Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy przydała by się Firma Wynajmująca Czołgi?
Wymyśliłam pomysł na nowy biznes, może amerykańsko-rosyjsko-japoński urozmaicający nieco życie i pracę wojskowych a także dającym im trochę frajdy z kontaktów z urozmaiconą techniką, podobnie jak cywilom spodobało by się popróbowanie swoich sił z różnymi markami samochodów sportowych i terenowych jakby pozwalała na to sytuacja finansowa w ich kieszeniach.

Pomysł wyniknął z inspiracji/irytacji dzisiejszym telefonem z Alior Banku, który ostatnio już nie tak często natrętnie dzwoni chcąc mi udzielić jakiegoś kredytu. Inne banki też do mnie dzwonią w sprawie kredytów więc sumarycznie nie rzucam się tylko na ten jeden bank.
W połączeniu przychodzącym z Alior Banku zirytowało mnie "brzmienie głosu", którym nagrany był wstęp do rozmowy automatu/automatycznej sekretarki, głos "przyjaznego potwora/straszydła" zapytał mnie nawet czy nazywam się "Imię Nazwisko" , po tym tekście "rzuciłam słuchawką"/czyli wyłączyłam komórką.
Sprawy finansowe nie są dla mnie zabawne i nie odpowiada mi takie brzmienie głosu w telefonie od Firmy typu Bank.
Nie chodzi mi o to, że jakaś poważna Firma nie może mieć tego typu klimatu co "Pałac Potworów i Straszydeł" ale nie Bank.
Zastanawiałam się co następnym razem powiedzieć jak do mnie zadzwonią i nie będzie to wstępnie głos automatu pytający o moje "Imię i Nazwisko".

Starałam się wymyślić/wyszukać jaka poważna Firma,  moim zdaniem, może mieć klimat "Pałacu Potworów i Straszydeł" i wymyśliłam, że może to być Międzynarodowa Firma Wynajmująca Czołgi do celów ćwiczeń w warunkach pokojowych, tzn. że nie można byłoby standardowo wynająć czołgów do celów użycia ich na wojnie.
Czołgi można byłoby wynajmować na okres pól roku do 1 roku (maksimum 2 lata), z kierowcą zdolnym do prowadzenia czołgu lub bez i z kompletem Zespołu Mechaników do utrzymywania czołgów w sprawności i drobnych napraw.
Nie jestem pewna jak ustalić cenę wynajmu, wydaje mi się, że może 10-20% ceny sprzedażowej nowego egzemplarza czołgu, bowiem żywotność czołgu jest chyba około 20 lat.
Firma Wynajmująca Czołgi musiałaby zatrudniać na stałe przynajmniej 2 przedstawicieli ONZ, przysłanych i wymienianych przez ONZ.
Czołgi nie mogłyby być wynajmowane do kraju w którym toczy się wojna, jest duże zagrożenie wojną lub silnymi zamieszkami ulicznymi oraz do krajów z reputacją bardzo niestabilnego rządu.

Wynajmowanie czołgów podniosło by kwalifikacje żołnierzy a także pozwoliło kadrze dowódczej w wojsku podjąć lepsze decyzje co do wyboru modelu czołgów, które miałyby już być normalnie zakupione do działań których nie trzeba byłoby uzgadniać z ONZ.

Nadzór nad Firmą Wynajmującą Czołgi pozwoliłby ONZ mieć większe kwalifikacje i kompetencje nie tylko w części teoretycznej/politycznej dotyczącej konfliktów, sporów i wojen ale także w części praktycznej/dotyczącej aktywnych działań na terenach ogarniętych czy zagrożonych wojną.
Gdyby 1% zysku z wynajmu czołgów przeznaczyć na wsparcie ONZ to za te pieniążki mogliby zatrudniać emerytowanych wojskowych w wieku 50-65 lat i rotacyjnie na okres 3-4 lat aktywnych zawodowo wojskowych w wieku 35-50 lat, którzy mogli by konsultować ONZ w kwestiach praktycznych dotyczących potrzebnych działań, żeby rozwiązać konflikt.

Wynajmowane czołgi po okresie minimum 8 lat i po tym jakby zwróciło się minimum 70% kosztów zakupu można byłoby sprzedawać jako sprzęt używany za maksimum 40% pierwotnej ceny nowego egzemplarza za aprobatą przedstawicieli ONZ do wybranych krajów, także tam gdzie byłby jakiś konflikt lub wojna.

Niestandardowo ONZ miałoby prawo zakupu "pieniędzmi ze ściepy międzynarodowej" czołgów w okresie wynajmu w celu użycia ich w jakimś konflikcie, zapobieganiu konfliktowi lub na wojnie, czołgów  z kierowcami lub bez, po cenie nie wywołującej strat w Firmie Wynajmującej Czołgi.
Fakt, że różni żołnierze w różnych armiach, w różnych państwach mieli by opanowane zdolności poruszania się i strzelania z różnych modeli czołgów zwiększyłby możliwości praktycznego działania i prowadzenia operacji wojskowych przez ONZ, które mogłoby osobno ze ściepy finansowej kupić czołgi, poprosić różne kraje o udostępnienie ich czołgów do konkretnej operacji wojskowej i osobno poprosić żołnierzy którzy mieli praktykę na danych modelach czołgów żeby zechcieli zasilić siły wojskowe ONZ.

Chodzi o to, że zwiększyłoby to elastyczność i zdolność reagowania ONZ, gdyż niektóre kraje może przysłałyby wsparcie wojskowe dla ONZ w postaci czołgów ale bez kierowców i żołnierzy zdolnych do strzelania z czołgów, a niektórzy kierowcy czołgów i operatorzy od strzelania z czołgów ale bez czołgów sami zgłosili by się na ochotnika za wynagrodzenie wojskowe od ONZ.

Jeśli chodzi o trasport czołgów do kraju wynajmu, to myślę że mogłyby pokonać trasę na własnych siłach - gąsiennicach i przedefilować nawet po autostradzie którą można byłoby na kilka godzin w sobotę lub niedzielę zamknąć dla ruchu cywilnego lub tylko wyłączyć jeden pas ruchu spod ruchu pojazdów cywilnych.
W końcu rzadko są organizowane jakieś pochody , na przykład w Polsce pochody 1-majowe za czasów PRL, a parady wojskowe też są chyba rzadkie, to w końcu dzieci i dorośli cywile może popatrzyli by sobie chętnie czasem na "pochód czołgów" jakby jakiś był w ich okolicy.

Co o tym myślicie?
1. Proszę się nade mną nie znęcać i nie popieszczać mnie niemowlakami i małymi smarkulami oraz przyklejaniem się do mnie z wózkami z niemowlakami.
2. To nie moja sprawa, że ktoś chce zmieniać pieluchy z gównami 10ciu naraz niemowlakom bo ma takie hobby i ma na to pieniądze od państwa. Ale proszę mnie nie nękać przymusowym towarzystwem tych niemowlaków i innych bobasów przez celowe kręcenie się w moim pobliżu bo mam na to uraz od znęcania się i pogarsza mi się od tego choroba psychiczna, której dostałam od 4letniego głodowania 1999-2003 z powodu braku pieniędzy.
3. Choroba psychiczna nie polega na tym, że ktoś jest wariatem i nie może podjąć pracy. Z podjęciem pracy to są sytuacje indywidualne kto ma zdolność do wykonywania pracy. Praca jest rehabilitacją dla osoby chorej psychicznie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości