To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wafel SS
DziadBorowy napisał(a):  zazwyczaj polski kapitał, odnośnie mediów, wśród tych dla których "polskość kapitału" jest najważniejsza oznacza po prostu te media, które powtarzają narrację PIS. 

Dziad pisze tak, jakby nikt, zarówno pisowcy, jak i Polacy, o tym nie wiedział  Cwaniak

Zresztą podobnie jest z "konserwatyzmem". Konserwatyści to sprzymierzeńcy PIS. Np Orban, choć są u niego "małżeństwa" gejów, jak i Putin, choć aborcji w Rosji jest chyba najwięcej na świecie.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
DziadBorowy
Cytat:Nie wiem jak uważa Gladiator, ale zazwyczaj polski kapitał, odnośnie mediów, wśród tych dla których "polskość kapitału" jest najważniejsza oznacza po prostu te media, które powtarzają narrację PIS. Czyli taka Gazeta Polska, czy Warszawska, są polskie, natomiast Gazeta Wyborcza to już jedynie medium "polskojęzyczne".
Takie właśnie odniosłem wrażenie czytając - nie tylko w tym wątku - wpisy Gladiatora i dlatego właśnie poprosiłem go o doprecyzowanie tego co dla niego konkretnie oznacza polskość mediów.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Dwa Litry Wody napisał(a): DziadBorowy
Cytat:Nie wiem jak uważa Gladiator, ale zazwyczaj polski kapitał, odnośnie mediów, wśród tych dla których "polskość kapitału" jest najważniejsza oznacza po prostu te media, które powtarzają narrację PIS. Czyli taka Gazeta Polska, czy Warszawska, są polskie, natomiast Gazeta Wyborcza to już jedynie medium "polskojęzyczne".
Takie właśnie odniosłem wrażenie czytając - nie tylko w tym wątku - wpisy Gladiatora i dlatego właśnie poprosiłem go o doprecyzowanie tego co dla niego konkretnie oznacza polskość mediów.

A Najwyższy Czas!?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a): A Najwyższy Czas!?

Jak gani PO to jest rdzennie polski kapitał. A  jak gani PIS to automatycznie staje się medium polskojęzycznym. Proste jak drut.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Smok Eustachy
Cytat:A Najwyższy Czas!?
Zdefiniuj kryteria i dokonaj oceny, a jak ci się nie chce to zdaj się na werdykt DziadaBorowego.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Sprawa rozwiązała się sama. Ambasador Mosbacher zabroniła repolonizacja, oczywiście w sposób bardzo dyplomatyczny. Ustalanie kryteriów możemy sobie podarować.
https://wiadomosci.wp.pl/ostrzezenie-amb...670311553a

Cytat:Ambasador USA Georgette Mosbacher ostrzegła posłów w Sejmie, że ustawy zagrażające wolności mediów w Polsce będą miały negatywne konsekwencje . W tym na zniesienie obowiązku wizowego dla Polaków. - Ambasador powiedziała, że wolność mediów to w USA świętość

Tak więc na pewno z tego nic  nie będzie. Nie leży to w interesie USA, sprawa dla nas zamknięta. Warto zwrócić uwagę na pewien akapit.

Cytat:Mosbacher miała odpowiedzieć, że Stany Zjednoczone nie patrzą, jaki kapitał mają media, bo tam to nie ma znaczenia.

Chiny zapewne chętnie kupiłyby amerykańskie media stać je na to. Tyle, że nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzeda mediów w ręce chińskie, tudzież inne. Typowo amerykańska arogancja lub nie zrozumienie sytuacji. Zresztą, bez znaczenia.
Odpowiedz
Gladiator
Cytat:Sprawa rozwiązała się sama. Ambasador Mosbacher zabroniła repolonizacja, oczywiście w sposób bardzo dyplomatyczny.
Których konkretnie mediów zabroniła repolonizować pani Mosbacher?
Cytat:Ustalanie kryteriów możemy sobie podarować.
Dlaczego?
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Gladiator napisał(a): Chiny zapewne chętnie kupiłyby amerykańskie media stać je na to.
Ciekawy problem. Czy Chiny z takim potencjałem, jakie mają w tym pokoleniu i stuleciu, są w stanie iść na otwarte udry z Ameryką, zwłaszcza po lekcji, jaką te siedemdziesiąt lat temu odrobili Japończycy? Czy może jednak odczekają, bo ja wiem, do XXIII wieku?

Gladiator napisał(a): Tyle, że nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzeda mediów w ręce chińskie, tudzież inne.
Jeśli w zamkniętym kręgu amerykańskich terabogaczy panuje taki konsensus, że nie, to pewnie nie. Zapewne panuje, bo WASPowie są rasistami i nie będą żółtków jakichś z dobrawoli traktować po partnersku. A aktualny lokator Gabinetu Oralnego, ani żadna inna władza polityczna, nie ma w tej sprawie nic do gadania.

Gladiator napisał(a): Typowo amerykańska arogancja lub nie zrozumienie sytuacji.
Hegemon może, ponieważ jest hegemonem. Zresztą Rosjanie, póki mogli, zachowywali się jeszcze gorzej.

Pytanie mam: co robi konkretnego Gladiator, żeby wyprowadzić Polskę na pozycję hegemona tej planety, żeby Warszawa rozkazywała Moskwie, Waszyngtonowi czy innej stolicy? Oczywiście, mówimy o horyzoncie planowania modo Chiny, czyli w skali stuleci.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
Dwa Litry Wody napisał(a): Gladiator
Cytat:Sprawa rozwiązała się sama. Ambasador Mosbacher zabroniła repolonizacja, oczywiście w sposób bardzo dyplomatyczny.
Których konkretnie mediów zabroniła repolonizować pani Mosbacher?
Cytat:Ustalanie kryteriów możemy sobie podarować.
Dlaczego?

Słowo dyplomatycznie wyjaśnia wszystko. Powiedziała w skrócie ujmując - nie będzie repolonizacji mediów będą wizy, będzie repolonizacja nie będzie wiz.

To wszystko. Wiadomo więc jaka będzie decyzja władz w tej sprawie. Nie ma po co tworzyć kryteriów.


ad ErgoProxy

Mniej więcej można tak to ująć.

Cytat:Pytanie mam: co robi konkretnego Gladiator, żeby wyprowadzić Polskę na pozycję hegemona tej planety, żeby Warszawa rozkazywała Moskwie, Waszyngtonowi czy innej stolicy? Oczywiście, mówimy o horyzoncie planowania modo Chiny, czyli w skali stuleci.


Tyle samo co ty, aby ulepszyć swoją babę.
Odpowiedz
Gladiator
Cytat:Słowo dyplomatycznie wyjaśnia wszystko. Powiedziała w skrócie ujmując – nie będzie repolonizacji mediów będą wizy, będzie repolonizacja nie będzie wiz.
Ale dalej nie wiemy o które konkretnie media chodzi. Zwracam uwagę, że termin repolonizacja może być stosowany wyłącznie do mediów, które kiedyś polskie były, a potem z jakichś powodów polskie być przestały – zważywszy zaś na niejasność kryteriów jakimi w definiowaniu polskości się posługujesz można podejrzewać, że taki TVN, czy Gazeta Wyborcza nigdy polskie nie były, a zatem z definicji żadnej repolonizacji podlegać nie mogą.
Cytat:To wszystko. Wiadomo więc jaka będzie decyzja władz w tej sprawie. Nie ma po co tworzyć kryteriów.
Kryteria są potrzebne by dyskutować. Bez kryteriów można co najwyżej wygłaszać stanowiska.

Ps.
A na cholerę nam te wizy?
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
Dwa Litry Wody napisał(a): Ps.
A na cholerę nam te wizy?

Żeby robić na czarno w Ameryce. Czyli są nam potrzebne dokładnie z tego powodu, dla którego Amerykanie nie chcą ich nam dać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości