To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to jest mądrość?
#81
ErgoProxy napisał(a): Bo się nie starałem nawet. Ciekawiło mnie po prostu, z kim rozmawia zefciu. Wyszło mi, że jesteś solipsystą de facto, który dyskutuje z własnymi wyobrażeniami na temat świata i ludzi, bo nie chce się pomylić, a w ramach teatru tych swoich wyobrażeń, w którym przecież jest Bogiem, pomylić się nie może.

Creepy as hell? Możliwe, gdyby nie ten Nietzsche, bo jeśli ktoś rozmawia z pozycji wyższości nad niższym bytem, a nie jest w stanie wyrobić sobie prawidłowego obrazu owej istoty niższego rzędu, to rzecz obraca się w horror tak straszny, że aż śmieszny.

Czyli jednak argumentum ad personam? XD Niezdecydowany Język Rozmowa zakończona.
Przekonania są bardziej niebezpiecznymi wrogami prawdy, niż kłamstwa - F. Nietzsche

Odpowiedz
#82
[quote]
... Bóg wynagradza w postaci dobrego posta na przykład.
”Tobie na razie nie wynagrodził.
W imieniu PT Moderacji proszę o wyjaśnienie założeń tego wątku, bo na razie to czysty chlew.” [quote/]

Jak napisałem na począdku.

„Przyszedłem tu by nawrócić ludzi.”

Dał mi zobaczyć rzeczy które były i które będą, to wystarczająca nagroda.

„Czy jest tu ktoś mądry co potrafi powiedzieć co to jest mądrość?”

Żaden ateista nie jest w stanie ogarnąć tego zagadnienia.

Quinque napisał(a):A to Słowianie nie pochodzą od Arian?
Aryjska nasza nacyja
Zydłakom daje po ryjach
Żydłaków jebie perłowo
Ponieważ ma problem z głową

BTW arianie to wyznawcy tez biskupa Ariusza. Na plemię zdobywców Dekanu mówimy Ariowie. Prawda, że mądre?

Zależy jak daleko w przeszłość patrzymy.
Ja słyszałem że od Hetytów.
Słyszałem też że w Polsce się mówiło że potomkami Sema są żydzi potomkami Jaffeta są panowie a potomkami Hama byli chłopi.  
A cofając się jeszcze dalej wstecz dochodzimy do piramid podobno 10 000 lat wstecz i do przyrządu który występuje u każdego człowieka. Pobudza się go procesem zwanym myśleniem czy medytacją lub modlitwą.
Oko Horusa Podobno każdy może go dosięgnąć.
Odpowiedz
#83
hofman napisał(a):
Cytat:
Żaden ateista nie jest w stanie ogarnąć tego zagadnienia.


Quinque napisał(a):A to Słowianie nie pochodzą od Arian?
Aryjska nasza nacyja
Zydłakom daje po ryjach
Żydłaków jebie perłowo
Ponieważ ma problem z głową

BTW arianie to wyznawcy tez biskupa Ariusza. Na plemię zdobywców Dekanu mówimy Ariowie. Prawda, że mądre?

Żależy jak daleko w przeszłość patrzymy.
Ja słyszałem że od Hetytów.
Słyszałem też że w Polsce się mówiło że potomkami Sema są żydzi potomkami Jaffeta są panowie a potomkami Hama byli chłopi.  
A cofając się jeszcze dalej wstecz dochodzimy do piramid podobno 10 000 lat wstecz i do przyrządu który występuje u każdego człowieka. Pobudza się go procesem zwanym myśleniem czy medytacją lub modlitwą.
Oko Horusa Podobno każdy może go dosięgnąć.
Raczej żaden ateista (a właściwie każdy myślący osobnik) nie jest w stanie ogarnąć twojego bełkotu.
Ogarnij się albo się pożegnamy w pokoju.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#84
No ja na podsumowanie chciałbym dodać, że homo sapiens sapiens to podobno najmądrzejszy gatunek na Ziemi. Jeżeli faktycznie tak jest, to chyba tym gorzej dla Ziemi.

PS: I pomyśleć, że ktoś nazywa to inteligentnym projektem. Smutny:::
Przekonania są bardziej niebezpiecznymi wrogami prawdy, niż kłamstwa - F. Nietzsche

Odpowiedz
#85
Tylko przez nieporozumienia wynikają konflikty.
Jak to było przy wieży Babel.

Faktycznie mój błąd piszę trochę chaotycznie.
Nie to miałem na myśli, tylko że zagadnienie mądrości może zgłębić jedynie osoba wierząca w wyższą siłę.
Wypowiedź o Żydach zresztą nie moja, mnie zszokowała, taka nienawiść doprowadza do rozpadu świata.  
„Wiem że nic nie wiem” mówił Sokrates, bo człowiek ma ograniczone patrzenie, skupia się za bardzo na własnej jednostce.
Cytat:No ja na podsumowanie chciałbym dodać, że homo sapiens sapiens to podobno najmądrzejszy gatunek na Ziemi. Jeżeli faktycznie tak jest, to chyba tym gorzej dla Ziemi. 

PS: I pomyśleć, że ktoś nazywa to inteligentnym projektem. [Obrazek: sad.gif]:::
Kiedyś istotnie tak było, każda mrówka wie co ma robić.
Człowiek chciał wiedzieć lepiej, a jak dwóch wie lepiej, inaczej. Tam Kain zabije Abla.   
Rewolucja przemysłowa bardzo szybko opanowała świat.
Myślę że rewolucja umysłowa mogłaby dorównać przemysłowej gdyby tylko rządy światowe zainwestowały pieniądze na szkolenie ludzkości. A psychologa ( nauka o psychice człowieka) jak już wspominałem odgrywa tu bardzo ważną rolę.
To jedna z trzech królowych nauk wraz z matematyką i językiem tworzą-
- Filozofię.
- Religię.
- Politykę.
Jak kto woli.
 
Jak moje przebywanie tu komuś przeszkadza to wolę odejść w pokoju.
Odpowiedz
#86
Z Tymi 10 000 lat to trochę przesadziłem, i nikt nie zareagował. Znaczy że tu naprawdę Ateiści.
O ile wtedy mogły żyć zwierzęta tak człowiek zaczął istnieć góra 7 000 lat temu.
Skoro Filozofia nie przemawia do was to może zwykła fizyka potrafi zastanowić nad istnieniem.
Mówię tu o fakcie że musiało wystąpić naprawdę dużo bardzo niezwykłych zbiegów okoliczności żeby mogło zaistnieć życie na naszej planecie.
Bardzo niezwykła jest też pozycja księżyca względem słońca, otóż gdy Księżyc zasłoni Słońce okazuje się że z Ziemi wyglądają na ten sam rozmiar, i gdyby tylko orbita księżyca była nie tak wiele większa lub mniejsza księżyc na tle słońca wyglądałby inaczej.
 
Był tu poruszany temat gier losowych.
Prawdopodobieństwo można wyliczyć, ale Bóg może sprawić że trafi na Ciebie.
Los też może sprawić że na Ciebie trafi, dlatego dyskusje z Bogiem w tle są bezcelowe.
Ba istnieje potwierdzona teoria że sam też możesz sprawić że padnie na Ciebie. I tu Ludzie błędnie określają się Bogami.
 
Otóż pewien naukowiec zrobił małego robota który poruszał się w losowo wybranym kierunku i losowo wybranym dystansie. Wpuścił do niego wyklute piskle które uznało go za matkę i zaczęło się za nim poruszać. Ale gdy naukowiec umieścił pisklę w klatce w rogu wybiegu pisklę zaczęło nawoływać robota.
Naukowiec był mocno zdziwiony i podekscytowany bo robot wykazywał tendencję do poruszania się w kierunku kurczaka.
Naukowiec zrobił 6 000 powtórzeń używał różnych kurczaków i stwierdził że kurczak wpływa swoją świadomością na robota.
 
Niedawno natknąłem się na dość stary bardzo ciekawy film na YouTube który uciera nosa ateistycznym teorią istnienia planety.
Biblia kontra nauka.
Odpowiedz
#87
Mądrość to Bóg czyli

Psychologia
Matematyka
Język

Może jest tu jakiś mądry co potrafi powiedzieć co to jest życie?
Odpowiedz
#88
Życie to smalec
Kompot
Schabowe

A mądrość to wiedzieć, żeby nie jeść tego na raz.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#89
Smalec kompot i schabowe, to nie życie tylko nazwy przedmiotów.
Odpowiedz
#90
A może stałem się materialistą?
Sebastian Flak
Odpowiedz
#91
Może właśnie tu tkwi problem ludzkości?
Ludzie stali się materialistami i dlatego nie mogą odzyskać języka by osiągnąć mądrość i wieczność by później stać się Bogiem.

Skoro sam Bóg zadawał mi pytania i na nie odpowiadałem by do tego dojść, to znaczy że ludzie muszą się tego dowiedzieć.

Zaczyna się tak-

Mądrość to –

Psychologia
Matematyka
Język

Życie to –

Szczęście
Pokój
Wieczność

Zostało to potwierdzone kilka razy przez matematykę i psychologię, chciałbym żeby ludzie zweryfikowali i potwierdzili.

Trzy najważniejsze słowa w każdym języku to Mądrość, Życie i Strach.
Więc może uda się komuś powiedzieć co to jest Strach?
Odpowiedz
#92
A może jednak nie mam racji. Bo Pokój daje Szczęście więc powinno być na równi.
Szczęście to emocje więc może zamiast szczęścia powinien być Duch.
Duch to Życie, czy Duch jest na równi z wiecznością?
To by wskazywało, że brakuje trzeciego właściwego słowa do określenia Życia.

Jakaś pomoc?
Odpowiedz
#93
To jeszcze raz.

Bóg czyli Mądrość doskonała to –

Psychologia
Matematyka
Język

Być może piramida doskonała oparta jest na podstawie kwadratu a co za tym idzie, brakuje czwartego słowa określającego Mądrość. może Gwiazdy? Jak odzyskać utracony język?

Życie jako podmiot doskonały musiałoby zawierać to co Bóg stworzył na Ziemi. Człowiek jako istota doskonała, zwierze ssak ptak itd. Nazwana przez Adama istota żyjąca ta w którą Bóg tchnął tchnienie życia, oddał mu Ducha.

Czyli Życie to –

Człowiek               jako istota doskonała na podobieństwo Boga stworzona.
Pokój                     ten przechytrzył Kaina.
I utracona Wieczność   ją straciliśmy w Edenie czy nigdy jej nie mieliśmy?
Jakie jest czwarte słowo? Czy istnieje?   
Tak słabo tu z Filozofią?


Może film o rozmowie z Anunnaki coś rozjaśni.
Jak nie to może Pinokio. Inny wymiar.
Czyli coś co ludzie powinni zrozumieć.
 
Pinokio z wysuniętym nosem o rozmiar Boga.


.jpg   LSG_3674.jpg (Rozmiar: 387.07 KB / Pobrań: 1)

[Obrazek: L3cm9q7yvoR1eV-QAUESHIkchcOj5sfklbYP5hfj...00-h596-no]

Jesteście gotowi?
Odpowiedz
#94
hofman napisał(a): To jeszcze raz.

Bóg czyli Mądrość doskonała to –

Psychologia
Matematyka
Język

Być może piramida doskonała oparta jest na podstawie kwadratu a co za tym idzie, brakuje czwartego słowa określającego Mądrość. może Gwiazdy? Jak odzyskać utracony język?

Obawiam się,  że zdolności przyswajania języka u dorosłego człowieka są znikome. Oczywiście dorosły może się nauczyć obcego języka,  ale tylko dzięki tłumaczeniu z tego, który znał do tej pory.  Co ma zrobić ktoś,  kto w ogóle utracił możliwość posługiwania się zrozumiałą ludzką mową,  tak jak ty - trudno powiedzieć,  to zależy od tego, co było przyczyną tej straty. W jakich okolicznościach utraciłeś zdolność do efektywnej komunikacji?
Odpowiedz
#95
Znalazłem hofmana:

[video=youtube]watch?v=5pHDY7S-zmQ[/video]
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#96
lumberjack napisał(a): Znalazłem hofmana:

[video=youtube]watch?v=5pHDY7S-zmQ[/video]

Ewentualnie jakieś pokrewieństwo z nią:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Barbara_Santana
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
#97
Proponuję "challenge" na najbardziej niezrozumiały post: hofman vs gąska9999. Arbitrem powinien być matsuka.
Odpowiedz
#98
Osiris napisał(a): Proponuję "challenge" na najbardziej niezrozumiały post: hofman vs gąska9999. Arbitrem powinien być matsuka.
O! Wypraszam to sobie!
Gąska to zupełnie inna kategoria, klasa sama dla siebie i nie wolno jej mieszać z nikim! A hofman ma trochę godnych siebie konkurentów.
Ja jestem wielkim fanem gąski, choć, oczywiście nie jestem w stanie przebrnąć przez większość jej postów, o rozumieniu czegokolwiek nawet nie wspominam.
Jest niepodrabialna!
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów
Odpowiedz
#99
Psychologia, język i matematyka to nie wszystko. Jest wiele innych dziedzin nauki i wszystkie stanowią cząstkę wiedzy. Mam wrażenie, że do mądrości można dodać jeszcze sporo. W każdym razie nie może zabraknąć miłości.

Mądrość nie obędzie się bez myślenia. Jeżeli ktoś pobije twojego przyjaciela, a potem zaprasza cię na piwo to możesz zrobić dwie rzeczy:
a) skusić się na piwo, bo przecież je lubisz
b) nie iść na piwo, za to odwiedzić pobitego

Sytuacja a) nie wymaga myślenia, myślenie wręcz przeszkadza w jej wyborze. Sytuacja b) wymaga myślenia, bez niego nikomu nie przyjdzie do głowy, aby rezygnować z piwa.
Odpowiedz
"Proponuję "challenge" na najbardziej niezrozumiały post: hofman vs gąska9999. Arbitrem powinien być matsuka."

Ja akurat nie mogę pojąć jaki był powód napisania tego posta.
Reszty zresztą też. Jak nie rozumiem to zwykle pytam nie wyśmiewam niezrozumiałego.
Ale od początku nie zauważyłem tu nikogo mądrego.

"Psychologia, język i matematyka to nie wszystko. Jest wiele innych dziedzin nauki i wszystkie stanowią cząstkę wiedzy. "

Jaques, napisz konkretnie jakie? Bo nie myślisz chyba o fizyce która jest zbiorem innych.

Trochę cierpliwości i mądrych pytań a ja wam to wszystko na spokojnie wytłumaczę.
Tylko żebyście chcieli słuchać ze zrozumieniem. Bo nawet gdybym napisał książkę to i tak ludzie by nie zrozumieli. Tak jak nie rozumieją Biblii czy innych starych pism a przecież tam są informację na temat początków naszej planety, i skoro zabili Jezusa na początku tej ery ( ci co nie rozumieją  jest Google tam jest wiedza, ale czy Internet to mądrość?) Teraz zostało jakieś 150lat do zmian gwiazd więc lepiej dla ludzkości żeby mnie ktoś wreszcie wysłuchał co mam do powiedzenia. A mam dużo informacji od samych Aniołów Anunnaków czy nazywajcie ich jak chcecie, może oni lub wyższy byt, kosmici, lub wiele innych.
Ale żebym się mógł mądrzę wypowiadać muszę wiedzieć co jest niezrozumiałe.
 
Ostatnim moim pytaniem było czy jesteście gotowi?
Nikt nie odpowiedział, To co? Nie jesteście gotowi czy mam problemy z komunikacją bo ja to widzę inaczej ja próbuję coś powiedzieć a wy mi kłody pod nogi kładziecie więc wychodzi na to że Żydzi zabili Jezusa Żyda. Więc wy chcecie zabić mnie Polaka? Tak mam myśleć? Ukrywacie coś przede mną? Bo wygląda jakby strach was ogarnął tak jak Kazika.
 
 Może jemu się uda. Słowa „Kaziu za dużo myślimy” o czymś świadczą.
Sam Bóg kazał mu powiedzieć.
„Widziałem strach w Twoich oczach”
Może to jemu uda się powiedzieć co to jest strach.

[Obrazek: oLsX0KU7fqbrvw1NSLWIWQq1CEdysvWvIs8mFaol...12-h604-no]

Krzyż ma może pomoże?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości