Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opozycja Parlamentarna za czasów PIS, co zrobiła a nie co powiedziała
Myślę, że do rzeczonej trójcy trzeba coraz częściej dołączać twór niby nie nowy, ale który zdecydowanie przybrał na sile w ostatnich latach i aspiruje do wyraźnego wyodrębnienia - ugrupowania populistyczne.
"Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się administracja".
Nie cierpię administracji.
Jestem absolwentem administracji.
Chcę zmieniać administrację.
Odpowiedz
Populiści to symptom kryzysu. Skończy się kryzys to skończą się populiści. No chyba, że zrobi się grzybnia jak w Argentynie, gdzie dojście do władzy populistów wywołało kryzys permanentny, w którym u władzy zmieniają się kolejni populiści, którzy ten kryzys utrzymują.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): Populiści to symptom kryzysu. Skończy się kryzys to skończą się populiści. No chyba, że zrobi się grzybnia jak w Argentynie, gdzie dojście do władzy populistów wywołało kryzys permanentny, w którym u władzy zmieniają się kolejni populiści, którzy ten kryzys utrzymują.

Takie rzeczy to nie w Europie. Trwały populizm mógłby se istnieć bez Unii. Przez Łunijne Standardy i konieczność utrzymania wspólnego rynku takie pisy i jobbiki mają problemy z rozkwitaniem i wydawaniem nasion. W końcu da się debili hodować tylko w gettach za drutem kolczastym, ale jak jest możliwość głosowania nogami... No cóż, 1/3 Narodu będzie rada z inflacji bo oni sami albo ich rodziny zarabiają w Erło a wydają w złotówkach. Jak mają kredyty to liczą, że spłacą "koszykiem jajek" jak przy minionych dewaluacjach. A ten kto spróbuje zabrać ten przywilej musiał by chyba rozdawać złote dukaty i robić łaskę osobiście i co wieczór każdemu wyborcy, żeby go za cojones na drzewie nie powiesili.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Cytat:Senat bez poprawek przyjął w czwartek ustawę ratyfikacyjną związaną z wdrożeniem Funduszu Odbudowy UE. Wcześniej niespodziewanie senatorowie odrzucili poprawkę KO i PSL, która zakładała wprowadzenie do ustawy preambuły regulującej sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy. O odrzuceniu preambuły, jak wynika z informacji na stronie internetowej Senatu, zdecydowały głosy dwóch senatorów KO. Przeciw zagłosował Aleksander Pociej, a udziału w głosowaniu nie wziął Leszek Czarnobaj. Obaj głosowali zdalnie.

Szef senackiego klubu Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki wyraził ubolewanie z powodu wyniku głosowania. - Stało się bardzo źle w wyniku kłopotów technicznych, bądź pomyłki dwóch naszych kolegów. Wyjaśnimy z nimi dokładnie co się stało. Jeden twierdzi, że przerwało mu połączenie, drugi - senator Pociej, że zerwało mu głos i nie wiedział do końca nad czym głosuje - powiedział senator. - Będziemy to wyjaśniać bardzo mocno, bo oczywiście to się nie powinno zdarzyć - zaznaczył.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...v,79cfc278

Opozycja totalna... O matko Ściana
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Nic się z tego nie urodzi, bo Putinowi skończą się pieniądze i wszystkie te putinternowskie partyjki padną z głodu. To nie jest żadna przemiana fazowa, tylko przejściowe mącenie.

Tak będzie. Tymczasem Putin i jego bandziory przewidują, że jeszcze mają pieniądze, żeby wytrzymać kolejne kilkanaście lat. Drobiazg.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
Cytat:Wśród obecnych na imprezie polityków znaleźli się między innymi wiceszefowie PO: Borys Budka i Tomasz Siemoniak, a także szef pomorskich struktur Platformy Sławomir Neumann. Budka, zapytany przez “Fakt” jeszcze przed publikacją zdjęć, dlaczego nie było go wtedy w Sejmie, otwarcie kłamał. Twierdził, że razem z Siemoniakiem i Neumannem przygotowywali konwencję programową Platformy. Zapewne robili to na “50-tce” Mazurka w gronie kompanów z PiS. Partii, która - jak gorąco przekonują - jest ich największym wrogiem. Zdjęcia zrobione przez “Fakt” pokazały hipokryzję niedawnych liderów Platformy.

Borys Budka jeszcze niedawno domagał się dymisji Michała Dworczyka, dziś brylował z nim na jednej imprezie. Sławomir Neumann, który rok temu zażarcie atakował szefów resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego i Janusza Cieszyńskiego, za to, że kupowali maski od instruktora narciarstwa i respiratory od handlarza bronią, teraz ucinał sobie z nimi miłe pogaduszki przy szkle.

Jedynym, który przeprosił, jest Tomasz Siemoniak. Stwierdził, że nic nie pił, tylko zamienił kilka zdań z jednym z ministrów, który jest posłem z jego okręgu wyborczego w Wałbrzychu — chodzi o Dworczyka. Pewnie Siemoniak powtarzał Dworczykowi swoje publiczne zarzuty, że to on ponosi odpowiedzialność za korupcję polityczną w wałbrzyskich strukturach PiS i okradanie przez działaczy PiS miejscowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Po wyczynach swoich bezpośrednich podwładnych Donald Tusk wpadł w szał i ich zawiesił — mogą nawet stracić stanowiska. Szef PO dodatkowo upokorzył imprezowiczów, sugerując, że przed egzekucją ocaliła ich jego teściowa. Były szef Platformy Budka, były minister obrony Siemoniak i były szef klubu PO Neumann zbawieni przez teściową Tuska — to dodatkowa groteska tej sytuacji.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...3,79cfc278

Dalej też ciekawie:

Cytat:A atmosfera wokół Banasia robi się gęsta. Szef NIK przygotuje się na wypadek, gdyby goście z CBA chcieli zapukać do niego o 6.00 rano. Zatrzymanie Banasia stanie się możliwe, jeśli Sejm uchyli mu immunitet. Szef NIK prowadzi więc dwa rodzaje działań. Po pierwsze, lobbuje wśród posłów, wiedząc, że większość PiS jest na tyle krucha, że jest szansa na to, aby Sejm nie zgodził się na uchylenie mu immunitetu. W tym celu Banaś spotkał się np. z Pawłem Kukizem — to Kukiz gwarantuje dziś PiS większość w Sejmie, więc jeśli nie zgodzi się na zatrzymanie Banasia, to szef NIK nie trafi za kraty.

Po drugie, Banaś przygotowuje się na wypadek uderzenia CBA. Nagrał orędzie, które zdeponował w rozmaitych miejscach — ma zostać użyte, gdy będzie zagrożony. "Stan po Burzy" ujawnia to nagranie. Jest dużo złego o PiS i sporo o Ojczyźnie w potrzebie. Jest nawet Bóg.

Po wysłuchaniu tego specyficznego orędzia wiemy jedno — Banaś na pewno z ludźmi PiS już się nigdy nie napije. Inna rzecz, że przez lata wypił z nimi całkiem sporo, co może ostudzić zapał prezesa Kaczyńskiego i szefa służb Kamińskiego do wysyłania zbrojnych hufców pod Banasiowe drzwi.
Odpowiedz
Sprytna jest taktyka Banasia z tym nagranym orędziem ukrytym w różnych miejscach. Sam bym to zrobił. Potem przyjaciele doniosą to do TVN-u i innych takich. Zagranica się tym zainteresuje. Są emocje, jest symbolika.
Znany także jako KacOlek

Bóg daje najśmieszniejsze bitwy swoim najlepszym klaunom
Odpowiedz
No i dobrze, że z niego taka cwana bestia. Ość, którą może PiS się zadławi.

Jeszcze co do tych urodzin Mazurka. Tutaj się gościu tłumaczy i podaje szereg różnych argumentów, z którymi można się bardziej lub mniej zgodzić: https://www.youtube.com/watch?v=bwhe8--lCqQ

Jednak jeden z argumentów szczególnie mnie zirytował, a mianowicie, że to jest normalne tak jak w małżeństwie, że ludzie się kłócą, a potem jednak dalej ze sobą żyją. No kurde w sumie tak, ale zależy jaka i o co to jest kłótnia. Bo jeśli weźmiemy wagę i ostrość zarzutów, które wobec siebie formułują politycy i przełożymy to analogicznie na małżeństwo, to powiedziałbym, że małżonkowie, którzy wobec siebie tak ostro formułują tak ciężkie oskarżenia kończą w sali rozwodowej, a nie na imprezce przy winku. Mógłby mu ten Stanowski takie coś powiedzieć, a nie powiedział.

Budujący jest pierdyliard komentarzy pod tym filmikiem. W sumie dobrze, że te urodziny się odbyły. Wielu ludziom otworzyły oczy na to czym była polska polityka od dawien dawna.

BTW
Ja to nie kumam. W Biedrze trza jeszcze zapierdzielać w maseczce, a tacy politycy na takiej imprezce wszyscy bez masek i bez zachowania dystansu 1.5m. Przecież nawet jeśli to impra na świezym powietrzu to i tak chociażby ten dystans jest dalej obowiązkowy. Przykład idzie z góry - zaraz wszyscy będa mieli już wyjebane na te wszystkie obostrzenia, maseczki i dystanse.
Odpowiedz
Szwagrostwo sa w Polsce na wizycie ( maja dom pod Zyrardowem ) i twierdza ze juz od dawna masek nikt nie nosi, bo wlasnie wszyscy maja wyjebane. Dlatego chca sie zwinac szybciej niz mysleli.
Odpowiedz
No to ja też widzę. Nieliczne jednostki w maseczkach. Gdzie by się nie poszło. Czekamy aż słynny Replay strzeli nam gola z lockdownu.
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Jednak jeden z argumentów szczególnie mnie zirytował, a mianowicie, że to jest normalne tak jak w małżeństwie, że ludzie się kłócą, a potem jednak dalej ze sobą żyją. No kurde w sumie tak, ale zależy jaka i o co to jest kłótnia. Bo jeśli weźmiemy wagę i ostrość zarzutów, które wobec siebie formułują politycy i przełożymy to analogicznie na małżeństwo, to powiedziałbym, że małżonkowie, którzy wobec siebie tak ostro formułują tak ciężkie oskarżenia kończą w sali rozwodowej, a nie na imprezce przy winku. Mógłby mu ten Stanowski takie coś powiedzieć, a nie powiedział.
Ta analogia do małżeństwa jest rzeczywiście słaba, choć pewnie zależy od małżeństwa. Mnie bardziej przekonuje porównanie futbolowe: piłkarze przecież potrafią się na boisku kopać, wyzywać, gryźć nawet czy opluwać tymczasem po meczu, gdy emocje opadną często idą razem na piwo. Niby kochają swój klub i całują herb po strzeleniu gola ale jak się pojawi lepsza oferta to zmieniają barwy bez zastanowienia gdyż chodzi o kasę i trofea (zdarzają się oczywiście wyjątki, jak pewnie w polityce). Polityka to gra a my jesteśmy w zasadzie tylko widzami którzy mogą wybrać swoją drużynę ale wpływu na jej grę nie mają żadnego.
Odpowiedz
Adam M. napisał(a): Szwagrostwo sa w Polsce na wizycie ( maja dom pod Zyrardowem ) i twierdza ze juz od dawna masek nikt nie nosi, bo wlasnie wszyscy maja wyjebane. Dlatego chca sie zwinac szybciej niz mysleli.

Jestem ze Wschodu. I jest dziko. Wszyscy mają wyjebane, wyszczepienia na śmieszne wartości. Pociesza fakt, że może ten mityczny darwinizm społeczny zrobi swoje, bo o dziwo postęp nadąża.
Sebastian Flak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości