświadczył Wałęsa. Co za brak ogarnięcia.

Więcej: https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/92...dredaktora
Komitet Obrony Demokracji przed Komitetem Obrony Demokracji

"Gdy kobieta osiąga orgazm z mężczyzną, kolaboruje z systemem patriarchalnym, erotyzując tylko opresję, której ulega."

 - Sheila Jeffreys, profesorka nauk politycznych na Uniwersytecie w Melbourne w Australii, feministka i lesbijka.

Odpowiedz
#83
Obecna opozycja parlamentarna przegrała wybory, między innymi dlatego, że nie odpierdzielała takich szopek jaką obserwujemy w związku z pożarem w escaperoomie.  Przecież są odpowiednie przepisy, normy, są odpowiednie instytucje  i jeżeli państwo nie jest teoretyczne to powinny wystarczyć standardowe ich działania. Mamy  wszak tutaj  do czynienia ze zwyczajnym wadliwym używaniem butli gazowej, które przyniosło tragiczne skutki.  Zdarzało się wcześniej, zdarzać się będzie niestety dalej niezależnie od tego co wielkie jaśniepany Morawieckie powiedzą na konferencji prasowej.   Tymczasem rząd zachowuje się jakby ruscy na nas napadli. Mamy nowego wroga publicznego premier i ministry zapowiadają działania i kontrole - no normalnie brakuje jeszcze obrazków jak premier Morawiecki z synem na ręku osobiście sprawdza szczelność jakiejś butli gazowej za pomocą miernika.

Brudziński dostał wręcz histerii, bo jak inaczej rozumieć tego typu wypowiedzi.

"Szef MSWiA do przedsiębiorców: Jeżeli nie macie 100 proc. pewności, że wasza oferta jest bezpieczna, to niech was ręka boska broni przed tym, żebyście tego typu działalność chcieli prowadzić. Prędzej czy później dosięgnie was sprawiedliwość. "

Mnie cała ta sytuacja mierzi, pazerne, chamskie żerowanie na tragedii ofiar, dodatkowo prowadzone w stylu domu wariatów. Ale podejrzewam, że "ciemny lud" a już elektorat pisowski w szczególności takie akcje uwielbia bo widzi polityków którzy ciężko pracują aby oni mogli się czuć bezpiecznie. Widzą, że jest problem i od razu jest działanie. A to, że jest to działanie bez sensu - nie ważne, kto by się tym przejmował.

PO mobilizowała takie siły dopiero w przypadku klęsk żywiołowych - co było oczywiście słuszne - ale przez to między innymi zyskała łatkę oderwanych od ludzi i  musiała oddać władzę dobrozmiennym.
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.
Odpowiedz
#84
To oznacza, że premier i prezydent powinni być celebrytami, którzy pojawią się przed kamerą zawsze, gdy coś medialnego się dzieje i wtrącą swoje bezsensowne trzy grosze. Nie jest to bardzo mądre, ale też nie jest jakimś strasznym złem, można się przyzwyczaić. Szczerze mówiąc, na stanowisko takiego celebryty widzę lepszych kandydatów, niż drętwy urzędnik bankowy Morawiecki i wiecznie stremowany ministrant Duda. Ale nawet mało zdolny pracownik robiący to, za co mu płacą, jest lepszy od zdolnego i kompetentego, dla którego to poniżej jego godności.
Odpowiedz
#85
Tak tylko, że te patałachy, pomijając kwestie moralne i żerowanie na ludzkiej tragedii  wyrządzają tym szkody. Jak słyszę wypowiedzi w stylu "bo każdy może założyć tego typu biznes", czy też "chęć zysku doprowadziła do tragedii" nie mówiąc już o zacytowanym powyżej bełkocie Brudzińskiego to szlag mnie trafia. Przecież to jest zwyczajne szczucie.


Teraz politycy brylują, że w większości skontrolowanych escaperoomów wykryto jakieś nieprawidłowości. To ja na to powiem, że w 90% kontrolowanych firm i instytucji wykryto by jakieś nieprawidłowości w kwestiach BHP.  Czasem nawet poważnie. Przykładowo odkąd zabronili  Polakom robić zakupy w niedzielę, w Biedronkach jest taki burdel, że w co drugiej z nich wyjście ewakuacyjne  jest zastawione jakimiś paletami.  Tylko czekać teraz na pożar w Biedronce - będą znowu bohatersko zwalczać problemy.
"Dosyć — mówił — naszukałem się po lesie i ledwie tego smolnego pniaka zdybałem, ale czem wy, moje dzieci, będzieta kiedyś świecić, skoro lasy się umykają, i coraz trudniej o smolny kawałek drzewa?”.
Odpowiedz
#86
DziadBorowy napisał(a): To ja na to powiem, że w 90% kontrolowanych firm i instytucji wykryto by jakieś nieprawidłowości w kwestiach BHP.

Ogólnie jakby tak się uwziąć i skontrolować wszystkie firmy, instytucje państwowe oraz indywidualnie wszystkich ludzi i ich domy czy też mieszkania, to wszędzie dałoby radę znaleźć jakieś nieprawidłowości. Można by zacząć od sprawdzenia prywatnych komputerów urzędników skarbowych - czy aby przypadkiem nie ma na nich jakichś nielegalnych mp3 Język
Odpowiedz
#87
DziadBorowy napisał(a): Obecna opozycja parlamentarna przegrała wybory, między innymi dlatego, że nie odpierdzielała takich szopek jaką obserwujemy w związku z pożarem w escaperoomie. 

Ogólnie mówiąc tak. Przypominam sobie tylko zapowiedź kastrowania pedofilów.

Gorsze wypiera lepsze.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości