Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy przydała by się Firma Wynajmująca Czołgi?
Wymyśliłam pomysł na nowy biznes, może amerykańsko-rosyjsko-japoński urozmaicający nieco życie i pracę wojskowych a także dającym im trochę frajdy z kontaktów z urozmaiconą techniką, podobnie jak cywilom spodobało by się popróbowanie swoich sił z różnymi markami samochodów sportowych i terenowych jakby pozwalała na to sytuacja finansowa w ich kieszeniach.

Pomysł wyniknął z inspiracji/irytacji dzisiejszym telefonem z Alior Banku, który ostatnio już nie tak często natrętnie dzwoni chcąc mi udzielić jakiegoś kredytu. Inne banki też do mnie dzwonią w sprawie kredytów więc sumarycznie nie rzucam się tylko na ten jeden bank.
W połączeniu przychodzącym z Alior Banku zirytowało mnie "brzmienie głosu", którym nagrany był wstęp do rozmowy automatu/automatycznej sekretarki, głos "przyjaznego potwora/straszydła" zapytał mnie nawet czy nazywam się "Imię Nazwisko" , po tym tekście "rzuciłam słuchawką"/czyli wyłączyłam komórką.
Sprawy finansowe nie są dla mnie zabawne i nie odpowiada mi takie brzmienie głosu w telefonie od Firmy typu Bank.
Nie chodzi mi o to, że jakaś poważna Firma nie może mieć tego typu klimatu co "Pałac Potworów i Straszydeł" ale nie Bank.
Zastanawiałam się co następnym razem powiedzieć jak do mnie zadzwonią i nie będzie to wstępnie głos automatu pytający o moje "Imię i Nazwisko".

Starałam się wymyślić/wyszukać jaka poważna Firma,  moim zdaniem, może mieć klimat "Pałacu Potworów i Straszydeł" i wymyśliłam, że może to być Międzynarodowa Firma Wynajmująca Czołgi do celów ćwiczeń w warunkach pokojowych, tzn. że nie można byłoby standardowo wynająć czołgów do celów użycia ich na wojnie.
Czołgi można byłoby wynajmować na okres pól roku do 1 roku (maksimum 2 lata), z kierowcą zdolnym do prowadzenia czołgu lub bez i z kompletem Zespołu Mechaników do utrzymywania czołgów w sprawności i drobnych napraw.
Nie jestem pewna jak ustalić cenę wynajmu, wydaje mi się, że może 10-20% ceny sprzedażowej nowego egzemplarza czołgu, bowiem żywotność czołgu jest chyba około 20 lat.
Firma Wynajmująca Czołgi musiałaby zatrudniać na stałe przynajmniej 2 przedstawicieli ONZ, przysłanych i wymienianych przez ONZ.
Czołgi nie mogłyby być wynajmowane do kraju w którym toczy się wojna, jest duże zagrożenie wojną lub silnymi zamieszkami ulicznymi oraz do krajów z reputacją bardzo niestabilnego rządu.

Wynajmowanie czołgów podniosło by kwalifikacje żołnierzy a także pozwoliło kadrze dowódczej w wojsku podjąć lepsze decyzje co do wyboru modelu czołgów, które miałyby już być normalnie zakupione do działań których nie trzeba byłoby uzgadniać z ONZ.

Nadzór nad Firmą Wynajmującą Czołgi pozwoliłby ONZ mieć większe kwalifikacje i kompetencje nie tylko w części teoretycznej/politycznej dotyczącej konfliktów, sporów i wojen ale także w części praktycznej/dotyczącej aktywnych działań na terenach ogarniętych czy zagrożonych wojną.
Gdyby 1% zysku z wynajmu czołgów przeznaczyć na wsparcie ONZ to za te pieniążki mogliby zatrudniać emerytowanych wojskowych w wieku 50-65 lat i rotacyjnie na okres 3-4 lat aktywnych zawodowo wojskowych w wieku 35-50 lat, którzy mogli by konsultować ONZ w kwestiach praktycznych dotyczących potrzebnych działań, żeby rozwiązać konflikt.

Wynajmowane czołgi po okresie minimum 8 lat i po tym jakby zwróciło się minimum 70% kosztów zakupu można byłoby sprzedawać jako sprzęt używany za maksimum 40% pierwotnej ceny nowego egzemplarza za aprobatą przedstawicieli ONZ do wybranych krajów, także tam gdzie byłby jakiś konflikt lub wojna.

Niestandardowo ONZ miałoby prawo zakupu "pieniędzmi ze ściepy międzynarodowej" czołgów w okresie wynajmu w celu użycia ich w jakimś konflikcie, zapobieganiu konfliktowi lub na wojnie, czołgów  z kierowcami lub bez, po cenie nie wywołującej strat w Firmie Wynajmującej Czołgi.
Fakt, że różni żołnierze w różnych armiach, w różnych państwach mieli by opanowane zdolności poruszania się i strzelania z różnych modeli czołgów zwiększyłby możliwości praktycznego działania i prowadzenia operacji wojskowych przez ONZ, które mogłoby osobno ze ściepy finansowej kupić czołgi, poprosić różne kraje o udostępnienie ich czołgów do konkretnej operacji wojskowej i osobno poprosić żołnierzy którzy mieli praktykę na danych modelach czołgów żeby zechcieli zasilić siły wojskowe ONZ.

Chodzi o to, że zwiększyłoby to elastyczność i zdolność reagowania ONZ, gdyż niektóre kraje może przysłałyby wsparcie wojskowe dla ONZ w postaci czołgów ale bez kierowców i żołnierzy zdolnych do strzelania z czołgów, a niektórzy kierowcy czołgów i operatorzy od strzelania z czołgów ale bez czołgów sami zgłosili by się na ochotnika za wynagrodzenie wojskowe od ONZ.

Jeśli chodzi o trasport czołgów do kraju wynajmu, to myślę że mogłyby pokonać trasę na własnych siłach - gąsiennicach i przedefilować nawet po autostradzie którą można byłoby na kilka godzin w sobotę lub niedzielę zamknąć dla ruchu cywilnego lub tylko wyłączyć jeden pas ruchu spod ruchu pojazdów cywilnych.
W końcu rzadko są organizowane jakieś pochody , na przykład w Polsce pochody 1-majowe za czasów PRL, a parady wojskowe też są chyba rzadkie, to w końcu dzieci i dorośli cywile może popatrzyli by sobie chętnie czasem na "pochód czołgów" jakby jakiś był w ich okolicy.

Co o tym myślicie?
1. Pani Psychiatra, której jestem pacjentką na schizofrenię wyjaśniła mi, że jestem nieadekwatna emocjonalnie, bo jak do niej przychodzę to się się uśmiecham zamiast płakać. Ja się uśmiecham bo po 4 latach głodowania na ulicy, jak pipy Mopsowe nasłały na mnie karetkę psychiatryczną i wylądowałam w szpitalu to dostałam rentę od psychiatry w kwocie około 400 zł.
2. Jezus był chory na schizofrenię i nieadekwatny emocjonalnie bo przypierdalał się do wykształconych Żydów zamiast się do nich uśmiechać, że mają rozum większy od głupich owiec, który za pomocą łaski dostali od Boga Ojca i że mają bezczelność tego rozumu używać negując jego słowa jako niezgodne z Torą. Powinien ich pochwalić, że nie marnują daru rozumu , który dostali od Boga i że mają odwagę sprzeciwić się komuś kto przedstawia się za Boga a pieprzy głupoty.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości