Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolność, równość, bara bara
Moje horyzonty w temacie zoologii bardzo się poszerzyły dzięki posiadaniu dzieci. Nie wypowiadam się rzecz jasna za ogół rodziców, ale ten obrazek dość dobrze oddaje rzeczywistość przebywania z bardzo chłonnym i bardzo ciekawym umysłem:

[Obrazek: 30594489_602528096792920_262785953514599...e=5B6436FA]
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
(11.04.2018, 13:17)Rodica napisał(a): Ciekawe, szkoda że tego nie widać po kobietach spędzających zbyt dużo czasu z dziećmi.
Myślę, że przemawia przez ciebie ból dupy.

A czemuż to? Ja tam bym chciał mieć i dzieci i móc podróżować. Czym miałby być powodowany ból dupy?

(11.04.2018, 15:45)DziadBorowy napisał(a): Również nie zauważyłem tego poszerzania horyzontów poprzez posiadanie dzieci. W kilku zaobserwowanych przypadkach te horyzonty wręcz dramatycznie się się zawęziły i ograniczyły praktycznie wyłącznie do spraw związanych z posiadaniem pociechy.

Nie mam dzieci, więc nie mogę się wypowiedzieć "wiarygodnie". Jedynie przypuszczam, że już nawet sam fakt uzmysłowienia sobie, że jest się rodzicem, zmienia podejście do życia i sposób patrzenia na świat oraz różne problematyczne, dyskusyjne kwestie.

To pierwsza sprawa.

Druga to ta, o której wspomniał Socjo. Oczywiście pomijam wyjątki patologicznych rodziców, którzy mają w dupie swoje dzieci.
Odpowiedz
(12.04.2018, 08:49)Socjopapa napisał(a): Moje horyzonty w temacie zoologii bardzo się poszerzyły dzięki posiadaniu dzieci. Nie wypowiadam się rzecz jasna za ogół rodziców, ale ten obrazek dość dobrze oddaje rzeczywistość przebywania z bardzo chłonnym i bardzo ciekawym umysłem:
Przerobiłem cały zestaw - od dinozaurów, poprzez zamki rycerskie do żaglowców i astronomii Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Pojawienie się dziecka przewartościowuje życie, ale raczej nie każdemu poszerza horyzonty. Niektórzy rzeczywiście będą się starali pokazać dziecku świat dookoła i pogadać o tym, co widzą i czytają, a inni nie. Całkiem sporo ludzi mających dzieci jest moim zdaniem bardzo ograniczona. Nie wiem, czy słyszeliście o forum emama. Jest słynne z głupoty piszących tam użytkowniczek i przypierdalania się do każdego, kto ma inne zdanie. Kością niezgody może być to, czy ktoś rodził naturalnie, czy przez cc, czy karmi piersią, czy nie, w jakim wieku zdecydował się na dzieci i wszystko inne. Przypomina to raczej gromadkę złośliwych kumoszek niż kobiety o szerokich horyzontach. Równie dobrze można podróżować po całym świecie i wszędzie mieszkać w identycznych hotelach, nie wystawiając nosa na zewnątrz. Taki Cejrowski też dużo podróżuje, a horyzonty ma raczej ciasne Duży uśmiech A poszerzyć horyzonty można też poznając bliżej ludzi z własnego miasta. Chociaż to prawda, że podróżowanie sprzyja uświadamianiu sobie, jak bardzo różni są ludzie i że nasz sposób postrzegania rzeczywistoście wcale nie jest uniwersalny.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
(12.04.2018, 22:16)Iselin napisał(a): Pojawienie się dziecka przewartościowuje życie, ale raczej nie każdemu poszerza horyzonty. Niektórzy rzeczywiście będą się starali pokazać dziecku świat dookoła i pogadać o tym, co widzą i czytają, a inni nie. Całkiem sporo ludzi mających dzieci jest moim zdaniem bardzo ograniczona.  Nie wiem, czy słyszeliście o forum emama. Jest słynne z głupoty piszących tam użytkowniczek i przypierdalania się do każdego, kto ma inne zdanie. Kością niezgody może być to, czy ktoś rodził naturalnie, czy przez cc, czy karmi piersią, czy nie, w jakim wieku zdecydował się na dzieci i wszystko inne. Przypomina to raczej gromadkę złośliwych kumoszek niż kobiety o szerokich horyzontach. Równie dobrze można podróżować po całym  świecie i wszędzie mieszkać w identycznych hotelach, nie wystawiając nosa na zewnątrz.  Taki Cejrowski też dużo podróżuje, a horyzonty ma raczej ciasne Duży uśmiech A poszerzyć horyzonty można też poznając bliżej ludzi z własnego miasta. Chociaż to prawda, że podróżowanie sprzyja uświadamianiu sobie, jak bardzo różni są ludzie i że nasz sposób postrzegania rzeczywistoście wcale nie jest uniwersalny.

Ano właśnie. Podróże =/=poszerzanie horyzontów, tak samo jak dużo przeczytanych książek=/=poszerzanie horyzontów czy cokolwiek innego =/=poszerzanie horyzontów. Jak ktoś chce może mieć tak samo ciasne horyzonty podróżując całe życie, jak czytając dużo książek, etc. Podróże to nie jest jakieś magiczne panaceum na wąskie horyzonty. A jak się chce młodego człowieka wychować (a nie tylko odbębnić okres od narodzin do wyprowadzki - co wielokrotnie widziałem) to z konieczności człowiek dowiaduje się jak mało wie i rozumie [Pilastra rzecz jasna to nie dotyczy - taki koryfeusz nauk wszelakich oczywiście nic nowego przy okazji wychowania dziecka już się nie dowie Oczko].
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
(12.04.2018, 22:16)Iselin napisał(a): Równie dobrze można podróżować po całym  świecie i wszędzie mieszkać w identycznych hotelach, nie wystawiając nosa na zewnątrz.  Taki Cejrowski też dużo podróżuje, a horyzonty ma raczej ciasne Duży uśmiech A poszerzyć horyzonty można też poznając bliżej ludzi z własnego miasta.

Klasycznym przykładem 'ciemnogrodu w podróży' są "Listy z Afryki" Sienkiewicza.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
(12.04.2018, 22:16)Iselin napisał(a): Jest słynne z głupoty piszących tam użytkowniczek i przypierdalania się do każdego, kto ma inne zdanie.

Zadziwiające. To cytat z Więźnia Nieba, Zafona:

Cytat:– Ludzie są obrzydliwie źli. (…)
– Są głupi a nie źli. (…) Głupi. To nie to samo. Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl. A głupiec nie pomyśli ani się nie zastanowi. Działa instynktownie, jak zwierzę, przekonany, że robi dobrze, że zawsze ma rację; dumny, że przypierdala, za przeproszeniem, każdemu, kto widzi mu się inny od siebie samego, i wszystko jedno, czy dlatego, że innego koloru, wyznania, języka, narodowości, czy też (…) dlatego, że lubi inaczej spędzać czas wolny. Źli ludzie jeszcze mają swoje miejsce na świecie, zbyteczni są skończeni głupcy.
Opis: rozmowa don Anacleto Olmo z Fermínem Romero de Torres.

Socjo napisał(a):Ano właśnie. Podróże =/=poszerzanie horyzontów, tak samo jak dużo przeczytanych książek=/=poszerzanie horyzontów czy cokolwiek innego =/=poszerzanie horyzontów. Jak ktoś chce może mieć tak samo ciasne horyzonty podróżując całe życie, jak czytając dużo książek, etc. Podróże to nie jest jakieś magiczne panaceum na wąskie horyzonty. A jak się chce młodego człowieka wychować (a nie tylko odbębnić okres od narodzin do wyprowadzki - co wielokrotnie widziałem) to z konieczności człowiek dowiaduje się jak mało wie i rozumie [Pilastra rzecz jasna to nie dotyczy - taki koryfeusz nauk wszelakich oczywiście nic nowego przy okazji wychowania dziecka już się nie dowie Oczko].

A tu jeszcze bardziej zadziwiające. Coś jakby synteza wypowiedzi prowadzących z dwóch moich dzisiejszych wykładów. Pomijając przykład dziecka, cala reszta podobna.

Jak Wy to robicie?
Sebastian Flak
Odpowiedz
(13.04.2018, 20:30)Galahad napisał(a): Jak Wy to robicie?

To jest tak zwana telepatologia.
Odpowiedz
Będę się w tym ćwiczył. Może Zenona Martyniuka ztelepatoluje. Ale by było Duży uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
(13.04.2018, 20:30)Galahad napisał(a):
(12.04.2018, 22:16)Iselin napisał(a): Jest słynne z głupoty piszących tam użytkowniczek i przypierdalania się do każdego, kto ma inne zdanie.

To jest wbrew pozorom bardzo dobra książka.

Wy, czyli kto? I co robicie?
Odpowiedz
(16.04.2018, 09:25)Socjopapa napisał(a):

Ty i Iselin. Tworzycie zwięzłą argumentację formułowaną w taki sposób, że z łatwością mogę znaleźć podobne przykłady. Ładnie się to nakłada.
Sebastian Flak
Odpowiedz
(16.04.2018, 10:50)Galahad napisał(a):
(16.04.2018, 09:25)Socjopapa napisał(a):

Ty i Iselin. Tworzycie zwięzłą argumentację formułowaną w taki sposób, że z łatwością mogę znaleźć podobne przykłady. Ładnie się to nakłada.

Hipoteza robocza: jesteśmy zajebiści. Duży uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości