To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mundial 2018
#61
I trener zostałby z niczym. Nie oszukujmy się, z rozpoznawalnych gęb uzbierało się chłopaków akurat na kadrę. Albo oni albo nikt. Dlatego istnieje prawdopodobieństwo, że po prostu zachlali. No bo co im zrobią?
Sebastian Flak
Odpowiedz
#62
Gdyby ktoś przed mistrzostwami powiedziałby mi, że reprezentacja Polski poradzi sobie na mundialu niewiele gorzej od reprezentacji Niemiec to bym z pewnością nie uwierzył Duży uśmiech

Szkoda tylko, że tym naszym patałachom przez to nieco się upiecze.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#63
Polacy, nic się nie stało. Dojczland kaput Duży uśmiech
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
#64
Piłka nożna, to chyba jeden z niewielu sportów, gdzie kopciuszek może wygrać z goliatem.
Wystarczy dobry dzień bramkarza, przypadkowy karny albo niemoc strzelecka i gra muzyka.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#65
W przypadku Korei to raczej nie był łut szczęścia. Calutki mecz utrzymali remis s w 93 i bodaj 95 minucie pięknie Niemców wykończyli Duży uśmiech Motywacja miała kolosalne znaczenie.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#66
Najzabawniejsza była jednak sytuacja, kiedy to bramkarz niemiecki, wykazując się solidarnością z kolegami z drużyny, postanowił też coś w tym meczu spieprzyć i udał się pod pole karne Koreańczyków pozostawiając pustą bramkę, czym sprokurował utratę drugiego gola.
No a dziś albo polscy piłkarze pożegnają się z mistrzostwami z honorem albo też obejrzymy trzecią część Dziadów, względnie "kończ waść, wstydu oszczędź".
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
#67
freeman napisał(a): No a dziś albo polscy piłkarze pożegnają się z mistrzostwami z honorem albo też obejrzymy trzecią część Dziadów, względnie "kończ waść, wstydu oszczędź".

Pogromu nie będzie, ale oczywiście przegrają 0:1, lub 0:2
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#68
freeman napisał(a): Radość z powrotu do domu z wrogiego nam kraju poniesie naszych jak na skrzydłach Uśmiech
Przed napisaniem takich słów jeszcze raz bym się zastanowił, czy po występie "naszych orłów" Polska będzie dla nich mniej wrogim krajem niż Rosja.

Żarłak napisał(a): Dobrze grali. Ja bardzo się cieszę z wyniku, bo to daje Kolumbijczykom jeszcze szansę na wyjście z grupy :-P
Muszę poszukać jakiejś biało-czerwonej koszulki na następny mecz. Założę i pójdę prowokować czerwonym kółkiem Prawdziwych Polaków. He, he, he.
Bardziej zamożni mogą sobie pozwolić na prowokowanie takimi koszulkami:
https://www.antyradio.pl/Adrenalina/News...rcji-23339


Quinque napisał(a): Do boju Polskooo, Do przodu Polskooo, nie zginiesz nigdy kiedy o zwycięstwo grasz...!!!
Gdyby kierować się tymi słowami, to Polska już zginęła, bo tej walki o zwycięstwo nie było za bardzo widać.
https://www.wykop.pl/link/4384757/pressi...acie-gola/

A jeśli chłopaki grali o zwycięstwo, to... Panie zmiłuj się nad ich duszami.


DziadBorowy napisał(a):
Elbrus napisał(a): Pytanie do pana trenera: co się stało przez te dwa lata, że wtedy było całkiem nieźle,


A mnie się wydaje, że było dokładnie tak samo -  tylko przeciwnicy pozwalali na o wiele więcej.
Prawdą jest, że na Euro 2016 wiele zespołów grało defensywnie na "zero z tyłu" - łącznie z brzydko grającą a późniejszą czempionką Portugalią, z którą właśnie odpadliśmy.
Musiałbym wrócić do tych meczów, ale z tego co pamiętam, to chociażby Irlandia Północna w meczu otwarcia grała z zębem, jak na kraj wyspiarski przystało, nie ustępując Polakom zanadto.


lorak napisał(a): bo ciągle piją.  pili podczas obozu przygotowawczego, pili teraz w soczi, a nawet na euro (tylko wtedy przeciwnicy słabsi,
Niemcy, Szwajcaria, Portugalia - oczywiście, że to byli słabiacy. Oczywiście.

lorak napisał(a): były wyniki - choć to też bez szału jeśli analizować głębiej, bo goli wiele nie strzelali,
Nie była to raczej postawa wybijająca się na minus wobec trendu tamtego turnieju.

lorak napisał(a): bramki dużo częściej również nie atakowali - więc się o tym nie mówiło).
Pisać to może osoba, która albo nie oglądała meczu z Kolumbią, albo nie oglądała meczów Polaków na Euro.

lorak napisał(a): który chlać z nimi nie chciał, bo to jeden z niewielu profesjonalistów w tym gronie.
Nie wiadomo, czy Lewandowski nie pije, bo jest profesjonalistą, czy nie pije dla Jezusa.


pilaster napisał(a):
Quinque napisał(a):  Został jeszcze mecz z Japonią. 

Która, inaczej niż to było z waszymi przeciwnikami w 2002 i 2006 roku nie gra o pietruszkę i nie może sobie pozwolić na porażkę.
Proszę zobaczyć, z jaką pogardą podchodzi do Polaków pilaster - albo sam tego nie sprawdził i liczył, że inni łykną jego obwieszczenie bez mlaskania, albo sprawdził lub pamiętał, że gdyby w ostatnim meczu Portugalia chociaż zremisowała z Koreą Południową (przegrali 0:1), to ze względu na lepszy bilans bramkowy (m.in. dzięki wygranej 4:0 z Polską) wymusiliby na Amerykanach walkę o punkty - o remis, a w przypadku wygranej Portugalii USA musiałyby wygrać z Polską; [sprawdził lub pamiętał], ale mimo to liczył, że głupie Polaki z ateisty nie będą niczego kwestionować i dowolną (tu: weryfikowalną, niespekulatywną) fikcję historyczną można im wcisnąć.

pilaster napisał(a): Zatem końcowa kompromitacja waszej drużyny będzie jeszcze większa niż wtedy.  Cwaniak
Proszę zobaczyć, jakim wyzutym z polskości i wyobcowanym elementem jest pilaster. Ciekawy jestem, czy chciał on przekazać, że ten wstręt do Polski i Polaków jest kompletny, czy spowodowany jedynie przegraną zespołu, który z pucharem (lub chociaż medalem za 3. miejsce) magicznie stałby się 'naszym zespołem', 'naszą drużyną'.

No chyba że pilaster sugeruje, że niepolski suweren pisoski wybrał tako a tako władze, która odpowiada za PZPN biorący odpowiedzialność za drużynę, tak więc istnieją wasze drużyny, wasze prezydenty, wasze ministry, wasze dyrektory, wasze króle, wasze państwo, a polskie coś jest dopiero wtedy, kiedy pilaster zadekretuje, że jest polskie i/lub można to uznać za swoje.
"Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna."
(Weatherby Swann)

The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)
Odpowiedz
#69
Elbrus napisał(a):  gdyby w ostatnim meczu Portugalia chociaż zremisowała z Koreą Południową (przegrali 0:1), to ze względu na lepszy bilans bramkowy (m.in. dzięki wygranej 4:0 z Polską) wymusiliby na Amerykanach walkę o punkty - o remis, a w przypadku wygranej Portugalii USA musiałyby wygrać z Polską; 

No niestety, nie sprawdził i nie pamiętał  Smutny

Niemniej podtrzymuje co napisał - Japonia wygra z Polską 1:0, lub 2:0

Cytat: czy chciał on przekazać, że ten wstręt do Polski i Polaków jest kompletny, czy spowodowany jedynie przegraną zespołu, który z pucharem (lub chociaż medalem za 3. miejsce) magicznie stałby się 'naszym zespołem', 'naszą drużyną'. 

Owszem, wtedy by się stał. Identyczny stosunek do tzw "reprezentacji" przejawia pilaster od czasów, kiedy przegrywa ona wszystko co jest do przegrania, czyli od 1983 roku
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#70
W sumie ładnie takich pilastrów przedstawił Raczkowski:

[Obrazek: 35888631_10156379623459663_4720932093603...e=5BB28D34]
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#71
pilaster napisał(a): Owszem, wtedy by się stał. Identyczny stosunek do tzw "reprezentacji" przejawia pilaster od czasów, kiedy przegrywa ona wszystko co jest do przegrania, czyli od 1983 roku

A co wygrała w 1982/3, bo chyba mnie coś ominęło?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#72
Sofeicz napisał(a):
pilaster napisał(a): Owszem, wtedy by się stał. Identyczny stosunek do tzw "reprezentacji" przejawia pilaster od czasów, kiedy przegrywa ona wszystko co jest do przegrania, czyli od 1983 roku

A co wygrała w 1982/3, bo chyba mnie coś ominęło?

W 1982 roku zajęła trzecie miejsce na mundialu.

Ale potem zaczęła wszystko przegrywać poczynając od eliminacji do mistrzostw Europy w 1984. Na mistrzostwach w Meksyku 1986 jeszcze zagrali ale z żenadą niewiele mniejszą niż dzisiaj (1 gol strzelony, 7 straconych), a pilaster pamięta jeszcze poprzedzającą te zawody bufonadę, znacznie silniejszą niż dzisiaj i wskutek cenzury pozbawioną konkurencji. Jako licealista pilaster brał udział wtedy w jakimś konkursie, w którym uczestników przepytywali m in kto będzie mistrzem świata.

Prawie wszyscy uczestnicy (kilkanaście osób) zgodnym chórem i z pełnym przekonaniem stwierdzili, że "Polska". Dokładnie wszyscy z wyjątkiem pilastra.  Cwaniak
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#73
pilaster napisał(a): W 1982 roku zajęła trzecie miejsce na mundialu.

Czyli faktycznie nie wygrali.


Cytat:Dokładnie wszyscy z wyjątkiem pilastra.  Cwaniak



Jakoś mnie to nie dziwi Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#74
Sofeicz napisał(a):
pilaster napisał(a): W 1982 roku zajęła trzecie miejsce na mundialu.

Czyli faktycznie nie wygrali.

Zaprezentowali się wystarczająco dobrze.  Uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#75
cobras napisał(a): W sumie ładnie takich pilastrów przedstawił Raczkowski:

[Obrazek: 35888631_10156379623459663_4720932093603...e=5BB28D34]

Poczuwam się do przyjęcia na klatę tej krytyki Duży uśmiech Jestem szczerze rozczarowany, wierzyłem, że wyjdą z grupy i dałem się ponieść huraoptymizmowi. I teraz żałuję, że oglądałem, bo tego już się nie da odzobaczyć. Do teraz oglądałem tylko mecze reprezentacji, ale pooglądałem w tym mundialu już chyba z dziesięć meczy, żeby mieć porównanie i stwierdzam, że nie tylko wyniki są powodem do wstydu, ale już sam sposób gry. Nawet rozgromiona 5:0 Tunezja walczyła fo końca z mocniejszym i zdobyła gola. Nasi, teoretycznie na najlepszej po Kolumbii pozycji, dostali w dupę, aż żal było oglądać. Nawet współczuć im nie ma za co. We wszystkich meczach zagrali dobrze ze 20 minut, po 5 na początku każdej połowy. Osobiście się zawiodłem.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#76
Cytat:Niemniej podtrzymuje co napisał - Japonia wygra z Polską 1:0, lub 2:0
Za każdym kurwa razem xD
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#77
Pilaster
Cytat:Pilaster nie identyfikuje się z patałachami i nieudacznikami. Zresztą każdemu to poleca. Pilaster się zidentyfikuje z "polską" reprezentacją wtedy, kiedy ona coś wygra.
Nieśmiało przypominam, że pewna biało-czerwona drużyna dobrej zmiany nie tylko wygrała w 2015 wybory prezydenckie i parlamentarne gromadząc w swoim ręku władzę, jakiej od 1989 roku nie miało w Polsce żadne ugrupowanie, ale i od blisko trzech lat niemal nieprzerwanie bryluje w sondażach deklasując rywali. Mimo to jakoś nie mogę przypomnieć sobie by Pilaster wyrażał chęć identyfikowania się z Prawem i Sprawiedliwością…  Duży uśmiech
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
#78
Dwa Litry Wody napisał(a): Pilaster
Cytat:Pilaster nie identyfikuje się z patałachami i nieudacznikami. Zresztą każdemu to poleca. Pilaster się zidentyfikuje z "polską" reprezentacją wtedy, kiedy ona coś wygra.
Nieśmiało przypominam, że pewna biało-czerwona drużyna dobrej zmiany nie tylko wygrała w 2015 wybory prezydenckie i parlamentarne gromadząc w swoim ręku władzę, jakiej od 1989 roku nie miało w Polsce żadne ugrupowanie, ale i od blisko trzech lat niemal nieprzerwanie bryluje w sondażach deklasując rywali. Mimo to jakoś nie mogę przypomnieć sobie by Pilaster wyrażał chęć identyfikowania się z Prawem i Sprawiedliwością…  Duży uśmiech

Touche.


Galahad napisał(a): Poczuwam się do przyjęcia na klatę tej krytyki Jestem szczerze rozczarowany, wierzyłem, że wyjdą z grupy i dałem się ponieść huraoptymizmowi. I teraz żałuję, że oglądałem, bo tego już się nie da odzobaczyć. Do teraz oglądałem tylko mecze reprezentacji, ale pooglądałem w tym mundialu już chyba z dziesięć meczy, żeby mieć porównanie i stwierdzam, że nie tylko wyniki są powodem do wstydu, ale już sam sposób gry. Nawet rozgromiona 5:0 Tunezja walczyła fo końca z mocniejszym i zdobyła gola. Nasi, teoretycznie na najlepszej po Kolumbii pozycji, dostali w dupę, aż żal było oglądać. Nawet współczuć im nie ma za co. We wszystkich meczach zagrali dobrze ze 20 minut, po 5 na początku każdej połowy. Osobiście się zawiodłem.

A dlaczego tak? Ja kiedy dowiedziałem się kogo mają w grupie to wiedziałem, że lekko nie będą mieli i tylko zastanawiałem się czy będą w stanie wygrać z Senegalem. Wyszło na odwrót niż sądziłem. Wygrywając z Japończykami, którzy przekombinowali w swoim kunktatorstwie i o mało co przez nie nie wylecieli, bynajmniej nie pokazali się lepiej. Przecież w stylu gry tych dziadów nic się nie zmienia. Cały czas walą na ślepo do przodu, grają nerwowo ze zrywami, walczą głównie wtedy, gdy grają o nieistotny wynik (jak z Japonią o "honor" - buhahaha - jakże durna narracja). Polacy ubóstwiają porażki i walkę kiedy sytuacja jest beznadziejna. Stan polskiej piłki jest odzwierciedleniem leserstwa i bezmyślności znacznej części Polaków (bo jest to najpopularniejsza dyscyplina) i dobrze pokazuje słabość charakteru u Polaków.

A te ostatnie dziesięć minut z Japonią było obrzydliwe do oglądania. Od dawna nie obejrzałem prawie całego meczu reprezentacji, a zrobiłem to tylko z powodu wcześniejszych występów Japończyków. Tylko mnie wkurzyli. Teraz i tak dostaną bęcki od Wyspiarzy.

Finał będzie taki: Brazylia - Hiszpania albo Portugalia - Hiszpania.
No chyba, że Francja wygra z Portugalczykami... Ale stawiam na Hiszpanów.

I fajne obliczenia szans drużyn:

https://projects.fivethirtyeight.com/201...s/bracket/


Lewandowski uważa, że mieli najcięższą grupę, ha, ha! Niepoważny, ale co ma powiedzieć, skoro jest jednym z niewielu profesjonalistów w drużynie? Pod takim względem każda grupa będzie trudna.


Cytat:Moim zdaniem to była najcięższa grupa na mistrzostwach, nie byliśmy w niej faworytem.

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-no...ia/xq83lbh
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#79
Cytat:A dlaczego tak?

Bo się nie znam na piłce. Oglądam jedynie mecze reprezentacji z poczucia obowiązku. O Senegalu nie wiedziałem nic poza tym, że pewnie krzepę mają tęgą, Japończyków nie kojarzyłem z udziału w czymkolwiek, ale na piłkarską potęgę to nie wyglądali. Kolumbię zaś rozpatrywałem jako kraj z Ameryki Pd. i myślałem, że najwyżej nasi ten mecz przegrają lub zremisują. A tutaj szok i niedowierzanie. Dwa mecze z rzędu były żenujące. Kopanina i latanie bez ładu i składu. Po prostu dałem się nabrać na ten hurraoptymizm jakim media pałały.

Korzystając z kilku dni wolnego, obejrzałem kilka meczy różnych państw i na tle Anglii, Belgii czy Serbii albo Brazylii to nasi wyglądali jak jakieś San Marino. I wygrana z Japonią niewiele z tego obrazka zmienia.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#80
Galahad napisał(a): Bo się nie znam na piłce.

Ja już od dawna nie śledzę, ale stare założenie "odwalają dziadostwo i nie warto psuć sobie tym oczu" za każdym razem się sprawdza. Japończycy są lepsi technicznie, więc dlatego na nich stawiałem. A o Senegalu też nic nie wiedziałem, więc nie byłem pewien. Ogólnie zajęli mniej więcej 24. miejsce, jeśli się nie mylę. I tak za wysoko jak na prezentowany poziom gry.
Zawsze kibicuję drużynom z A.Płd., więc nigdy nie postawiłbym na wygraną Polski w takim meczu. Język
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości