Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska ma zbyt małe zasoby kapitału intelektualnego
#7
Wron NIEmiecki napisał(a):
Osiris napisał(a): Strasznie dużo ogółników i intelektualnego mumbo-jumbo.  Można wstawić  zamiast Polski co najmniej połowę krajów europejskich i wychodzą te same wnioski.
Na przykład:
"Realizm jest nudny bo wymaga pracy intelektu. Mają wielkie serce do pomagania, spontanicznego (WOŚP, Caritas, zrzutki etc.) ale dużo agresji i nieprzewidywalności. Lubią proste wyjaśnienia i dlatego dają sobą manipulować i przekupywać."

Tak można napisać o każdym. Przeciętny Brytyjczyk zachowuje się podobnie, ponadto marnie wykształcony ponieważ studia są cholernie drogie a publiczne szkoły podstawowe to żart.  Charytatywność , dużo agresji, nieprzewidywalność, proste wyjaśnienia, podatność na manipulację - w którym europejskim kraju tego nie ma?
Czy to jest oparte na jakichś badaniach?

To co cytujesz to komentarz do artykułu, ne zaś sam artykuł. Ale prawdą jest, że nie potrafimy jako państwo działać jako całość. Dlatego Sienkiewicz wyraził się tak: "Państwo polskie istnieje teoretycznie. Praktycznie nie istnieje – dlatego, że działa poszczególnymi swoimi fragmentami, nie rozumiejąc, że państwo jest całością. Tam, gdzie państwo działa jako całość, ma zdumiewającą skuteczność." CBDO.

A które państwo istnieje w innym sensie niż teoretycznym? To przecież fikcyjne formy organizacji społeczeństwa. I kolejna mądrość :
"państwo polskie nie istnieje dlatego, że działa fragmentami, nie rozumiejąc, że jest całością"
Państwo jako organizacja nie ma rozumu - jeśli już ktoś chciałby zmierzać w tym kierunku to może wybrać jedną z autokracji. Które państwa działają ze zdumiewającą skutecznością? Pewnie Hitlerowskie Niemcy są dobrym przykładem skuteczności - ale nie takim jakiego byśmy oczekiwali.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Polska ma zbyt małe zasoby kapitału intelektualnego - przez Osiris - 22.05.2018, 22:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości